Time out

Zveřejněno dne 21. 12. 2020
Za rozhlednou na Holednou
Zbrusu nová rozhledna v oboře Holedná, která je nyní nejvyšší rozhlednou na území Brna, byla v polovině prosince slavnostně otevřena a je k dispozici veřejnosti. Návštěvníci se z výšky 35 metrů mohou pokochat výhledem na celé Brno.

Nová rozhledna byla postavena společností Lesy města Brna, která pečuje o celou oboru a nyní také o novou stavbu. „Na realizaci jsme Lesům města Brna uvolnili koncem loňského roku z městského rozpočtu 8 milionů korun. Výroba konstrukce rozhledny a její následná stavba zabraly necelý rok. Teď už je rozhledna přístupná veřejnosti, a to ve stejném režimu jako celá obora Holedná, tedy celoročně a zdarma,“ doplnil první náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Ocelová rozhledna má 13 pater, 208 schodů a měří úctyhodných 35 metrů. „Taková výška už je dostatečná na to, aby výhled na město i život v oboře neohrozily koruny stromů,“ konstatoval ředitel Lesů města Brna Jiří Neshyba.


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Rummikub Special Edition
Piatnik
Toto výroční vydání Vás okouzlí mimořádně pevnými protiskluzovými stojánky a vysoce kvalitními kameny. Rummikub je rodinná hra s čísly, která je velkou výzvou pro každého! Hrací kameny vykládejte do postupek, nebo skupin. Sledujte vyložené kameny na stole, kombinujte a využívejte je ve svůj prospěch. Kdo myslí logicky, vyhrává!
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+