Vzdělání

Zveřejněno dne 16. 9. 2019
Historie brněnské ulice ožívá
V brněnské Mášově ulici, vedoucí mezi Moravským náměstím a Tyršovými sady, začala výstava pod širým nebem, která seznamuje obyvatele a návštěvníky ulice s její historií. V ulici bude až do 6. října 2019 rozmístěno celkem 7 výstavních panelů s texty a fotografiemi, které se vztahují k jejímu vývoji a pojmenování, k příběhům jejích někdejších obyvatel nebo tvůrců.Lidé se tak mimo jiné dozvědí o tragickém osudu rodiny Deutschovy, která si v ulici vystavěla na sklonku 30. let vlastní dům. Vzhledem k jejich židovskému původu jim však byl v roce 1939 arizován a rodina deportována do koncentračních táborů, ze kterých se už nevrátila.

Mášova ulice vznikla počátkem 30. let 20. století a pojmenována byla po náměstkovi brněnského starosty Janu Mášovi. Díky velkorysému průchodu v domě od architekta Oskara Pořísky se měla právě Mášova ulice stát v meziválečném období spojnicí mezi historickým jádrem města a jeho nově vznikající moderní částí. "Výstavou chci přispět k povědomí o historii ulice, kde bydlím, a vůbec historii města, protože je to jeden ze způsobů jak si k našemu vytvářet pozitivní vztah," říká realizátor výstavy Michal Doležel.

PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Michal Prokop, Framus Five
Mohlo by to bejt nebe…
SUPRAPHON
Dlouho očekávané nové album naší rockové legendy. Dvanáct původních písniček a jedna speciální cover verze. Michal Prokop ve špičkové autorské i pěvecké formě. Odkazy přátel, návraty k podstatě i překvapivé spolupráce.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+