Time out

Zveřejněno dne 24. 1. 2020
Za krásami Íránu
Knihovna Jiřího Mahena vás ve čtvrtek 30. ledna 2020 zve na cestopisné povídání o Íránu. Na co všechno se v něm můžete těšit?

Vyprávění nás zavede přes vysoké hřebeny a údolní pouště v pohoří Elborz až na vrchol Damávandu (5610 m), nakoukneme do bláznivého provozu íránské metropole Teheránu, okouzlí nás pouštní oázy, solné jezero, tajuplné bazáry a především úžasná architektura Kashánu, Isfahánu či Yazdu.

Přednášející: Michael Pokorný - předseda Českého alpského klubu, dlouholetý ředitel outdoorových CK, cestovatel, průvodce.

Írán, Damávand
Knihovna Jiřího Mahena, Kobližná 4, Malý společenský sál, 5. NP
30. ledna 2020, 17.30
www.kjm.cz


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Karin Lednická
Šikmý kostel. Románová kronika ztraceného města, léta 1894–1921
Bílá vrána
Románová kronika ztraceného města. Podtitul knihy lapidárně shrnuje příběh o někdejší pastevecké vesnici, která vystavěla svůj rozkvět na těžbě uhlí, aby o století později zašla na úbytě - také kvůli těžbě uhlí. Dnes už z výstavních budov a vznosné katedrály nezbylo nic. Jen šikmý kostel, který strmě a varovně ční do pusté krajiny. Kniha začíná obrovským důlním neštěstím roku 1894, které drsně zasáhlo do života obyvatel celého kraje. Patří mezi ně i hrdinové této knihy, jejichž pohnuté osudy můžeme po následující čtvrtstoletí sledovat.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+