Time out

Zveřejněno dne 25. 8. 2019
Noc v Jurkovičově vile
Není sice zvykem navštěvovat památky v čas, kdy slunce zajde za obzor, jenže hrady, zámky, kostely a vily s narůstajícím šerem získávají punc magické atmosféry. Jurkovičova vila opředená tmou je toho důkazem. Během Hradozámecké noci v sobotu 31. srpna 2019 vás čeká nejen netradiční otevírací doba, ale také speciální program pro dospělé i děti.


Znáte slovenský lidový příběh Bača a šiarkan? V roce 2010 byla na Jurkovičovu vilu umístěna mozaika malíře Josefa Bolfa, jejíž téma - Bača a drak - se shoduje s námětem původní mozaiky z roku 1906 od tehdejšího tvůrce Adolfa Kašpara.

19.00 Slavnostní odhalení mozaiky
Bolfova mozaika dostala letos novou podobu a vy si ji můžete prohlédnout na Hradozámecké noci od 19.00 za účasti Josefa Bolfa a kurátora Rostislava Koryčánka.
Příběhem o drakovi bude inspirován i speciální "tetovací salon" pro děti i dospělé, který najdete od 18.00 do 21.00 v zahradě vily.
V 18.00, 18.30, 20.00, 20.30, 21.00 a 21.30 se můžete zúčastnit komentovaných prohlídek vily a prohlédnout si při tom i aktuální výstavu, která prezentuje tvarově čisté a minimalistické práce designérky Evy Eisler a sochaře Petera Demeka.

Na komentované prohlídky ve vile je omezená kapacita, doporučujeme lístky zakoupit přes server GoOut na http://bit.ly/hradozameckaJV

Vstupné činí 50 Kč.

Těšíme se na vás!


PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Louisa May Alcottová
Malé ženy
Ikar
Romantická Meg, nezkrotná Jo, nenápadná Beth a rozmazlená Amy. Čtyři sestry, které musejí čelit stesku po tatínkovi, který bojuje v občanské válce, chudobě či vážné nemoci, ale hlavně svým vlastním ambicím, tužbám a malým nectnostem. Čtyři dívčí hrdinky, jež postupně dospívají, zakládají vlastní rodiny a poznávají velké lásky, velké smutky, všední strasti i nevšední krásy života. To jsou proslulé Malé ženy, které se již po generace zapisují do srdcí stále nových čtenářů nejen v Americe, kde si získaly status rodinné klasiky a věčného bestselleru. Malé ženy přinášíme českých čtenářům v kompletní nezkrácené podobě včetně druhého dílu, jenž sleduje další osudy sester Marchových.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+