Time out

Zveřejněno dne 12. 8. 2017
Cibulové slavnosti v lázeňském městečku Laa an der Thaya

Od pátku 18. do neděle 20. srpna se v rakouském lázeňském městečku Laa an der Thaya na česko-rakouských hranicích, jen 50 minut jízdy z Brna (dostupné i přímou autobusovou linkou č. 104) a necelé tři hodiny jízdy z Prahy, koná další ročník vyhlášených Cibulových slavností (http://www.zwiebelfest.at

http://www.facebook.com/Zwiebelfest-Laa-240134379352919).Slavnosti nabízejí tradičně bohatý program pro celou rodinu sestávající z různých výstav (např. historických traktorů, regionálních potravin, kočárů), vyhlášeného regionálního občerstvení, ochutnávek a prodeje regionálních produktů, hudebního programu na náměstí a v historickém centru lázeňského městečka Laa, trhů s místními tradičními produkty, programu pro děti (líčení, malování, hry, dětské hřiště s obří skluzavkou, lukostřelba, autodrom a dětský vláček), tanečních vystoupení, horolezecké stěny, prohlídek historické části Laa s průvodcem nebo autobusových výletů zdarma do vesniček Grossharras či Falkenstein s prohlídkou vinných sklepních uliček a výletů taxíkem na rodinná cibulová pole rodiny Eigner s prohlídkou.

Vedle hlavního večerního hudebního programu na náměstí v Laa bude vrcholem oslav sobotní soutěž o nejtěžší cibuli v regionu Laa a okolí (celý region je kromě vína vyhlášen právě pěstováním cibule), podle které mají také slavnosti jméno (Zwiebelfest). Začíná ve 13:30 hodin, soutěž v loupání cibule je od 16:00 hodin a v neděli od 15:00 hodin bude tzv. Cibulový štafetový běh. Vstup na Cibulové slavnosti je zdarma. Kompletní program Cibulových slavností 2017 v češtině najdete ke stažení na adrese http://www.zwiebelfest.at, popř. se můžete informovat telefonicky na čísle +43(0) 2522 2501–52.

Nabídka termálního lázeňského komplexu Therme Laa je opravdu široká: termální bazény, venkovní vířivka, vodopády, solný venkovní bazén s teplotou 36 °C a podvodní hudbou, velký venkovní bazén s teplotou 22–24 °C s podvodními světly, 90m tobogán, zrekonstruovaný a rozšířený saunový svět s plochou 1500 m² (borovicová sauna, finská sauna s panoramatickým výhledem, vonná parní lázeň, nově vybudovaný venkovní termální bazén a venkovní ochlazovací bazén, saunové nálevy a procedury se solí, medem, krémem, originální procedura s konopným mlékem, bylinkové sanatorium, aromatická sauna), rodinná textilní sauna „Laaská džungle“, masážní programy, péče o tvář i celé tělo. Dále na vás čeká dětský svět a dětské bazény s rodinnými lehátky, velké pískoviště se zastíněním, skákací hrad, dětské animátorky, vodní gymnastika, restaurace, louka s pohodlnými lehátky a slunečníky, beach volejbal, stolní tenis, letní bar.

Od konce loňského roku doplňuje nabídku komplexu Therme Laa nově otevřená exkluzivní oáza klidu Silent Spa na celkové ploše 3600 m². Centru Silent Spa, skládajícího se ze čtyř elips, dominuje osmihranná věž uprostřed průchozího vodního světa, ve kterém se o výjimečnou atmosféru stará třípatrová kaskádová fontána. Elipsy jsou odlišně vybaveny a nabízejí vedle pohodlných lehátek pro zklidnění a relaxaci také bazén se slanou vodou, solnou prožitkovou místnost, místnosti pro procedury ve dvou (Spa-suiten) a parní lázeň. Tuto jedinečnou stavbu doplňují prvotřídní saunovací část s výjimečnými nálevovými ceremoniály, tělocvična a také restaurace a bar.

Fotografie z předchozích ročníků Cibulových slavností: http://www.facebook.com/pg/Zwiebelfest-Laa-240134379352919/photos.


PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Marek Najbrt
Prezident Blaník - DVD
Falcon
Celovečerní film Prezident Blaník vypráví příběh lobbisty Antonína Blaníka, který se rozhodne kandidovat na prezidenta České republiky. Hlavní hrdina Tonda Blaník ohlásil prezidentskou kandidaturu, v kampani slíbil například máslo a lithium do každé rodiny nebo korupci dostupnou pro všechny a sehnal i sto tisíc podpisů. Kandidaturu na Hrad však nakonec nepodal, když se jeho asistentovi Žížalovi nepodařilo doručit včas podpisové archy na ministerstvo vnitra. Přesto Tonda Blaník pokračuje ve snaze zachránit českou zemi a ukázat jejím obyvatelům, jak se mít líp. Celovečerní film navazuje na úspěšný seriál Kancelář Blaník.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2018 Radek Holík
Google+