Time out

Zveřejněno dne 8. 2. 2021
Cestovat můžete i online
Osmitisícovky, Peru nebo Krkonoše. Únorový program online přednášek z cyklu Cestovatelské středy je věnován horám. Národní muzeum a CK Livingstone vám tentokrát představí třeba horolezkyni, etnografa nebo horského vůdce. Na nový díl se můžete těšit každou středu v 19 hodin.Zrušení besed Cestovatelské středy v Národním muzeu pořadatele akce nezastavilo. CK Livingstone a Národní muzeum přesouvají celý koncept do online prostředí a stále pokračují v přípravě zajímavého programu. Únor je tematicky zaměřen na hory.

Jako první představí horolezkyně Klára Kolouchová nejvyšší hory světa. Do Peru a za Váchánci, kteří obývají území Afghánistánu, Tádžikistánu a Pákistánu, zavede diváky Libor Dušek. Režisér Steve Lichtag bude hovořit o dokumentu Malý velký Okima a celý únorový program završí horský vůdce Josef Šimůnek povídáním o nejvyšších horách světa a Krkonoších.

Nezbývá než věřit, že se besedy brzy vrátí do krásných historických prostor Národního muzea. Než se tak stane, diváci se mohou těšit na další online exkurze do dalekých končin.

10. únor: Libor Dušek, horolezec a etnograf – Peru + Trojí tvář Váchánu
17. únor: Steve Lichtag, režisér – Film Malý velký Okima a zajímavosti
24. únor: Josef Šimůnek, horský vůdce – Nejvyšší hory světa + Krkonoše

Více informací naleznete na cestovatelskestredy.cz nebo livingstone.cz.

Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Rummikub Special Edition
Piatnik
Toto výroční vydání Vás okouzlí mimořádně pevnými protiskluzovými stojánky a vysoce kvalitními kameny. Rummikub je rodinná hra s čísly, která je velkou výzvou pro každého! Hrací kameny vykládejte do postupek, nebo skupin. Sledujte vyložené kameny na stole, kombinujte a využívejte je ve svůj prospěch. Kdo myslí logicky, vyhrává!
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+