Time out

Zveřejněno dne 5. 3. 2021
MZK pozve do Brna a Prahy běloruské spisovatele
V Praze a Brně stráví čtyři týdny na tvůrčím a rezidenčním pobytu běloruští spisovatelé, v Brně budou mít neomezený přístup do Moravské zemské knihovny. Rezidence má za úkol posílit vzájemné poznání a zapojení rezidentů do literárního života. Proto byla při Centru experimentálního divadla založena Ambasáda nezávislé běloruské kultury, jejímž cílem je iniciovat spolupráci s běloruskými umělci.Rezidence, alespoň tak, jak je organizujeme, mají za úkol posílit vzájemné poznání. Proto klademe důraz na zapojení rezidentů do literárního života. Všechno ostatní přichází za tím – ať už jsou to otázky spojené s rolí literatury ve společnosti či společenské odpovědnosti spisovatele, otázky aktualizující témata, která nás spojují nebo rozdělují a pro něž literatura hledá formy vyjádření, nebo jen prostě lidský zájem jednoho o druhého. A pak nezbývá než udělat vše pro to, aby taková rezidence byla začátkem stabilnější pozornosti. O to nám jde především,“ uvádí prof. Tomáš Kubíček, ředitel MZK.

Jsme šťastní, že naše iniciativa vyústila ve spolupráci s Českým literárním centrem a k vypsání rezidenčního pobytu pro dva běloruské autory. Jsem přesvědčen, že tyto aktivity mají hluboký smysl a význam,“ doplňuje Miroslav Oščatka, ředitel CED.

Rezidenční pobyty pro běloruské spisovatele 
Brno, Praha
15. května – 15. června 2021
www.czechlit.cz

Redakce
Článek otištěn v Kult 03/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Martin Jaroš, Taras Povoroznyk
Taryho svět
XYZ
V Taryho životě se v posledních letech odehrála spousta přemetů a salt, ale s těmi si jako správný parkourista uměl vždycky poradit. Stačilo několik vychytaných triků a ocitl se zpátky na vrcholu. Jakým výzvám musel v poslední době čelit a jak ho změnily? Kam ho zavedlo jeho podnikání? A jaké to je, stát se poprvé otcem? Tary má tentokrát v plánu prásknout na sebe úplně všechno a prozradit ty nejlepší triky, jak se stát úspěšným youtuberem.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+