Time out

Zveřejněno dne 8. 9. 2019
Kofeinová nálož: Tradiční Trhy kávy letos na Svoboďáku
Kolik chutí rozeznáte ve vzorku kávy ze Sumatry? Chcete otestovat novinky z Peru či Etiopie? Nebo jen potřebujete nakopnout dávkou silného espressa? Nechejte se přilákat vůní tohoto lahodného nápoje na dvoudenní Trhy kávy, které se už několikátým rokem konají v Brně. Jaký bude letošní ročník, nám v rozhovoru prozradil koordinátor akce Lubomír Černý.  Na co se mohou návštěvníci Trhů kávy letos těšit? Budou v něčem jiné ve srovnání s předchozími lety?
Trhy kávy se tradičně konají první týden v říjnu, konkrétně 4. a 5. října. Novinkou je ale jejich přesun přímo do centra Brna, na náměstí Svobody, a také volný vstup. Společně s Trhy kávy budou probíhat Slavnosti dobrého jídla, takže nás čeká mnoho skvělých gastro zážitků.

Prozradíte, jakou kávu na Trzích vlastně ochutnáme? Třeba nějakou specialitu?
Výběr bude rozmanitý. Více než dvě desítky prodejců nabídnou ochutnávku své kávy jak na filtr, tak pro nápoje na bázi espressa. Každá porce vyjde na 30 korun. Největší specialitou Trhů pak bude možnost vyhledat si na webu tydenkavy.cz seznam kaváren, do kterých pražírna dodává. A to jak ta, jejíž káva vám zachutnala, tak i miláček veřejnosti.

Miláček veřejnosti? Co si pod tím máme představit?
Soutěž. Kávu většinou hodnotí odborná porota, ale my chceme zjistit, jaká káva chutná široké veřejnosti. Proto každý návštěvník může ochutnat kávu od různých pražíren a dát hlas svému favoritovi. Vítězná pražírna získá titul miláčka veřejnosti a vylosovaní hlasující navíc ceny s kávovou tématikou.


kávy Týden
Článek otištěn v Kult 09/19
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Volker Kutscher
Lunapark
MOBA
Berlín 1934: Pod železničním mostem je nalezen mrtvý příslušník SA. Na zdi nad ním se skví komunistické heslo. Tajná státní policie vychází z politicky motivované vraždy, ale komisař Gereon Rath se rozhodně vést vyšetřování jiným směrem. Když je nalezen další ubitý příslušník SA, vypadá to podle všeho na čin sériového vraha. Během vyšetřování začíná být politická situace stále výbušnější a tlak na komisaře roste: SA se zmocní jeho ženy a on sám dostává jednoznačnou objednávku vraždy.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+