Time out

Zveřejněno dne 19. 11. 2018
Filtrujte kavárny Týdne kávy 2018 dle vlastního gusta
Ač je festival Týden kávy 2018 již za námi, dovolte mi postupně vás seznámit s tematicky vybranými kavárnami letošního ročníku. Nalezete mezi nimi jak kavárny zbrusu nové, tak kavárenské stálice. První filtr (a nejde teď o žádnou filtrovanou kávu, ale o filtr u online mapy na webu www.tydenkavy.cz) jsem pro vás vybrala na základě dotazu mé kamarádky, který mi připomněl to bezva období, kdy jsem si já sama vybírala kavárny dle toho, zda jsem je mohla navštívit s naší roztomilou vlkodavkou.Že byste i vy toho svého čtyřnohého mazlíčka rádi vzali na tour po brněnských kavárnách? Určitě se na mapu Týdne kávy nejprve podívejte a najděte ta místa, kde to je vhodné, neboť to skutečně není samozřejmostí. Váš pejsek rozhodně nepatří ani do kavárny plné koček, tu jistě pod tímto filtrem nenajdete. 

Pokud paříte mezi milovníky koček a třeba ji doma mít nemůžete, ale rádi byste se i s kočkou pomazlili a pozorovali fenomenální kočičí hrátky, navštivte na Třídě Kapitána Jaroše 37 Pelíšek – kočičí kavárnu.

Byla to vůbec první adopční kočičí kavárna v České republice. Je otevřena od 1. dubna 2016. Spolupracují s útulkem Opuštěné kočičí tlapky. V kavárně potkáte aktuálně deset kočiček, které hledají svůj domov. Pokud o adopci neuvažujete, můžete v kavárně trávit příjemné chvíle, jen nerušte kočky spící, protože, ač jim to můžete závidět, ony prostě opravdu potřebují prospat klidně i třetinu dne. A chcete-li přiložit ruku k dílu, pak se neváhejte kavárně ozvat - dobrovolníci pomáhající útulku i jeho aktivitám jsou vítaní.

Kavárna si zakládá na kvalitní kávě. Tu zde obměňují od vybraných českých pražíren, pochutnáte si zde však i na výtečných dezertech a dalších dobrotách. Věřím, že se zde budou dobře cítit i pejskaři, na které jejich věrní počkají doma.

http://kocicipelisek.cz
www.facebook.com/pg/kocicipelisek
po – pá 10.00 – 21.00

Kačka Eichi Bilíková
Článek otištěn v Kult 11/18
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jan Dražan, Marek Hilšer
Tango pod Hradem
Zeď
Marek Hilšer otevřeně vypráví o tom, proč se rozhodl vstoupit do politiky, zamýšlí se nad stavem české společnosti, mluví ale také velmi upřímně o sobě, o své rodině, o složitých vztazích s rodiči, o emigraci a o návratu po listopadu 1989 zpět do rodného Chomutova. Nabízí unikátní pohled do zákulisí prezidentských voleb z první ruky. Přibližuje první zkušenosti z parlamentu. Jeho život je ovšem vedle politiky také lékařský výzkum. Specializuje se na nádory mozku, učí studenty, jezdí na lékařské mise do Afriky. Když se nevěnuje politice nebo vědě, patří kromě ženy a dcery k jeho největším vášním lezení po skalách a tango, za kterým jezdí do vyhlášených klubů po Evropě. A aby toho nebylo málo, stal se ještě včelařem. O tom všem vypráví v knížce.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+