Time out

Zveřejněno dne 24. 2. 2020
Žabiny letos poprvé slaví!
Možná už jste o tom četli, možná jste o tom slyšeli. A možná jste u toho dokonce byli. Máme titul! Na konci ledna jsme v Kutné Hoře svedli dvě náročné, vyrovnané a dramatické bitvy ve Final Four Českého poháru a svými výkony jsme si nejprve v sobotním semifinále vysloužili postup do finále, když jsme 82:71 porazili městského rivala KP Brno, a pak i zlaté medaile, když jsme v infarktovém utkání se dvěma prodlouženími přetlačili 93:90 Sokol Hradec Králové.V obou utkáních byly papírovými favoritkami naše soupeřky, o to víc nás rekordní 17. trofej v této soutěži těší.

Druhý vrchol
První vrchol sezóny jsme tak zvládli nad očekávání a teď už vyhlížíme další dva, které se odehrají v březnu. 21. a 22. března 2020 sehrajeme další Final Four, tentokrát Evropské basketbalové ligy EWBL, a ve dnech, kdy pro vás píšeme tento článek, děláme všechno pro to, abychom dostali důvěru tento turnaj uspořádat u nás v Brně. Tak nám držte palce a sledujte naše webové stránky. Tam se dozvíte, jestli to klaplo. Loni jsme v této soutěži přivezli z Ruska čtvrté místo, na domácí palubovce by se nám o medaile jistě hrálo lépe! 

Kromě místa konání však také vyhlížíme naše potenciální soupeře, kteří o svou účast v turnaji zatím bojují ve čtvrtfinálových duelech. My jsme v tom našem hladce vyřadili SBŠ Ostrava a teď čekáme, které týmy z dvojic Tsmoki Minsk (BLR) vs. Nika Syktyvkar (RUS), Dynamo Novosibirsk (RUS) vs. Orange Lions (NED) a Rostov na Donu (RUS) vs. Piešťanské Čajky (SVK) budou mít více síly a štěstí.

Do třetice všeho… všech Final Four
Hned týden na to nás čeká poslední turnaj finálové čtyřky a pojedeme pravděpodobně do belgického Mechelenu, který je jedním z postupujících celků Středoevropské ligy CEWL. Tady budou kromě nás a pořadatelů o medaile bojovat ještě obhájkyně loňského zlata Piešťanské Čajky a německý BC Pharmaserv Marburg. Naše přání? Loňský bronz nás potěšil, letos ale pokukujeme ještě kousek výš!

Renomia ŽBL jede dál
A aby toho nebylo málo, čekají nás i utkání v rámci nadstavby Renomia Ženské basketbalové ligy, které na konci února skončila základní část, a my si budeme v náročných zápasech chtít co nejvíce vylepšit pozici pro vyřazovací souboje. Přece jen – obhajujeme stříbro!

Rozpis všech utkání, výsledkový servis i všechny novinky najdete na www.bkzabiny.cz.

Redakce
Článek otištěn v Kult 03/20
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Ariana Neumann
Pod svícnem tma. Hledání příběhu mého otce
Argo
Ariana Neumann se narodila v sedmdesátých letech dvacátého století ve Venezuele – zde se začíná odvíjet i děj její knihy – v rodině úspěšného průmyslníka. V době jejího dospívání pro ni byl otec ztělesněním úspěchu a síly. Jeho ovšem pronásledovaly noční můry a probouzel se hlasitým křikem v jazyce, jejž nikdo nepoznával a ani mu nerozuměl. Otec o své minulosti nikdy nehovořil. Jednoho dne našla Ariana starý doklad totožnosti s otcovou dávnou fotografií, ale zcela neznámým jménem. V autorčině pátrání byl onen doklad prvním vodítkem, dalším se stala krabice, kterou zdědila v roce 2001 po otcově smrti. Krabice obsahovala válečné dokumenty, které konečně otevřely dveře ke skutečné minulosti Arianina otce.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+