Time out

Zveřejněno dne 25. 10. 2018
Tradičně netradiční fotografie, to je Marleen
Marleen je empatická, talentovaná fotografka nejen ženské krásy. Dokáže v člověku uvidět ryzí, nehaněnou a přirozenou krásu a zachytit ji v originální fotografii s nevšední tématikou. Věnuje se například focení svateb, prvorepublikovému nebo klasickému boudoir focení, noir stylu či focení s vlky. Vzbudí ve vás touhu zvěčnit se na uměleckém snímku, i kdybyste po tom nikdy předtím netoužili.Jak jste se původně dostala k focení?
Původně jsem vystudovala inženýrství v úplně jiném oboru (velký smích) a několik let se tomu oboru věnovala. Focení jsem brala jako únik od reality, zábavu. Bylo dobrodružstvím pozorovat lidi a čekat na ten správný okamžik, kdy zmáčknout spoušť. Učila jsem se trpělivosti a umění vnímat okolí. Vidět svět z jiného úhlu. Vlastně jsem lidi/portréty nikdy nechtěla fotit. Ale jak to tak bývá, vaše NIKDY vás nakonec vždycky dožene (smích).

Co vás na focení baví nejvíce?
Úžasná je různorodost a ta dokonalá proměna. Je nádherné sledovat, když se na první informativní schůzce potkáte s nenápadnou a přitom přirozeně krásnou ženou, která ovšem neví, že je vlastně krásná, protože jí současná doba vtloukla do hlavy, že krása vypadá jinak. A pak přijde na focení do ateliéru v Brně, kde ji nalíčíme, učešeme, oblečeme a to vše během přirozeného hovoru. Povídáme si o obyčejných věcech ze života, jak se dnes vyspala, čím ji partner naštval… A ona se uvolní, přemění v ženského anděla a sama o tom ani neví. A rozkvete. A to se snažím zachytit v mých fotografiích. Ten květ v každém z nás.

Co nejkurióznějšího jste při focení zažila?
Každé focení je svým způsobem jedinečný zážitek. Věnuji se tematickým fotkám, takže třeba focení s vlkem samo o sobě evokuje strašnou spoustu zážitků. Se zvířaty je vždy složitá spolupráce (smích). 

Co je pro vás nejdůležitější?
Nejdůležitější je pro mě v životě má rodina, vztahy. Jestliže milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. A přesně tohle se snažím přenést i do fotografování. Fotím ženy, muže, zvířata, svatby, děti, radost ze života. Chci, aby z mých fotografií vyzařovala spokojenost a vnitřní krása. A zatím se mi to daří. A jaká je vaše vysněná fotografie?

web: www.marleen.cz
tel.: 777 672 647
IG: #marleenphotographer
FB: www.facebook.com/marleenphotographer


PR
Článek otištěn v Kult 10/18
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Maciej Szymanowicz
Skřítci
CPress
Že skřítci existují, o tom není pochyb. Občas nám pomáhají, občas nás trochu škádlí. Odkud ale pocházejí, kde žijí a jak je můžeme najít? Jejich život je pro nás stále opředen tajemstvím. Ale s tím je teď konec! Poznejte, jak se skřítci pohybují, čím se živí, kde nás nejraději zlobí, jaké jsou jejich koníčky, záliby nebo sporty, ve kterých jsou nejlepší… a mnohem, mnohem víc!
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+