Time out

Zveřejněno dne 8. 9. 2019
Kofeinová nálož: Tradiční Trhy kávy letos na Svoboďáku
Kolik chutí rozeznáte ve vzorku kávy ze Sumatry? Chcete otestovat novinky z Peru či Etiopie? Nebo jen potřebujete nakopnout dávkou silného espressa? Nechejte se přilákat vůní tohoto lahodného nápoje na dvoudenní Trhy kávy, které se už několikátým rokem konají v Brně. Jaký bude letošní ročník, nám v rozhovoru prozradil koordinátor akce Lubomír Černý.  Na co se mohou návštěvníci Trhů kávy letos těšit? Budou v něčem jiné ve srovnání s předchozími lety?
Trhy kávy se tradičně konají první týden v říjnu, konkrétně 4. a 5. října. Novinkou je ale jejich přesun přímo do centra Brna, na náměstí Svobody, a také volný vstup. Společně s Trhy kávy budou probíhat Slavnosti dobrého jídla, takže nás čeká mnoho skvělých gastro zážitků.

Prozradíte, jakou kávu na Trzích vlastně ochutnáme? Třeba nějakou specialitu?
Výběr bude rozmanitý. Více než dvě desítky prodejců nabídnou ochutnávku své kávy jak na filtr, tak pro nápoje na bázi espressa. Každá porce vyjde na 30 korun. Největší specialitou Trhů pak bude možnost vyhledat si na webu tydenkavy.cz seznam kaváren, do kterých pražírna dodává. A to jak ta, jejíž káva vám zachutnala, tak i miláček veřejnosti.

Miláček veřejnosti? Co si pod tím máme představit?
Soutěž. Kávu většinou hodnotí odborná porota, ale my chceme zjistit, jaká káva chutná široké veřejnosti. Proto každý návštěvník může ochutnat kávu od různých pražíren a dát hlas svému favoritovi. Vítězná pražírna získá titul miláčka veřejnosti a vylosovaní hlasující navíc ceny s kávovou tématikou.


kávy Týden
Článek otištěn v Kult 09/19
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Brian W. Kernighan
Jak porozumět digitálnímu světu. Vše, co potřebujeme vědět o internetu, bezpečnosti a soukromí
Argo, Dokořán
Počítače jsou všude a nejsou to jen nám důvěrně známé notebooky, tablety nebo chytré telefony. Většina je pro nás neviditelná – ovládají například domácí spotřebiče, automobily, lékařské přístroje, dopravní nebo třeba zbraňové systémy. Miliony počítačů denně tiše shromažďují, sdílejí a někdy nechávají unikat obrovská množství dat týkajících se našich osob. Vlády a firmy prostřednictvím počítačů monitorují stále více z toho, co děláme. Sociální sítě a zadavatelé reklam o nás vědí mnohem více, než by nám bylo milé, a využívají přitom informací, které jim sami předáváme. Chápeme skutečně moc počítačů v našem světě? Kanadský programátor a informatik Brian Kernighan nám touto knihou předkládá základní poznatky o tom, jak funguje počítačový hardware, software a sítě, a seznamuje nás s riziky, které počítače představují pro naše soukromí a bezpečnost.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+