Time out

Zveřejněno dne 17. 8. 2018
Líšeňský festival se blíží
V pátek a sobotu 24. a 25. srpna 2018 se na zahradě Orlovny, Holzova 7 v Líšni uskuteční hlavní program již 9. ročníku tradičního festivalu Líšeň sobě. Čekají Vás divadelní představení pro malé i velké, vědomostní kvíz a několik koncertů - například židovské hudby.


Zahrada Orlovny se festivalově v pátek otevře divadelním představením Divadla Líšeň - Spoutaný trávou. Během sobotního odpoledne se představí hned několik umělců. Nebude chybět ani doprovodný program. Festival bude zakončen v úterý 28. srpna výtvarnou dílnou a představením Sávitrí.

Vstupné je dobrovolné.

Více informací a přesný rozpis jednotlivých akcí najdete na http://www.vlisni.cz/akce/festival-lisen-sobe-ix.

Líšeň sobě
Zahrada Orlovny
24. a 25. srpna 2018
www.vlisni.cz

Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Alexandr Flek
Parabible
Biblion
Tisková zpráva o našem prezidentovi Ježíši z Nošovic je aktuální, místy až provokativní biblickou parafrází. Příběh Ježíše Nazaretského zasazuje do kulis současného Česka, především ale staví dnešního čtenáře před nově obnažené pointy dávných evangelijních příběhů a výroků. Jde o rozlousknutí jádra biblických textů ze slupky jejich dobového kontextu a o jejich nové „zabalení“ do současné literární formy. Evangelický teolog Alexandr Flek je známý jako překladatel Bible21, bestselleru roku 2009. Tentokrát ale namísto snahy o maximální přesnost překladu volí jiný přístup: aktualizované převyprávění. Reflektuje tak původní záměr biblického textu: vyprovokovat čtenáře k reakci, překvapit, konfrontovat, rozesmát nebo rozčílit. Parabible je tedy dílčí, zaujatou, subjektivní, ale vážně míněnou odpovědí na otázku: Jak by mohl vypadat Ježíšův příběh, kdyby se odehrál dnes.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+