Time out

Zveřejněno dne 6. 1. 2018
Afrika na festivalu Go Kamera 18.–21. ledna
Od 18. do 21. ledna 2018 se uskuteční již 21. ročník oblíbeného cestovatelského festivalu GO KAMERA, který tradičně pořádá CK LIVINGSTONE. Nejlepší snímky, filmy i zážitky z cest předvedou zajímavé osobnosti: cestovatelé, horolezci, dobrodruzi, fotografové, umělci, hudebníci... GO KAMERA vyrostla v největší cestovatelské setkání v Česku i na Slovensku. Ćtyřdenní maraton přednášek představí na padesát osobností.PROGRAM
Hlavní hvězdy festivalu lákají. Jdou návštěvníkovi naproti z různých směrů.
Čtvrtek slavnostně zahájí KATEŘINA CHAUVEAU, která je dnes díky aktivitám Bwindi Orphans synonymem východní Afriky. Exředitelka největšího safari DANA HOLEČKOVÁ navíc zajímavě maluje. Horolezec JOSEF ŠIMŮNEK je lídr úspěšných expedic na osmitisícovky. Slavný mořeplavec RUDOLF KRAUTSCHNEIDER dosáhl věhlasu v širokém vodním světě.
Pátek startuje MUZEUM REKORDŮ s kuriozitami. LADISLAV a KATKA BEZDĚKOVI v projektu BIG TRIP podnikli českým vozem nejdelší cestu kolem světa přes všechny kontinenty. Podmanivý hudebník JURA PAVLICA okouzlil svým hraním jižní Afriku stejně jako DIVADLO HUSA NA PROVÁZKU. Divadelníci přijdou v silné sestavě deseti vybroušených osobností. Věhlas českých egyptologů přiblíží MIROSLAV BÁRTA. O drsné ženské obřízce povypráví LEJLA ABBASOVÁ. Po dlouhých letech se českým horolezcům zdařil výstup na obávaný Huascarán. Úspěšné dobrodružství přiblíží PAVEL BÉM a RUDA ŠVAŘÍČEK. 
Sobotní program odstartuje výborná charita KOLA PRO AFRIKU. Novinářka Reflexu a LN VERONIKA BEDNÁŘOVÁ prožila zajímavě i africký jih. Tibetský umělec TASHI NORBU maluje fantastické obrazy. Návštěvníci budou svědky kreativního kvasu. Jak dopadne tibetská dražba? Japonolog MARTIN VAČKÁŘ organizoval cesty do Japonska pro prezidenta Václava Havla. Zemí vycházejícího slunce provede také vás. Prostor dostanou i nekomerční země jako Afghánistán v podání RADKY PODANÉ a RUDY ŠVAŘÍČKA. Všechny překvapí výtvarník a pilot DAVID ČERNÝ. Režisér VÁCLAV MARHOUL pozve do severní Afriky a poodhalí novinky z připravovaného velkofilmu Nabarvené ptáče. Zpěvák ONDŘEJ HEJMA pozve na koncert MARUSH. KAREL WOLF zpracoval nepálský Mustang i shůry, za pomoci dronu. Vrcholem dne je RADEK JAROŠ a jeho nový projekt Koruna planety. 

Nedělní vstup tvoří unikátní projekce 3D. Speciální brýle si k prostorovému promítání nasadíme hned na čtyři zajímavé osobnosti. Speleolog MAREK AUDY nás provede tajemnými jeskyněmi Venezuely.  JAN TRÁVNÍČEK jako první v Česku ukáže 3D snímky osmitisícovek. Davy fanoušků zaslouženě strhává hvězdný LÁĎA ZIBURA. Zkušený fotograf ZDENEK THOMA získal prestižní řád, a to zaslouženě za japonské variace. Režisér PETR HORKÝ odhalí STOLETÍ MIROSLAVA ZIKMUNDA. Filmař MIREK NÁPLAVA prezentuje „zikmundovské“ Afrika snů a skutečností. Nejznámější fotograf JAN ŠIBÍK předvede projekt 10 LET. TIBOR NYITRAY je prezident Svazu vinařů. Kromě nejlepších vín ochutnáme i MONGOLSKO. Slavnostní zakončení festivalu přinese vyhlášení vítězů. Dozvíme se i jména výherců zájezdu na ostrov Mauritius s CK LIVINGSTONE

KONCERTY V LIVINGSTONE ETHNO PUB v 21:00 hod.: 
čtvrtek 18. 1. – KUKULÍN – JAN HRUBÝ A SPOL.
19. 1. Pátek – ECHT! (KAREL MALÍK z Hudba Praha a spol...) + TUBABU FILA
20. 1. Sobota – MARUSH – ONDŘEJ HEJMA a OSKAR PETR hrají songy skupiny ŽLUTÝ PES a další hity

Více na WWW.GOKAMERA.CZ. Festival je doprovodným programem GO a REGIONTOUR. Vstupenka na festival současně otevře i brány víkendového výstaviště.

SOUTĚŽE
Festival vyhlašuje tradiční soutěžní kategorie: 
– Nejkrásnější fotografie s cestovatelskou tématikou  
– Cestovatelský film 
– Kniha o cestování  
Čekají na vás ceny za 20 000 Kč!  

Rudolf Švaříček
Článek otištěn v Kult 01/18
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Xiao Hong
Dětská nevěsta
Verzone
Antologie šesti povídek od čínské spisovatelky Xiao Hong (1911–1942) zahrnuje šest delších i kratších próz, ve kterých autorka se šokující přímočarostí popisuje brutalitu venkovského života na čínském severovýchodě, šikanu v internátní škole nebo prospěchářství sobeckého intelektuála. Zahrnuté povídky patří k jejím nejznámějším a byly vybrány tak, aby postihly autorčin tvůrčí růst a zrání. Pro její „nevyhovující“ postoje dlouho nemohly texty Xiao Hong v Číně vycházet, avšak dnes je řazena k nejvýznamnějším autorům své doby a moderní čínské literatury vůbec. Její dílo bylo přeloženo do mnoha jazyků, česky vychází poprvé.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+