Time out

Zveřejněno dne 30. 8. 2017
Čejkovické bylinkové slavnosti
První zářijová neděle (3. září 2017) patří tradičně Čejkovickým bylinkovým slavnostem. Brány společnosti SONNENTOR se letos návštěvníkům otevřou již po osmé, aby si užili den plný příjemných vůni, ochutnávek čajů a bohatý program pro děti i dospělé. Při zážitkové exkurzi ve výrobě biočajů a biokoření se dozvědí, jak vzniká čajový sáček bez umělých přísad a barviv. K poslechu bude hrát Varmužová cimbálová muzika a celý den se ponese v duchu oslav 25. výročí od založení českého SONNENTORU.V čejkovickém areálu, který se nachází nad Templářskými sklepy v prostředí okolních vinohradů, se mohou návštěvníci těšit na zážitkovou exkurzi ve výrobě čajů a nahlédnout do tajů výroby nálevového čajového sáčku od výkupu bylinek přes jejich zpracování až po samotné balení. 

Součástí letošního bohatého programu bude tradiční biojarmark, odborné přednášky Margit Slimákové o zdravém stravování, diskuze s pěstiteli a četné ochutnávky čajů. Zvláště pro děti, ale také dospělé zde bude připraveno divadelní představení Sněhurka a Dlouhý, široký a bystrozraký z dílny divadla Studio dell´arte. Celý den začne slavnostní bohoslužbou v kostele sv. Kunhuty v Čejkovicích. Dále se můžete těšit na vystoupení dětského folklorního kroužku Čejkovjan a spoustu dalších zajímavých i naučných aktivit a tradičních řemesel. 

Ti, kteří si budou chtít vychutnat opravdu vytříbené čajové speciality, vynikající dezerty, domácí zmrzlinu nebo jedinečnou kávu s láskou připravenou od našich baristů, mohou zavítat do útulného prostřední našeho čajového salonu s kavárnou Čas na čaj. A ti, kteří se budou chtít pokochat krásným výhledem do okolí, čeká v areálu SONNENTOR Vyhlídka na výsluní nebo si můžete vyzkoušet vaše znalosti bylin v Přírodní zahradě sv. Hildegardy. 

Návštěvníci se mohou osobně setkat a popovídat si se zakladatelem rakouského SONNENTORU nebo s českými zástupci o návratu ke kořenům, spolupráci s biopěstiteli a farmáři i o férových a přímých projektech SONNENTORU po celém světě. 

Všudypřítomná vůně máty, meduňky, citronové trávy nebo kardamomu společně s tradiční Varmužovou cimbálovou muzikou dokreslí pohodovou a přátelskou nedělní atmosféru. Občerstvení bude zajištěno společností Rebio, provozovatelem vegetariánských biorestaurací v Brně. Na závěr dne bude připravena zajímavá tombola. Vstupné zdarma. 

Čejkovické bylinkové slavnosti
3. září 2017 od 10:15 hod.
Čejkovice u Hodonína

PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Ken Kesey
Vyhoďme ho z kola ven - audiokniha
Tympanum
Audioknižní vydání unikátní rekonstruované nahrávky nejúspěšnějšího románu amerického autora, který se stal ikonou generace hippies. Nezrotný karbaník, rváč a milovníka života McMurphy se raději nechá prohlásit za duševně chorého, než aby nastoupil do nápravného pracovního tábora. Stává se jedním z pacientů sanatoria pro choromyslné, kde vládne sadistická Velká sestra Ratchedová. McMurphy se však začne tvrdému režimu vzpírat. Jeho odvážné nápady vzbuzují u ostatních pacientů obdiv, strach a posvátnou úctu. Přesto však ani jeho přítel, mlčící silák indián Bromden, ani nikdo jiný, není schopen zachránit rebela McMurphyho před železnou rukou ústavního řádu. Jeho nejvyšší oběť se tak nakonec stává demonstrací nezcizitelnosti lidské svobody.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2018 Radek Holík
Google+