Vzdělání

Zveřejněno dne 16. 9. 2019
Historie brněnské ulice ožívá
V brněnské Mášově ulici, vedoucí mezi Moravským náměstím a Tyršovými sady, začala výstava pod širým nebem, která seznamuje obyvatele a návštěvníky ulice s její historií. V ulici bude až do 6. října 2019 rozmístěno celkem 7 výstavních panelů s texty a fotografiemi, které se vztahují k jejímu vývoji a pojmenování, k příběhům jejích někdejších obyvatel nebo tvůrců.Lidé se tak mimo jiné dozvědí o tragickém osudu rodiny Deutschovy, která si v ulici vystavěla na sklonku 30. let vlastní dům. Vzhledem k jejich židovskému původu jim však byl v roce 1939 arizován a rodina deportována do koncentračních táborů, ze kterých se už nevrátila.

Mášova ulice vznikla počátkem 30. let 20. století a pojmenována byla po náměstkovi brněnského starosty Janu Mášovi. Díky velkorysému průchodu v domě od architekta Oskara Pořísky se měla právě Mášova ulice stát v meziválečném období spojnicí mezi historickým jádrem města a jeho nově vznikající moderní částí. "Výstavou chci přispět k povědomí o historii ulice, kde bydlím, a vůbec historii města, protože je to jeden ze způsobů jak si k našemu vytvářet pozitivní vztah," říká realizátor výstavy Michal Doležel.

PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Tim Waver
Nikdo není doma
Mystery Press
Všechny domy jsou prázdné. Všichni zmizeli... Zapadlá yorkshirská vesnička měla pouhých devět obyvatel. Nebyli to jen sousedé, ale také blízcí přátelé, kteří se často vídali a trávili spolu čas, včetně osudného Halloweenu, kdy se sešli naposledy. Povečeřeli, popili a vyrazili na setmělá blata, aby si užili předvečer svátku všech svatých. Nikdo se už nevrátil. Nezůstaly žádné stopy ani důkazy, jen několik fotografií, které toho večera pořídili. O dva roky později je už policie naprosto bezradná, a případ proto přebírá soukromý vyšetřovatel David Raker, kterého záhada úplně pohltí. Jaká tajemství obyvatelé před svými rodinami ukrývali? A co tajili jeden druhému? Bylo všechno takové, jak by se mohlo na první pohled zdát? A bude Raker pátrat po devíti lidech – nebo po devíti tělech?
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+