Time out
Na prahu 21. století se ukazuje, že svět je podivuhodnější, než jsme si dokázali představit. Doslova žijeme v neviditelném, velmi „divném“ vesmíru. Například naše Slunce díky jaderným reakcím chrlí nejen obrovské množství fotonů, ale také neutrin – elementárních částic. Řada dalších pak pochází z období, kdy vznikal náš vesmír, takže nesou stopy po Velkém třesku. Neutrina jsou tak malá a lehká, že je pro ně planeta Země průhledná. Vaším tělem každou sekundu proletí kolem stovky miliard neutrin, za celý život ale s nějakým atomem lidského těla interaguje jen několik málo z nich.

Time out – celý článek
11. 1. 2021
Potřebuje vaše dítě připravit na test z chemie? Poradit s úkolem z matematiky? Procvičit angličtinu? Zábavní vědecký park VIDA! nově nabízí online doučování. Může jít o jednorázovou lekci, ve které se probere konkrétní úkol či látka, nebo o pravidelné doučování. Při zakoupení pěti lekcí vás jedna 60minutová vyjde jen na 200 Kč. Vybírat můžete z celé řady předmětů – od matematiky a češtiny přes fyziku, chemii, biologii či programování až po angličtinu, španělštinu i latinu. Stačí do dotazníku vyplnit, jakou látku potřebuje vaše dítě doučit a které dny a čas se vám hodí. Nejpozději následující pracovní den vám z VIDA! zavolají a domluvíte se na podrobnostech.

Time out – celý článek
4. 1. 2021
Cyberpunk 2077 je akční dobrodružství v otevřeném světě zasazené do Night City, megalopole posedlé mocí, půvabem a tělesnými modifikacemi. Vy hrajete jako V, nájemný zločinec, který pase po jedinečném implantátu, jenž je klíčem k nesmrtelnosti... 
Time out – celý článek
26. 12. 2020
Zbrusu nová rozhledna v oboře Holedná, která je nyní nejvyšší rozhlednou na území Brna, byla v polovině prosince slavnostně otevřena a je k dispozici veřejnosti. Návštěvníci se z výšky 35 metrů mohou pokochat výhledem na celé Brno.
Time out – celý článek
21. 12. 2020
Další rok se blíží ke konci a tentokrát možná víc než jindy bychom chtěli vyzdvihnout partnery našeho klubu. A to hlavně z toho důvodu, že tento rok byl pro mnohé neobyčejný. Pro nás ne příliš šťastný, ale jak se říká, všechno zlé je k něčemu dobré. My jsme si totiž uvědomili jednu důležitou věc. Jak úžasné partnery náš klub má. Protože i přes tuto nelehkou dobu zůstali s námi, a ať byla situace jakákoliv, chtěli naše holky podporovat a udržet jim nastavený standard. Za to vše jim patří jedno obrovské díky.

Time out – celý článek
19. 12. 2020
Moravské náměstí v Brně vydalo další svědectví o své historii. Průzkum podzemí prováděný v říjnu a listopadu letošního roku před plánovanou úpravou náměstí odhalil pozůstatky někdejšího Německého domu zničeného na konci druhé světové války. Nikdo netušil, že při jeho demolici zůstala část suterénu pod sutinami téměř nedotčena.

Time out – celý článek
17. 12. 2020
V tomto roce se roztrhl pytel s nejrůznějšími on-line přenosy: přednáškami, koncerty, představeními, proslovy… Dokonce i na Hvězdárně a planetáriu Brno vznikl bezpočet streamů. Stály za to? Těžko říci. Jisté ale je, že nejúžasnější podívanou nenabízí internet nebo chytrá televize, nýbrž obloha nad námi. Ona – poněkud opomíjená – polovina světa. Přitom v průběhu celého prosince bude na co se dívat!

Time out – celý článek
16. 12. 2020
VIDA! na DOMA – návody na pokusy, které si můžete vyzkoušet v klidu a pohodlí vašeho domova, nyní nové vánoční pokusy www.vida.cz/vida-na-doma.

Time out – celý článek
13. 12. 2020
Každou adventní neděli najdete na webu zábavního vědeckého parku VIDA! nové návody na vánoční pokusy. Napište tajný dopis Ježíškovi, udělejte si ohňostroj z pomerančové kůry, vyrobte svítící přáníčko nebo prskavku, která hoří i pod vodou. Přesvědčte se, že hravé objevování si klidně užijete i doma. Dobrou zprávou je, že většinou budete potřebovat jen to, co doma běžně máte. Kromě vánočních pokusů si můžete vyzkoušet pokusy s vodou, kuchyňskou chemii, vědecké vyrábění, experimenty se světlem nebo výrobu domácí kosmetiky. Tak hurá do toho. Pokusy už na vás čekají. A nezapomeňte se vyfotit a sdílet fotku na Facebooku @vidabrno nebo na Instagramu pod #vidabrno.

Time out – celý článek
8. 12. 2020
Mezinárodní setkání autorů a příznivců fantastiky v Brně. Po pěti letech opět hostíme i putovní Parcon. Od roku 1985 se akce poprvé neuskuteční naživo, ale formou online streamu. Zrealizovat se ji pokusíme na jaře 2021. V pátek proběhne debata s organizátory. V sobotu se bude udílet Cena Karla Čapka a Daidalos a vyhlašovat anketa PAF.

Time out – celý článek
3. 12. 2020
Starší články ze sekce Time out
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Lucie Výborná
Mezi světy
Universum
MEZI SVĚTY je výběr z deníků, v nichž nás autorka zavede z rozhlasového studia do mrazivých oblastí Antarktidy, na vrcholky hor, mezi české vojáky do Afghánistánu nebo na dalekou Havaj. Je to kniha o štěstí 4 000 metrů nad zemí, o místech, která jí přirostla k srdci, o mrznoucích prstech, chvílích na hranici bytí a nebytí, osvobozujícím smíchu i momentech prozření.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+