Time out
Nejlepší projekty jihomoravských stavebníků se slavnostně představily ve středu 20. října v reprezentativních prostorách auly Fakulty stavební na VUT v Brně. Odborná porota v čele s rektorem VUT v Brně Petrem Štěpánkem určila vítěze v celkem 5 kategoriích. Oceněno bylo také šest studentských prací v soutěži O nejlepší studentskou a doktorskou práci z oblasti stavitelství, kterou vyhlašuje SPS v JMK spolu s Fakultou architektury a Fakultou stavební VUT v Brně.

Time out – celý článek
26. 10. 2021
Jedinečný komponovaný večer Sedm zákonů, propojující přednášku předního českého egyptologa a archeologa Miroslava Bárty s hudebním vystoupením jazzového dua Martin Kratochvíl & Tony Ackerman, pro vás připravilo Nakladatelství JOTA na čtvrtek 25. listopadu v sále velkého planetária brněnské hvězdárny.

Time out – celý článek
18. 11. 2021
Zajímá vás, co všechno jde sešroubovat, spájet, naprogramovat, stlouct nebo sešít? Pak si určitě nenechte ujít Bastlfest – festival kutilství pro celou rodinu. Užijte si dílny pro děti i dospělé, ale i pojízdnou sklárnu, letecký simulátor nebo dodávku upravenou pro práci se dřevem. Vyrobte si blikající majáčky, skleněné vitráže, re-plyšáky, origami, papírové modely nebo vlastní potisk triček. Proniknete do 3D tisku, seřizování jízdních kol i robotických stavebnic. Partnerem akce jsou Jihomoravský kraj a BAUHAUS. 

Time out – celý článek
14. 11. 2021
Rodinná firma „... a máme pro Vás práci!“ (MPVP) je skupina společností, sociálních podniků, která působí na českém trhu přes 10 let, má více než 500 zaměstnanců, z toho ve větší míře osoby se zdravotním postižením, a 11 provozoven napříč Českou republikou.

Time out – celý článek
7. 11. 2021
Naučte se zachránit lidský život. Navštivte v sobotu 16. října zábavní vědecký park VIDA! a užijte si program Ruku na srdce. Profesionálové z jihomoravské záchranné služby vám vysvětlí správný postup resuscitace – naučíte se poznat, kdy je pomoc potřeba, přivolat záchrannou službu, poskytnout nepřímou srdeční masáž, ale i použít externí defibrilátor AEG. Nečekejte žádné suchopárné přednášky. Na všechno si sáhnete a sami vyzkoušíte. Cílem je opravdu se připravit na situace, kdy je záchrana života ve vašich rukách. Program si užijí dospělí a děti od 11 let. Vstupné na akci je pouze 50 Kč na osobu.
Time out – celý článek
17. 10. 2021
Profesionální umělci v Poqu uvedou neobvyklou kombinaci živého dokumentu a hraného divadla. V cyklu Worlds Beyond Border (Světy za hranicí) vznikne několik inscenací vždy s významným hostem. Prvním dílem bude Zpráva z první linie a hostem válečná dokumentaristka Jana Andert. Jana se dlouhodobě pohybuje v předních bojových liniích se speciálními jednotkami ve válečných oblastech včetně Iráku. V roce 2018 byl v kinech uveden její film V Mosulu.

Time out – celý článek
15. 10. 2021
Vydejte se na tradiční zážitkové setkání za účasti známých osobností svého oboru, s pestrým programem. Víkend nabídne poradny alternativní či čínské medicíny, SRT, výklad z ruky či karet, porady s numerology, porady s astrology, su-jok, přednášky, workshopy, šamanské meditace a sortiment týkající se EZO sféry – amulety, orgonity, oleje, byliny, mandaly či minerály a šperky atd.

Time out – celý článek
10. 10. 2021
Hrad Špilberk se letos na dva dny stane místem, v němž ožijí známé i méně známé brněnské pověsti. Malí i velcí mají tak šanci zažít dobrodružství a dozvědět se o Brně možná i to, co ještě nevěděli.

Time out – celý článek
31. 8. 2021
Jste milovníky autorského designu a módy? Pak se již tuto středu 1. září zastavte u Janáčkova divadla. Další MINT Market uspokojí nejen módní nadšence, ale i jejich chuťové buňky – součástí trhu bude totiž jako vždy nabídka delikates.
Time out – celý článek
29. 8. 2021
Přemýšlíte, kam na výlet? Koruna Vysočiny přináší parádní tipy na místa, která zaujmou děti i dospělé. Vyrazit na ně můžete autem, na kole, ale třeba i pěšky s kočárkem. Podívejte se na 3 nejoblíbenější tipy na výlet po Vysočině a naplánujte si skvělý program třeba hned na příští víkend.

Time out – celý článek
5. 8. 2021
Starší články ze sekce Time out
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Leopold Králík
Milovníci sportu aneb Smrt darebáka
Carpe Diem
Kniha Milovníci sportu aneb Smrt darebáka je první ze série detektivních příběhů se společným názvem Milovníci ze školského prostředí, které spojuje postava vyšetřovatele Dana Švédy. Tento hlavní hrdina připomíná s trochou nadsázky kultovní postavu detektiva Phila Marlowa z románů Raymonda Chandlera.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+