Time out

Zveřejněno dne 21. 4. 2018
Srdce náměstí 28. října
V týdnu budou mít mnozí z nás náměstí 28. října zafixováno spíše jako rušnou ulici s čtyřproudovou silnicí. Ti z vás, kteří sem však zavítají v týdnu, anebo dokonce o víkendu, budou možná až překvapeni, jak příjemným a poklidným místem právě toto, pro mnohé neznámé, náměstí je.Jaro ťuká na dveře, a tak vůbec nevadí, že vás tentokrát vezmu do jedné z brněnských „pidi“ kaváren, a to do Fabrik Food Factory. Naleznete ji na adrese náměstí 28. října 20. Za první republiky zde bývala masna, za normalizace garáž a nyní je tu jedna sympatická maličká kavárna specifická opravdu širokou nabídkou jídel velmi příjemného standardu včetně pestré nabídky pro vegany, navíc s možností odnesení i objednání všeho s sebou.
Ze všech detailů interiéru je znát jejich promyšlenost, vše do sebe krásné zapadá a je jakoby složeno kousek po kousku. Ze starých dřevěných pultů, šuplíků s minimalistickými doplňky. Vše krásně čisté, jednoduché, přesto hřejivé a příjemné nejen na pohled, ale i na dotek.
Pokud máte rádi kavárny, kde můžete sami v klidu sedět v koutě, musíte pečlivě vybrat čas, když Fabrik Food Factory navštívíte, protože v odpoledních i víkendových časech tu je často velmi rychle skutečně plno i živo. Pokud se ale dovedete uvolnit, nebude vám to nepříjemné. Stačí si sáhnout na desku barového stolu, židli a zpomalíte a splynete s prostorem snadno.
My jsme kavárnu navštívili o víkendu a krásnější den nám vykouzlila nejen milá obsluha, ale i perfektní poctivá porce míchaných vajíček. K tomu espresso a cappuccino. Kávu si zde můžete vybrat ze dvou chuťově odlišných mlýnků. V nabídce je vždy jednoduhová arabika od brněnské pražírny Rebelbean, na druhém směs přímo pro Fabrik od české pražírny Rituale Caffé. Espresso jsem si dala z jednoduhovky a nemělo chybu. Plné tělo i vyvážená chuťová pestrost. Cappuccino jsem volila z kávy druhé a celkově jsem byla také spokojena. Praxe baristky jeho kvality jistě časem ještě vylepší.
Fabrik Food Factory nabízí od snídaní po večeře a s dobrou kávou k tomu možnost odnést si vše s sebou domů nebo, proč ne, do nedalekého parku. Užívejte jaro a zamilujte si nejen místní specialitu v podobě erteplí na mnoho způsobů.

náměstí 28 října 20
po – pá 9:00 – 21:00
so – ne 10:00 – 22:00


PR
Článek otištěn v Kult 04/18
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Anselm Grün
Rok plný štěstí. Pozitivní myšlenky pro každý den
Pragma
Najděte ve svém životě konečně klid, každý den se na chvilku usaďte a užívejte si života. Co je pro to nutné? Například přesně tato krásná kniha od Anselma Grüna. Autor pro vás připravil inspirativní myšlenky pro každý den v roce, u kterých se zastavíte a uvědomíte si krásu a smysl života. Tyto motivační texty vás budou provázet po celý rok a poslouží jako balzám v našem současném hektickém životě.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+