Time out
XXV. ročník festivalu cestování, sbližování a poznávání kultur Neznámá země ve Zlíně startuje již v sobotu 17. dubna. A podobně jako v loňském roce i letos bude kvůli omezením pouze na internetu. Včetně koncertu Druhé trávy.
Jako téma letošního ročníku slouží úvodní slova naší státní hymny: Kde domov můj. Jako impulz pro připomenutí si našeho kraje a našich krajanů ve světě. V současné zvláštní době.
Time out – celý článek
16. 4. 2021
Chemická laboratoř, výbušná věda, výroba slizu, stavebnice dinosauřích koster, deskové hry, tvořivé sady i hlavolamy. To vše nově najdete na e-shopu zábavního vědeckého parku VIDA!.
Time out – celý článek
11. 4. 2021
Tradiční soutěž pod záštitou Jihomoravského kraje je prezentací kvalitních stavebních projektů v Jihomoravském kraji za uplynulý rok. V rámci soutěže o nejlepší stavby proběhne také Soutěž o nejlepší studentskou a doktorskou práci z oblasti stavitelství, na které se podílí Fakulta architektury a Fakulta stavební Vysokého učení technického v Brně.

Time out – celý článek
26. 3. 2021
Zábavní vědecký park VIDA! připravil pro rodiny s dětmi návody na pokusy, vědecké vyrábění, soutěže a zajímavé výzvy. Povolává všechny špiony na speciální misi. Cíl je jasný – vypátrat, jak naše chování mění životní prostředí. Pronikněte do výroby domácí čistírny vody, přírodního šamponu nebo krmítka pro ptáčky z borové šišky. Staňte se průkopníky upcyklace a vdechněte starým věcem nový život. Z nepotřebného odpadu vyrobte něco užitečného, výsledek vyfoťte a zúčastněte se rodinné soutěže. Hlavní cenou je žížalí kompostér společnosti Plastia. Nejmenší EKOšpioni si užijí omalovánky se znakoplavkou, potápníkem a dalšími vodními mikrohrdiny. Jednoho z nich – chrostíka –, si podle návodu i vyrobí. Zkušenější může zaujmout video odhalující tajemství, co se děje po spláchnutí. Čeká vás také netradiční eko challenge připravená ve spolupráci s Lipkou, která se zabývá environmentální výchovou.

Time out – celý článek
11. 3. 2021
Víte, jak vypadá typické místo ve vesmíru? Jako tma. Úplná tma. Avšak i když kolem sebe nic nevidíme, neznamená to, že kolem nás nic není. Nacházíme se totiž v neuvěřitelně pestrém světě, který zatím jen nedokážeme příliš vnímat. Třicet procent veškeré látky ve vesmíru představuje takzvaná temná hmota, která zajišťuje stabilní podobu galaxií. Zatím sice nevíme, co přesně ji tvoří, ale už se nám ji občas daří zviditelnit.

Time out – celý článek
9. 3. 2021
V Praze a Brně stráví čtyři týdny na tvůrčím a rezidenčním pobytu běloruští spisovatelé, v Brně budou mít neomezený přístup do Moravské zemské knihovny. Rezidence má za úkol posílit vzájemné poznání a zapojení rezidentů do literárního života. Proto byla při Centru experimentálního divadla založena Ambasáda nezávislé běloruské kultury, jejímž cílem je iniciovat spolupráci s běloruskými umělci.

Time out – celý článek
5. 3. 2021
Představte si, že se dějiny celého vesmíru scvrknou do 365 dní, tedy jednoho roku. Co by se kolem nás odehrávalo? O půlnoci 1. ledna by vznikl vesmír – prostor i hmota – a rozběhl se čas. Koncem téhož měsíce se objevily první, pro naši současnost vlastně nejstarší hvězdy. V polovině března se začala formovat naše Galaxie, která na nebi vykresluje Mléčnou dráhu, hotova byla v polovině května.

Time out – celý článek
16. 2. 2021
Osmitisícovky, Peru nebo Krkonoše. Únorový program online přednášek z cyklu Cestovatelské středy je věnován horám. Národní muzeum a CK Livingstone vám tentokrát představí třeba horolezkyni, etnografa nebo horského vůdce. Na nový díl se můžete těšit každou středu v 19 hodin.

Time out – celý článek
8. 2. 2021
Situace, ve které se všichni nacházíme, není jednoduchá pro nikoho. Ovšem pro jednu část naší společnosti je přímo devastující, a to pro kulturu. To se rozhodlo změnit spojení projektů Milujeme kulturu, skupina Fenomen a prasátko Cecil se svojí zbrusu novou video výzvou. Připojte se k výzvě i vy a natočte video, kde odhalíte, co z kultury se právě ve vás ukrývá.

Time out – celý článek
7. 2. 2021
Svaz podnikatelů ve stavebnictví v Jihomoravském kraji vyhlašuje 19. ročník soutěže

Tradiční soutěž pod záštitou Jihomoravského kraje je prezentací kvalitních stavebních projektů v Jihomoravském kraji vždy v uplynulém roce a také propaguje jejich tvůrce – projekční, dodavatelské a investorské subjekty z JMK.

Time out – celý článek
18. 1. 2021
Starší články ze sekce Time out
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Hlava medúzy (DVD)
Česká televize
Sehraný tým brněnské mordparty v čele s cílevědomou, precizní i intuitivní šéfkou Karin, její pravou rukou, pragmatickým kriminalistou Davidem, a dalšími zkušenými kolegy, vyšetřuje vraždy spáchané v jihomoravské metropoli a jejím okolí. Během pátrání kriminalisté rozplétají složité případy inspirované skutečnými zločiny, odhalují křivdy i tajemství minulosti.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+