Time out

Zveřejněno dne 21. 4. 2018
Srdce náměstí 28. října
V týdnu budou mít mnozí z nás náměstí 28. října zafixováno spíše jako rušnou ulici s čtyřproudovou silnicí. Ti z vás, kteří sem však zavítají v týdnu, anebo dokonce o víkendu, budou možná až překvapeni, jak příjemným a poklidným místem právě toto, pro mnohé neznámé, náměstí je.Jaro ťuká na dveře, a tak vůbec nevadí, že vás tentokrát vezmu do jedné z brněnských „pidi“ kaváren, a to do Fabrik Food Factory. Naleznete ji na adrese náměstí 28. října 20. Za první republiky zde bývala masna, za normalizace garáž a nyní je tu jedna sympatická maličká kavárna specifická opravdu širokou nabídkou jídel velmi příjemného standardu včetně pestré nabídky pro vegany, navíc s možností odnesení i objednání všeho s sebou.
Ze všech detailů interiéru je znát jejich promyšlenost, vše do sebe krásné zapadá a je jakoby složeno kousek po kousku. Ze starých dřevěných pultů, šuplíků s minimalistickými doplňky. Vše krásně čisté, jednoduché, přesto hřejivé a příjemné nejen na pohled, ale i na dotek.
Pokud máte rádi kavárny, kde můžete sami v klidu sedět v koutě, musíte pečlivě vybrat čas, když Fabrik Food Factory navštívíte, protože v odpoledních i víkendových časech tu je často velmi rychle skutečně plno i živo. Pokud se ale dovedete uvolnit, nebude vám to nepříjemné. Stačí si sáhnout na desku barového stolu, židli a zpomalíte a splynete s prostorem snadno.
My jsme kavárnu navštívili o víkendu a krásnější den nám vykouzlila nejen milá obsluha, ale i perfektní poctivá porce míchaných vajíček. K tomu espresso a cappuccino. Kávu si zde můžete vybrat ze dvou chuťově odlišných mlýnků. V nabídce je vždy jednoduhová arabika od brněnské pražírny Rebelbean, na druhém směs přímo pro Fabrik od české pražírny Rituale Caffé. Espresso jsem si dala z jednoduhovky a nemělo chybu. Plné tělo i vyvážená chuťová pestrost. Cappuccino jsem volila z kávy druhé a celkově jsem byla také spokojena. Praxe baristky jeho kvality jistě časem ještě vylepší.
Fabrik Food Factory nabízí od snídaní po večeře a s dobrou kávou k tomu možnost odnést si vše s sebou domů nebo, proč ne, do nedalekého parku. Užívejte jaro a zamilujte si nejen místní specialitu v podobě erteplí na mnoho způsobů.

náměstí 28 října 20
po – pá 9:00 – 21:00
so – ne 10:00 – 22:00


PR
Článek otištěn v Kult 04/18
 Přidejte k článku první komentář >> 
Reklama:

Novinky:
Roar Uthaug
Tomb Raider - DVD
Forum Film
Laře Croft (Alicia Vikander) je 21 let a právě zdědila obrovské obchodní impérium. Její otec, bohatý šlechtic a známý dobrodruh, Lord Richard Croft (Dominic West), zmizel beze stopy před sedmi lety. Když si Lara přečte záhadný vzkaz, který jí otec zanechal, rozhodne se opustit Londýn a vyrazit do neznáma, aby přišla na to, co se mu doopravdy stalo. Vydá se po jeho stopách hledat legendární hrobku na mýtickém ostrově poblíž japonského pobřeží. Tato mise ale nebude jednoduchá. Loď, která ji měla dopravit na pevninu ztroskotá v silné bouři a Lara se ocitá sama uprostřed neznáma, vybavená jen ostrým nožem, pevnou vírou a vlastní tvrdohlavostí. Pokud se jí podaří překonat své vlastní limity a přežít toto nebezpečné dobrodružství, stane se z ní skutečný Tomb Raider.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2018 Radek Holík
Google+