Time out

Zveřejněno dne 24. 8. 2018
Navštivte o Hradozámecké noci brněnské vily
V sobotu 25. srpna 2018 se koná již tradiční akce Národního památkového ústavu s názvem Hradozámecká noc, ke které se Brno připojuje speciálním programem na půdě tzv. vilového kvarteta, kam patří vily Tugendhat, Stiassni, Löw-Beer a Jurkovičova.

Co Vás čeká a nemine? Na zahradě vily Tugendhat to bude open-air koncert populární kapely Zrní. Stojí za to také připomenout, že jde o jedinečnou možnost, jak klenot UNESCO letos ještě navštívit, protože klasické prohlídky vily jsou až do konce letošního roku beznadějně vyprodané.

www.tugendhat.eu

Vila Stiassni se přenese do časů, kdy po 2. světové válce sloužila jako tzv. vládní vila. Bude zde například nachystána slavnostní tabule v podobě, v jaké byla za návštěvy prezidenta Beneše v roce 1946. Venku budete mít zase možnost zhlédnout výstroj a techniku příslušníku SNB a dobový hasičský vůz.

www.vila-stiassni.cz

Na zahradě vily Löw-Beer Vás nejdříve roztančí rock'n'roll v podání kapely The 6 Fireballs a poté zhudebněné básně Bulata Okudžavy, které připomenou pohnutou atmosféru roku 1968, jehož 50. výročí si letos připomínáme. Prohlídky vily vás zavedou od suterénu až na půdu, přičemž ve zlatém pokoji je nachystáno překvapení.

www.vilalowbeer.cz

Jurkovičova vila připravila u příležitosti aktuální výstavy V kůži Dušana Jurkoviče speciální program zaměřený právě na osobnost samotného vlastníka a architekta. Protože byl Jurkovič nadšeným hráčem ping-pongu, budete mít i vy možnost si tento sport přímo na zahradě vily vyzkoušet. Výstavou pak provede její autor Rostislav Koryčánek.

www.moravska-galerie.cz/jurkovicova-vila


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Lukáš Hejlík
365 - Gastromapa Lukáše Hejlíka
Došel karamel
Herec Lukáš Hejlík se věnuje blogu Gastromapy už 6 let! Objíždí české luhy a moravské háje a každý den přináší jeden tip na místo, kde se lidé můžou dobře najíst, napít, dát si skvělou kávu nebo něco sladkého. Za ty roky projedl přes milion a půl, navštívil skoro půl druhého tisíce podniků, a tak bylo na čase to posunout dál. Nejdřív vznikla appka a teď i knížka Gastromapy. Jmenuje se 365 - Gastromapa Lukáše Hejlíka, a to hned z několika důvodů – dělal ji 365 dní, má 365 stran, ale především přináší 365 tipů. Kniha má 31 kapitol, jedna vás vezme s sebou na výlet po Česku, další vás zavede na přísnou snídani, na rychlý oběd, na jídlo z foodtrucku nebo za tím největším zážitkem! Ukáže vám místa, kde byste rozhodně žádný skvělý podnik nečekali. Nebo vás nechá proletět se po těch nejlepších kuchyních světa.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+