Time out

Zveřejněno dne 9. 9. 2019
Žabiny opět zvou na evropský basketbal
Začátkem října tomu bude téměř na den přesně rok, co basketbalistky brněnských Žabin hostily první turnaj Evropské ženské basketbalové ligy (EWBL) a uspěly v něm na výbornou. Nejen herně, ale i pořadatelsky, a tak vedení soutěže rádo přikleplo Brnu i letošní úvodní ligovou štaci. Od 4. do 6. října tak v hale Rosnička změří Žabiny síly s trojicí týmů ze Slovenska a Ruska.



Los určil Brňankám na úvod soutěže kromě již skoro tradičního soupeře Piešťanských Čajek dvojici nevyzpytatelných ruských týmů – Dynamo Moskva a Nika Syktyvkar. Druhý jmenovaný je v EWBL obávaným nováčkem. "Nika je pro nás zatím velkou neznámou. Loni šlo o celek složený výhradně z Rusek, a přestože nyní hraje druhou nejvyšší ruskou ligu, výkonnostně by se v té nejvyšší rozhodně neztratil," komentuje složení turnajové čtveřice trenér Žabin Viktor Pruša a dodává: "Výkony v minulé sezóně a především účastí ve Final Four jsme si nasadili laťku hodně vysoko. Přes léto jsme prošli obměnou kádru a uvidíme, jaká bude naše forma. Naším cílem je jít zápas od zápasu a snažit se postoupit do vyřazovacích bojů. Odtud je to už jen krok do finálové čtyřky, která je naším velkým přáním. Bez podpory fanoušků to ale nepůjde, proto věříme, že atmosféra v hale bude jako vždy bouřlivá a že kvalitní evropský basketbal přivede na tribuny Rosničky i nové příznivce našeho sportu."

A je se na co těšit – do hry se po zranění vrací reprezentantka Petra Záplatová i zkušená Kateřina Zohnová. Pikantní příchuť bude mít utkání pro novou posilu Žabin Janee Thompsonovou a tradičně bohatě zastoupený fanklub Piešťan, neboť právě z Čajek Američanka do Brna přichází.



Redakce
Článek otištěn v Kult 09/19
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Robert Fulghum
Opravdová láska. Příběhy Roberta Fulghuma a jeho čtenářů - audiokniha
Tympanum
Co je to opravdová láska? Při svém pátrání po odpovědi na tuto otázku posbíral autor mnoho příhod, které mu vyprávěli nebo sepsali přátelé a věrní čtenáři. Jejich příběhy vykreslují lásku v nejrozličnějších podobách. Může to být hluboký cit, který přestojí veškeré nástrahy života a dožije se pětasedmdesátiletého výročí svatby, stejně jako letmé gesto, jedno slovo, hluboké přátelství bez očekávání nebo oční kontakt dvou cizích lidí. Láska má mnoho nečekaných podob a Robert Fulghum se svými čtenáři od toho nejmladšího, osmiletého, až po nejstaršího, osmadevadesátiletého, odhaluje, že každá z nich je opravdová.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+