Time out

Zveřejněno dne 13. 8. 2020
Do Slavkova za Napoleonem
Slavkov v sobotu 15. srpna opět zažije napoleonskou atmosféru. Tradiční Napoleonské dny v zámeckém parku představí nejen život vojáků tří armád evropských velmocí, kteří v se roce 1805 střetli ve slavné bitvě. Atmosféra letního zámeckého parku je také úžasnou kulisou pro návrat do dob šlechty a francouzské buržoazie. V hlavní roli knížete Lichtenštejna se představí milovník koní a herec Václav Vydra.Ráno (od 9.00 do 13.00) bude zámecký park lákat na jarmark v empírovém stylu. Pod stromy budou piknikovat dobově oblečení účastníci, kteří ve 13.00 při komentované módní přehlídce na zámeckých schodech představí i historické pikantnosti. Odpoledne pak bude park patřit vojákům a koním.

Napoleonskou atmosféru si návštěvníci můžou užívat i v interiérech zámku. Tam se totiž bude odehrávat pravá narozeninová oslava císaře Napoleona v podobě pěti prohlídek s divadelní zápletkou.

Vstupné do parku bude od 9.00 do 14.00 zdarma. Odpolední vojenský program je zpoplatněn – dospělí platí 100 korun, děti nad 10 let, studenti a senioři 50 korun. Vstup pouze na večerní bitvu činí jednotně 50 korun.

Diváci zpoplatněného programu se můžou těšit na zajímavosti o plemenech koní, ukázky vojenského i dělostřeleckého výcviku i sabrage jezdců. Mezitím si užijte dobového i vojenského života – můžete si projít vojenský tábor a užít empírový piknik krásných dam a pánů.

Program Napoleonských her ve Slavkově u Brna 
9.00    Napoleonský jarmark (vstup zdarma)
13.00  Komentovaná empírová módní přehlídka na zámeckých schodech
10.30, 11.30, 12.30, 14.30 a 15.30 Napoleonovy narozeniny – divadelní prohlídky zámku (doporučujeme rezervaci)
14:00   Zahájení
14:30   Sabrage jezdců na koních
16:00   Koně v proměnách staletí
17:00   Dovednostní jezdecká soutěž o pohár Zámku Slavkov-Austerlitz
19:00   Předvedení dělostřelecké techniky tří armád doplněné ukázkou modelů napoleonských armád 1:6
20:00   Ukázky výcviku armád – pěchota
20:30   Dělové salvy na počest výročí narození císaře Napoleona I.
21:00   Příběh koně – inscenovaná večerní bitevní ukázka na téma osudu válečných koní. V hlavní roli Václav Vydra.

Pozn.: od 14.00 je program zpoplatněn

Eva Svobodová
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
David Böhm, Ondřej Buddeus
Hlava v hlavě
Labyrint
Druhé, větší a chytřejší vydání. Nevšední publikace, první česká hlavopedie, určená především pro dětského čtenáře, jemuž má originální a hravou vizuální formou pomoci pochopit základní skutečnosti týkající se hlavy, mozku a jeho fungování. Výsledkem je vizuálně nápaditá a poetická kniha, spojující humor, zábavu i poučení, v níž na všetečné dětské otázky odpovídají nejen neurolog, boxer či detektiv. Hlava v hlavě získala Magnesii Literu jako nejlepší kniha roku pro děti, Zlatou stuhu České sekce IBBY pro výtvarný počin roku a první místo v soutěži Nejkrásnější česká kniha.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+