Time out
Máte rádi tajemná místa? Chcete zažít neopakovatelnou atmosféru svíčkami osvětleného království smrti, které se nachází pod tenkou slupkou městské dlažby? Noční prohlídky v Kostnici u svatého Jakuba, která bude každý srpnový pátek otevřena i večer – od 19 hodin –, jsou tu pro vás!

Time out – celý článek
28. 7. 2020
Pátý ročník festivalu se v důsledku pandemie koronaviru uskuteční výjimečně "na pokračování": zahájí týdnem od 20. do 25. července a završí se ve dnech od 4. do 14. září. Festivalový program přinese na 30 diskusních a kulturních pořadů reflektujících důležitost celospolečenského vyrovnání se s minulostí.

Time out – celý článek
14. 7. 2020
Léto přímo láká k pobytu v přírodě, kterou si můžete nejen do sytosti užít, ale i lépe poznat. Zážitkem bývá v přírodě i nocovat. Potom vyvstává otázka, co všechno smíme, abychom při této formě rekreace nepřišli do křížku se zákonem, nebo dokonce k úrazu.

Time out – celý článek
10. 7. 2020
V zábavním vědeckém parku VIDA! vás o prázdninách čeká jedinečný 3D film Dinosauři a dílny s pokusy Cesta do Druhohor. Film vás zavede do doby, kdy Antarktida byla domovem obřích ještěrů. Společně s vědci odhalíte jejich příběhy skryté v zamrzlých skalách. Seznámíte se osmimetrovým masožravým dinosaurem i předchůdci krokodýlů se zuby ostrými jako břitva. V programu s pokusy si zase vyzkoušíte výbuch sopky nebo hledání pravěkých fosilií. V závěru si vyrobíte vlastního dinosaura na památku.

Time out – celý článek
3. 7. 2020
Terralóna, Vesmír 3D, Zrození planety Země – to jsou hlavní lákadla Hvězdárny a planetária Brno v průběhu letošního léta. Vezměme to ale po pořádku, klikněme na www.hvezdarna.cz.

Time out – celý článek
1. 7. 2020
Léto v Lužánkách patří nejen dětským táborům, zabaví se i dospělí! Rádi tvoříte? Je aktivní odpočinek to, co potřebujete? A stále užasle hledíte na dekorovanou keramiku na obrázcích? Zvládnete to taky! Workshop pro začátečníky i mírně pokročilé v SVČ Lužánky – pracoviště Lata se chystá nejprve na konci června (modelování) a v druhé fázi v srpnu (dekorování).

Time out – celý článek
16. 6. 2020
Bitva u belgického města Waterloo, kde francouzská armáda utrpěla drtivou porážku, znamenala pro Evropu konec napoleonských válek. Letos od této události uplyne 205 let a památník Mohyla míru se rozhodl k jejímu výročí na sobotu 13. června 2020 připravit bohatý program pro děti i dospělé.

Time out – celý článek
12. 6. 2020
Nové bytové domy, přístavby škol, železniční projekty a silnice, ale také cyklostezky a vodní díla. Nejlepší práce jihomoravských stavebníků za rok 2019 byla oceněna i přes to, že tradiční slavnostní předávání cen muselo být vzhledem k epidemii koronaviru odloženo. Nouzová situace ale zdaleka neubírá na pestrosti a kvalitě oceněných staveb. Odborná porota v čele s rektorem VUT v Brně Petrem Štěpánkem letos vybírala z celkem 46 přihlášených projektů, což je za poslední roky nejvyšší účast. Oceněny byly také nejlepší studentské práce v soutěži O nejlepší studentskou a doktorskou práci z oblasti stavitelství, kterou vyhlašuje SPS v JMK spolu s Fakultou architektury a Fakultou stavební VUT v Brně.

Time out – celý článek
8. 6. 2020
Od úterý 2. června 2020 se po nucené koronavirové přestávce veřejnosti opět otevře brněnská vila Tugendhat. Otevření se bude týkat zahrady, stálých výstav v technickém podlaží i prohlídkových okruhů. Od stejného data bude taktéž nově otevřen vstup do zahrady vily Tugendhat ze zahrady vily Löw-Beer.

Time out – celý článek
29. 5. 2020
Letos první brněnský MINT Market se bude konat v sobotu 30. května 2020 v budově Tržnice Brno, kterou i tentokrát zaplní českou módou, módními doplňky, šperky, designem i vytříbenými lahůdkami.

Time out – celý článek
28. 5. 2020
Starší články ze sekce Time out
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Bogdan Trojak
Safíroví ledňáčci a Glutaman
Baobab
Partu Safírových ledňáčků tvoří Vojta Kolanda s jedním okem zeleným a druhým modrým, zavalitý vynálezce Denis Ovesný a neuvěřitelně mrštný Loan Bach. Všichni z Rohanska, přístavní čtvrti s velkou tržnicí plnou tajemných vůní a obchodníků, na něž začíná tlačit rozpínající se obchod, který vlastní neproniknutelný a zlověstný G. Ti tři se náhodou zmocní tajného deníku kapitána jedné zvláštní říční lodi. Spolu s malou Justýnkou a jejím bratrem Kajetánem se vydají po stopě podivných a ne zrovna etických objevů jistého šíleného vědce. Čeká je pátrání se spoustou překvapení, objev podivných stvoření, let rotundou, ale také souboje s trojkou drsných záškodníků a nakonec i střetnutí s tajemným… s kým vlastně?
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+