Time out

Zveřejněno dne 24. 1. 2018
PŘEDSTAVUJEME: Jakub Krejčík
Myslím, že po sérii druhých míst, kdy titul hokejistům brněnské Komety vždy o vlásek unikl, věřili v zisk dvanáctého titulu Mistra extraligy snad už jen skalní fanoušci. O to větší euforie zachvátila celé město, když se to po dlouhých jedenapadesáti letech nakonec podařilo. Jedním z těch, kdo se o zisk prvního místa zasloužili, je i Jakub Krejčík, který brněnský klub posílil v průběhu minulé sezony. Obránce s číslem 36 má o Brně celkem jasno a je rád, že už stojí na správné straně.Na začátku kariéry jste byl pod vedením Vladimíra Růžičky. O něm jste napsal (on-line chat), že je to hodně temperamentní člověk. Teď pracujete pod panem Zábranským, který spíš působí (alespoň pro veřejnost) jako absolutní kliďas. Co je pro hráče lepší?
Osobně si myslím, že každému hráči vyhovuje něco jiného. Zažil jsem obojí a každá ta zkušenost mi něco dala. Je pro mě opravdu těžké říct, co je nejlepší. Je to hodně individuální.

Svou kariéru jste začínal v angažmá v Praze. Vnímáte dnes brněnské fanoušky jinak? Když hrajete za jejich tým? Jejich někdejší „nepříjemnost“ se musela změnit v pozitivní vnímání…
Samozřejmě je vnímám strašně pozitivně. Je to pro mě velká motivace, když na nás přijde plná hala. Ale zase z opačného pohledu: Jo, bylo to vždy velmi nepříjemné, už jen jet do Brna, kdy jsme od samého začátku cítili tu nepřátelskou atmosféru. Takže jsem teď moc rád, že jsem na správné straně.

Udivilo mě, že člověk, který hrál za nároďák, řekne, že sice touží po NHL, ale je realista. Máte zkušenosti z české extraligy, ze Švédska i KHL. K tomu třikrát reprezentace. To je to opravdu tak obtížné se do NHL prosadit? Hrajete i s hráči z NHL. Je hodně znát, že byli v zámoří?
Ano, je to velmi obtížné. Jednak je zapotřebí na ledě předvádět opravdu nadstandardní výkony, ale taky je k tomu zapotřebí mít hodně štěstí. Abyste se zrovna dotyčnému týmu hodil do sestavy. 
A co se týče kluků z NHL, tak právě na nich je samozřejmě vidět ta obrovská zkušenost. 

Hala Rondo je víceúčelová. Když jsou tam koncerty, chodíte na ně? Které interprety preferujete? A dokážete se v tomto pro vás pracovním prostředí ještě odreagovat?
Sebekriticky musím říct, že jsem ještě neměl možnost jít se tam na nějakou kulturní akci podívat. A popravdě řečeno, celkem mě to mrzí. Například že jsme se nemohli jít podívat na skupinu Chinaski. 

Relaxujete i sportem, nebo jste rád, když se můžete v klidu věnovat třeba kultuře, knihám, hudbě? Chodíte tancovat? 
Sportem nerelaxuji. Jsem rád, když si můžu od pohybu odpočinout. Třeba u hezké knížky nebo si zajít s přítelkyní na dobré jídlo. 

Napadá mě, zda nemáte kvůli práci nějaká omezení ve sportu.
Omezení máme asi jen na lyžování, co si tak pamatuji. Jinak ne. Jinak máme volnost.

Dva roky jste strávil ve Švédsku. Oslovila vás švédská kultura? Myslím kulturní scénu.
Na Švédsko hrozně rádi vzpomínáme. Má krásnou přírodu a jsou tam nesmírně milí lidé. Jinak co se týče kultury, ta mě opravdu příliš neoslovila. 

Ještě mě k té reprezentaci zaujala jedna věc: Mistrovství jsou v různých částech světa. Máte čas na toulky městy? A pokud ano, jdete sám, nebo ve společnosti spoluhráčů? Zvlášť v reprezentaci, kde se neznáte, by to mohlo utužit kolektiv.
Jasně, čas na toulky se vždycky najde. Například letos v Paříži jsme toho nachodili celkem dost. Samozřejmě hodně záleží na tom, ve kterém městě se mistrovství koná. Ale vždycky se rád jdu projít s klukama někam na kávu.

Řekl bych, že ve 26 letech máte slušně rozjetou kariéru. Pokud vás nepotkají žádné komplikace, máte nějaký sen – kromě Mekky hokejistů NHL. Nebo spíše čekáte, co přijde?
Opravdu se spíš soustředím na přítomnost a čekám, co přijde. Ale lhal bych, že dál nesním o další kariéře NHL.

Šestadvacetiletý Jakub Krejčík (1991) je český hokejový obránce hrající v týmu HC Kometa Brno. V mládežnických kategoriích působil hlavně ve Slavii. Premiéru v mužském hokeji odehrál v sezoně 2009, ale až sezona 2011–2012 pro něj byla průlomová. V extralize odehrál 51 utkání a přišla i premiérová účast v seniorské reprezentaci. S národním týmem se podíval i na MS 2012 a získal bronzovou medaili. Poté si ho vytáhl HC Lev Praha, jenže před sezonou 2013–2014 Lev výrazně posílil a Krejčík byl vytlačen ze sestavy, takže v rámci Sportovního Holdingu Praha přešel na hostování do HC Sparta Praha. Po sezoně odešel do švédského týmu Örebro HK. Od roku 2016 hraje za Kometu.

Robert Žďárský
Článek otištěn v Kult 01/18
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jan Dražan, Marek Hilšer
Tango pod Hradem
Zeď
Marek Hilšer otevřeně vypráví o tom, proč se rozhodl vstoupit do politiky, zamýšlí se nad stavem české společnosti, mluví ale také velmi upřímně o sobě, o své rodině, o složitých vztazích s rodiči, o emigraci a o návratu po listopadu 1989 zpět do rodného Chomutova. Nabízí unikátní pohled do zákulisí prezidentských voleb z první ruky. Přibližuje první zkušenosti z parlamentu. Jeho život je ovšem vedle politiky také lékařský výzkum. Specializuje se na nádory mozku, učí studenty, jezdí na lékařské mise do Afriky. Když se nevěnuje politice nebo vědě, patří kromě ženy a dcery k jeho největším vášním lezení po skalách a tango, za kterým jezdí do vyhlášených klubů po Evropě. A aby toho nebylo málo, stal se ještě včelařem. O tom všem vypráví v knížce.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+