Time out
Ve schodišťové hale Vily Löw-Beer v Brně se v úterý 20. února 2018 v 16:30 uskuteční veřejná diskuze o budoucnosti Arnoldovy vily. Akce proběhne za účasti odborníků i politiků a zástupců spolku Kulturní centrum Josefa Arnolda.
 
Time out – celý článek
15. 2. 2018

Chcete na vlastní oči vidět dechberoucí kybernetické klání mezi roboty z Lega Mindestorms? Máte zájem si některé soutěžní disciplíny Robotiády vyzkoušet, nebo si vyrobit vlastního kreslícího robůtka? Pak si určitě nenechte ujít akci v zábavním vědeckém parku VIDA! V pátek jako diváci, v sobotu jako přímí účastníci.

Time out – celý článek
8. 2. 2018
O víkendu 16. – 18. února proběhne v Brně první ročník Dnů dětské onkologie, stejně, jako v ostatních městech po celém světě, tak i ty brněnské mají za cíl veřejnosti přiblížit problematiku dětských onkologických onemocnění. Vzdát hold všem bývalým i současným dětským pacientům a jejich rodinám, stejně tak vzpomenout na ty, kteří onemocnění bohužel podlehli.

Time out – celý článek
7. 2. 2018
Bohatou porci sportovních příležitostí nabídne fanouškům projekt Olympijský festival 2018, který se v Brně a v Ostravě uskuteční od 9. do 25. února. „V rámci příprav projektu Olympijský festival 2018 byla pro nás zásadní spolupráce se sportovními svazy a jsme rádi, že na naši nabídku zareagovaly všechny kladně. Díky tomu můžeme návštěvníkům festivalu nabídnout opravdu hodně zajímavý program,“ říká Libor Varhaník, místopředseda Českého olympijského výboru, který má projekt Olympijský festival 2018 v gesci.

Time out – celý článek
3. 2. 2018
Jak cestovat s minimálním rozpočtem? Skvělým způsobem je couchsurfing – nocování u lidí, které spojuje láska k cestování. O své zkušenosti se podělí Kateřina Krejčířová a Petr Ptáčník, kteří za 484 dní objeli svět. Která země je nejpohostinnější a kde to naopak vázne? To se dozvíte na jejich poutavé přednášce.
Time out – celý článek
28. 1. 2018
Myslím, že po sérii druhých míst, kdy titul hokejistům brněnské Komety vždy o vlásek unikl, věřili v zisk dvanáctého titulu Mistra extraligy snad už jen skalní fanoušci. O to větší euforie zachvátila celé město, když se to po dlouhých jedenapadesáti letech nakonec podařilo. Jedním z těch, kdo se o zisk prvního místa zasloužili, je i Jakub Krejčík, který brněnský klub posílil v průběhu minulé sezony. Obránce s číslem 36 má o Brně celkem jasno a je rád, že už stojí na správné straně.

Time out – celý článek
24. 1. 2018
V létě se na Zelném trhu otevřel nově zrekonstruovaný prostor Městské tržnice Brno a právě zde se ukrývá Jazzová kavárna Podobrazy. Jste-li v Brně krátce, možná ani netušíte, že „nová“ Jazzová kavárna Podobrazy má opravdu silné kořeny. Ve své době dokonce tak trochu udávala trend.

Time out – celý článek
22. 1. 2018
Brněnská společnost Torrsen Sports organizuje ve spolupráci s Pražským klubem dračích lodí moravskou část Halového mistrovství ČR na dračích lodích. Ta se letos uskuteční 27. ledna 2018 a jako v předcházejících letech jí průzračné vody poskytne Městský plavecký stadion za Lužánkami.
Time out – celý článek
20. 1. 2018
Rádi bychom Vás pozvali na celosvětovou oslavu narozenin umění Art's Birthday 2018, jež se uskuteční již tuto středu 17. ledna 2018 od 19.30 v kulturním prostoru PRAHA, Husova 18, Brno.
Time out – celý článek
17. 1. 2018
Moje první cesta na černý kontinent v roce 1994 byla opravdu černá. S expedicí Živá Afrika jsme osm měsíců projížděli napříč Afrikou speciálem Tatra 815 a džípem Tuareg, ujeli jsme 42 000 km. Po nás už nikdo nic podobného nedokázal.... Při nešťastném pokusu o přelet nejvyšší hory Afriky však zahynuli dva naši skvělí kolegové z týmu: pilot motorového rogala Josef Petr a doktor David Pospíšil. Já jsem přežil díky náhodné změně na poslední chvíli. Kromě baterií z vysílačky leží v místě dopadu ještě vlaječka, kterou měli kluci odhodit nad Kilimandžárem. Neodhodili... Masajové z nehody vše odnesli. Velký železný pták spadl na jejich území, proto jim vše patří. Výbava, padák, foťáky, vysílačka, oblečení... Gumu z koleček rogala rozřezali na sandály. V trávě mohlo kromě trosek vznášedla ležet i mé tělo.... Zažívám nejnáročnější chvíle. Afriku mám spojenou se ztrátou blízkých. Myšlenkové návraty do míst nehody bolí. Až dopsáním knihy Živá Afrika ze mne vše padá, začínám opět žít naplno. Do Afriky se vracím, následují další zajímavé expedice. Vztah k Africe se mění v zamilovanost. S Jitkou Popelkovou zakládám CK Livingstone, se kterou realizujeme sny nejen naše... 
 
Time out – celý článek
9. 1. 2018
Starší články ze sekce Time out
Reklama:

Novinky:
Karel Škrabal
Kavčí hory
Druhé město
Prostořeký jazyk jako obrana i útok: šestá sbírka nezaměnitelného brněnsko-pražského básníka. Stroboskop vášnivě angažovaných textů střídají zákruty milostné lyriky stárnoucího ženáče, jehož básnické alter ego navzdory všemu neokoralo. Hrubé i jemné verše protřelého mediálního profíka, který spílá vrcholným politikům, hledá sám sebe a o víkendu na chalupě s manželkou a syny opéká buřty.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2018 Radek Holík
Google+