Time out

Zveřejněno dne 24. 8. 2018
Navštivte o Hradozámecké noci brněnské vily
V sobotu 25. srpna 2018 se koná již tradiční akce Národního památkového ústavu s názvem Hradozámecká noc, ke které se Brno připojuje speciálním programem na půdě tzv. vilového kvarteta, kam patří vily Tugendhat, Stiassni, Löw-Beer a Jurkovičova.

Co Vás čeká a nemine? Na zahradě vily Tugendhat to bude open-air koncert populární kapely Zrní. Stojí za to také připomenout, že jde o jedinečnou možnost, jak klenot UNESCO letos ještě navštívit, protože klasické prohlídky vily jsou až do konce letošního roku beznadějně vyprodané.

www.tugendhat.eu

Vila Stiassni se přenese do časů, kdy po 2. světové válce sloužila jako tzv. vládní vila. Bude zde například nachystána slavnostní tabule v podobě, v jaké byla za návštěvy prezidenta Beneše v roce 1946. Venku budete mít zase možnost zhlédnout výstroj a techniku příslušníku SNB a dobový hasičský vůz.

www.vila-stiassni.cz

Na zahradě vily Löw-Beer Vás nejdříve roztančí rock'n'roll v podání kapely The 6 Fireballs a poté zhudebněné básně Bulata Okudžavy, které připomenou pohnutou atmosféru roku 1968, jehož 50. výročí si letos připomínáme. Prohlídky vily vás zavedou od suterénu až na půdu, přičemž ve zlatém pokoji je nachystáno překvapení.

www.vilalowbeer.cz

Jurkovičova vila připravila u příležitosti aktuální výstavy V kůži Dušana Jurkoviče speciální program zaměřený právě na osobnost samotného vlastníka a architekta. Protože byl Jurkovič nadšeným hráčem ping-pongu, budete mít i vy možnost si tento sport přímo na zahradě vily vyzkoušet. Výstavou pak provede její autor Rostislav Koryčánek.

www.moravska-galerie.cz/jurkovicova-vila


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Rudolf Havlík
Po čem ženy touží - DVD
Cinemart
Charismatický cynik Karel Král (Jiří Langmajer), na kterého ženy letí, je šéfredaktorem časopisu Playboy. Jednoho dne jeho nezávazný způsob života utrží hned několik ran. Dostane výpověď kvůli průšvihům a poklesu prodejnosti časopisu, bývalá manželka a dcera ho opět naštvou, neznámá žena mu nabourá auto a na jeho místo je dosazena pohledná mladá šéfredaktorka Leona. Karel vyřeší problémy po chlapsku – společně s nejlepším kamarádem se opije a v dobrodružné noci si přeje, aby se stal ženou, protože „ženský to mají v životě mnohem jednodušší a on je na tom kvůli nim bídně.“ Ráno Karel zjistí, že následkem noční alkoholické „jízdy“ a zásahem vědmy Zoltany se stal ženou. Karel se musí vyrovnat nejen s novým vzhledem, ale hlavně se naučit fungovat v ženském těle a zjistit, zda to mají ženy opravdu snazší?
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+