Historie

Zveřejněno dne 8. 2. 2021
Do knižního světa s Kultem a Arnoštem Goldflamem
Měsíc utekl jako voda a je tu nový KULT!, který se tentokrát spojil s Arnoštem Goldflamem. Čeká vás opět množství recenzí na knižní i filmové novinky. Celým únorovým číslem se proplétá jedno stěžejní téma – Božena Němcová. Připravili jsme pro vás spoustu rozhovorů se zajímavými lidmi, nefalšovaným Brňákům nabídneme doušek hantecu a nakonec se společně vrhneme na záchranu naší kultury.Přestože Arnošta Goldflama známe z divadelních prken nebo jako filmového herce, jenž zářil v komedii Dědictví aneb Kurvahošigutntág nebo pohádce Lotrando a Zubejda, zpovídali jsme ho převážně z pohledu literárního. Je totiž také spisovatelem a brzy mu vyjde nová kniha Hlavně o mamince.

Co se týče audiovize, tentokrát se rozloučíme se seriálem Vikingové a z českého seriálového rybníčku se zaměříme na novou čtyřdílnou minisérii České televize Božena. Pro milovníky muzikálů a komedií pod širým nebem si Městské divadlo Brno připravilo od května bohatý program. Naopak olomoucké Divadlo Tramtarie pojalo pandemii výhradně s humorem, a tak vyprodukovalo zpěvem a pohybem vylepšenou stand-up comedy Láska za koronu.

Jelikož je Božena Němcová klíčovým tématem únorového čísla, propašovali jsme ji i do hudební rubriky. Vyzpovídali jsme kapelu Lucrezia Borgia, která největší literární díla Němcové oživila ve svém videoklipu. Knižní recenze tentokrát doplníme rozhovorem s etnografkou Markétou Palowskou, jež je rovněž dlouhodobě uchvácena naší nejznámější literátkou. A aby toho nebylo málo, čeká vás také recenze audioknihy Božena Němcová.

Pro rodilé Brňáky je připraven rozhovor s Jindrou Eliášem, brněnským moderátorem a prvním moravským diskžokejem, jehož zásluhou vznikl projekt Malé principál. Vaše jazykové obzory rozšíří také povídka z pera hantecového matadora Honzy Žanka Hlaváčka.

Pokud milujete kulturu tolik jako my, rozhodně věnujte pozornost projektu Milujeme kulturu, nyní aktivnějšímu a potřebnějšímu než kdy dřív. Jak můžete podpořit kulturu a bojovat proti jejímu zakrnění? Únorový KULT! má pro vás několik praktických tipů i vzkaz od Míši Rotterové, moderátorky rádia Krokodýl.

Redakce
Článek otištěn v Kult 02/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Alain-Fabien Delon
Z rodu vyvolených
Garamond
Příběh dominantního otce a syna ve formě fiktivníh zpovědi, kde je vše pravda. Může se život přes noc obrátit naruby? Osmnáctiletý Alex Delval sní o tom, že se stane hercem jako jeho otec. Když je mu ale nabídnuta role, přepadnou ho silné pochybnosti. Jeho démoni ho doženou k alkoholu. Vypukne rvačka. Opona. Znovu při vědomí se Alex ocitá tváří v tvář neznámému muži. Šedesát let, příjemný vzhled. Psycholog. V hlubinách noci mezi nimi vznikne nečekané pouto. Alex se poprvé odváží poddat. Jak se stát sám sebou, když vyrůstal ve stínu mýtu? Jak překonat představu „syna někoho“, aby konečně převzal kontrolu nad svým osudem? Otec a syn. Láska a nenávist. A život před sebou.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+