Time out

Zveřejněno dne 24. 8. 2018
Navštivte o Hradozámecké noci brněnské vily
V sobotu 25. srpna 2018 se koná již tradiční akce Národního památkového ústavu s názvem Hradozámecká noc, ke které se Brno připojuje speciálním programem na půdě tzv. vilového kvarteta, kam patří vily Tugendhat, Stiassni, Löw-Beer a Jurkovičova.

Co Vás čeká a nemine? Na zahradě vily Tugendhat to bude open-air koncert populární kapely Zrní. Stojí za to také připomenout, že jde o jedinečnou možnost, jak klenot UNESCO letos ještě navštívit, protože klasické prohlídky vily jsou až do konce letošního roku beznadějně vyprodané.

www.tugendhat.eu

Vila Stiassni se přenese do časů, kdy po 2. světové válce sloužila jako tzv. vládní vila. Bude zde například nachystána slavnostní tabule v podobě, v jaké byla za návštěvy prezidenta Beneše v roce 1946. Venku budete mít zase možnost zhlédnout výstroj a techniku příslušníku SNB a dobový hasičský vůz.

www.vila-stiassni.cz

Na zahradě vily Löw-Beer Vás nejdříve roztančí rock'n'roll v podání kapely The 6 Fireballs a poté zhudebněné básně Bulata Okudžavy, které připomenou pohnutou atmosféru roku 1968, jehož 50. výročí si letos připomínáme. Prohlídky vily vás zavedou od suterénu až na půdu, přičemž ve zlatém pokoji je nachystáno překvapení.

www.vilalowbeer.cz

Jurkovičova vila připravila u příležitosti aktuální výstavy V kůži Dušana Jurkoviče speciální program zaměřený právě na osobnost samotného vlastníka a architekta. Protože byl Jurkovič nadšeným hráčem ping-pongu, budete mít i vy možnost si tento sport přímo na zahradě vily vyzkoušet. Výstavou pak provede její autor Rostislav Koryčánek.

www.moravska-galerie.cz/jurkovicova-vila


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Alena Ježková
Staré pověsti české a moravské
Tichá srdce
Moderní převyprávění Jiráskových pověstí z pera oblíbené autorky pro děti a mládež. Napínavé příběhy psané živým jazykem od svého prvního vydání v roce 2005 zasáhly tisíce školních děti a oprávněně náleží mezi stálice školní četby. Kniha navíc obsahuje krátké naučné texty, které čtenáře uvádějí do reálií doby, v níž se jednotlivé příběhy odehrávají. Nové vydání výtvarně doprovodil Lubomír Kupčík, renomovaný autor populárně naučných a fantasy ilustrací.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2018 Radek Holík
Google+