Time out

Zveřejněno dne 19. 11. 2018
Filtrujte kavárny Týdne kávy 2018 dle vlastního gusta
Ač je festival Týden kávy 2018 již za námi, dovolte mi postupně vás seznámit s tematicky vybranými kavárnami letošního ročníku. Nalezete mezi nimi jak kavárny zbrusu nové, tak kavárenské stálice. První filtr (a nejde teď o žádnou filtrovanou kávu, ale o filtr u online mapy na webu www.tydenkavy.cz) jsem pro vás vybrala na základě dotazu mé kamarádky, který mi připomněl to bezva období, kdy jsem si já sama vybírala kavárny dle toho, zda jsem je mohla navštívit s naší roztomilou vlkodavkou.Že byste i vy toho svého čtyřnohého mazlíčka rádi vzali na tour po brněnských kavárnách? Určitě se na mapu Týdne kávy nejprve podívejte a najděte ta místa, kde to je vhodné, neboť to skutečně není samozřejmostí. Váš pejsek rozhodně nepatří ani do kavárny plné koček, tu jistě pod tímto filtrem nenajdete. 

Pokud paříte mezi milovníky koček a třeba ji doma mít nemůžete, ale rádi byste se i s kočkou pomazlili a pozorovali fenomenální kočičí hrátky, navštivte na Třídě Kapitána Jaroše 37 Pelíšek – kočičí kavárnu.

Byla to vůbec první adopční kočičí kavárna v České republice. Je otevřena od 1. dubna 2016. Spolupracují s útulkem Opuštěné kočičí tlapky. V kavárně potkáte aktuálně deset kočiček, které hledají svůj domov. Pokud o adopci neuvažujete, můžete v kavárně trávit příjemné chvíle, jen nerušte kočky spící, protože, ač jim to můžete závidět, ony prostě opravdu potřebují prospat klidně i třetinu dne. A chcete-li přiložit ruku k dílu, pak se neváhejte kavárně ozvat - dobrovolníci pomáhající útulku i jeho aktivitám jsou vítaní.

Kavárna si zakládá na kvalitní kávě. Tu zde obměňují od vybraných českých pražíren, pochutnáte si zde však i na výtečných dezertech a dalších dobrotách. Věřím, že se zde budou dobře cítit i pejskaři, na které jejich věrní počkají doma.

http://kocicipelisek.cz
www.facebook.com/pg/kocicipelisek
po – pá 10.00 – 21.00

Kačka Eichi Bilíková
Článek otištěn v Kult 11/18
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Milan Jenčík
Zdivočelé Sudety
Mladá fronta
Bohatě ilustrovaná kniha založená na mnohaletém výzkumu přináší objevný popis bouřlivého roku 1938. Velké události se v ní prolínají s rozborem činnosti jednotek Stráže obrany státu v exponovaných pohraničních oblastech západních Čech. Autor se ovšem nově dívá i na související poválečné dozvuky: působení německých záškodnických organizací, útěk banderovců přes západní Čechy či transfer německého obyvatelstva. Tato přelomová práce by neměla chybět v knihovně žádného zájemce o dramatické období, během něhož se před 80 lety rozhodovalo o dalším vývoji naší země i celé Evropy.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2018 Radek Holík
Google+