Time out

Zveřejněno dne 24. 8. 2018
Navštivte o Hradozámecké noci brněnské vily
V sobotu 25. srpna 2018 se koná již tradiční akce Národního památkového ústavu s názvem Hradozámecká noc, ke které se Brno připojuje speciálním programem na půdě tzv. vilového kvarteta, kam patří vily Tugendhat, Stiassni, Löw-Beer a Jurkovičova.

Co Vás čeká a nemine? Na zahradě vily Tugendhat to bude open-air koncert populární kapely Zrní. Stojí za to také připomenout, že jde o jedinečnou možnost, jak klenot UNESCO letos ještě navštívit, protože klasické prohlídky vily jsou až do konce letošního roku beznadějně vyprodané.

www.tugendhat.eu

Vila Stiassni se přenese do časů, kdy po 2. světové válce sloužila jako tzv. vládní vila. Bude zde například nachystána slavnostní tabule v podobě, v jaké byla za návštěvy prezidenta Beneše v roce 1946. Venku budete mít zase možnost zhlédnout výstroj a techniku příslušníku SNB a dobový hasičský vůz.

www.vila-stiassni.cz

Na zahradě vily Löw-Beer Vás nejdříve roztančí rock'n'roll v podání kapely The 6 Fireballs a poté zhudebněné básně Bulata Okudžavy, které připomenou pohnutou atmosféru roku 1968, jehož 50. výročí si letos připomínáme. Prohlídky vily vás zavedou od suterénu až na půdu, přičemž ve zlatém pokoji je nachystáno překvapení.

www.vilalowbeer.cz

Jurkovičova vila připravila u příležitosti aktuální výstavy V kůži Dušana Jurkoviče speciální program zaměřený právě na osobnost samotného vlastníka a architekta. Protože byl Jurkovič nadšeným hráčem ping-pongu, budete mít i vy možnost si tento sport přímo na zahradě vily vyzkoušet. Výstavou pak provede její autor Rostislav Koryčánek.

www.moravska-galerie.cz/jurkovicova-vila


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Uri Orlev
Je těžké být lvem
Práh
Co byste si přáli zažít ze všeho nejvíc? Hrdina naší knížky vždycky snil o tom stát se lvem a jeho nejlepší kamarád měl stejný sen. Často si o lvech povídali a v jednom kuse si na ně hráli. Vymýšleli, jak se spolu domluví, pokud se někdo z nich jednou lvem stane. Když k tomu ale skutečně dojde a náš hrdina se doopravdy promění ve lva, vyrojí se spousta nečekaných potíží: místo mluvení svede jen řvát a neohrabanou tlapou si nezvládne ani otevřít dveře. Jak svoji proměnu vysvětlí mámě, která už není nejmladší? A nejhorší ze všeho je, že jeho nejlepší kamarád, se kterým spřádal sny o lvech, už nerozumí lví řeči, kterou kdysi společně vymysleli.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2018 Radek Holík
Google+