Time out

Zveřejněno dne 13. 8. 2018
Hradozámecká noc se blíží
Do projektu Národního památkového ústavu Hradozámecká noc se vila Löw-Beer zapojí už počtvrté. V sobotu 25. srpna 2018 se můžete od 18 hodin těšit na speciální komentované prohlídky vily a dva koncerty v kouzelné atmosféře noční zahrady.
 


Hudební program v 19 hodin odstartuje pořádná nálož rock’n’rollu v podání kapely The 6 Fireballs. Poté přijde na řadu folk – vystoupí trio písničkářů (Jiří Vondrák, Tolek Muracki, Alexej Kudryavtsev), kteří společně připomenou dílo legendárního básníka a hudebníka Bulata Okudžavy.


Brněnská kapela The 6 Fireballs hraje skladby z období klasického rock'n'rollu s přesahem do rhythm'n'blues a jump swingu, tj. cca z let 1950–1962. Uslyšíte tedy například hity, které složili a hráli Bill Haley, Chuck Berry, Elvis Presley nebo The Treniers. Vystoupení The 6 Fireballs jsou vždy velkým zážitkem, jelikož kapela klade velký důraz na autentický zvuk, image i pódiovou show.

Ve druhé půli hudebního programu zavzpomínáme na legendárního básníka a hudebníka Bulata Okudžavu (1924–1997), jenž byl inspirací pro celou řadu písničkářů – u nás například pro Jarka Nohavicu. Okudžavovy písně zazní v podání mezinárodního tria: Jiří Vondrák, Tolek Muracki a Alexej Kudryavtsev, který je jedním z nejlepších ruských interpretů jeho děl.

Během Hradozámecké noci budou probíhat také netradiční komentované prohlídky vily, při nichž se podíváte i na půdu a poznáte, co bývá návštěvníkům zlatého pokoje běžně skryto... Doporučujeme zakoupit či rezervovat lístky s předstihem, neboť kapacita je omezená.

Prohlídky začínají v 18:00, 18:30, 22:00, 22:20, 22:40, 23:00 a 23:30 hodin.

Vstupné: prohlídka vily 80 Kč, koncert 200 Kč

Předprodej vstupenek probíhá na pokladně Vily Löw-Beer, Drobného 22 v Brně, úterý–neděle od 10 do 18 hodin.

Rezervace na tel. 545 211 352. Pokud nebudou rezervované vstupenky do jednoho týdne od rezervace vyzvednuty, vrací se zpět do prodeje.


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Uri Orlev
Je těžké být lvem
Práh
Co byste si přáli zažít ze všeho nejvíc? Hrdina naší knížky vždycky snil o tom stát se lvem a jeho nejlepší kamarád měl stejný sen. Často si o lvech povídali a v jednom kuse si na ně hráli. Vymýšleli, jak se spolu domluví, pokud se někdo z nich jednou lvem stane. Když k tomu ale skutečně dojde a náš hrdina se doopravdy promění ve lva, vyrojí se spousta nečekaných potíží: místo mluvení svede jen řvát a neohrabanou tlapou si nezvládne ani otevřít dveře. Jak svoji proměnu vysvětlí mámě, která už není nejmladší? A nejhorší ze všeho je, že jeho nejlepší kamarád, se kterým spřádal sny o lvech, už nerozumí lví řeči, kterou kdysi společně vymysleli.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2018 Radek Holík
Google+