Soutěže

Zveřejněno dne 27. 12. 2019
SOUTĚŽ: Slavná cestovatelská dvojice H+Z
Magazín Kult Vám přináší soutěž o 3 jednodenní vstupenky na festival GO Kamera v ceně 300 Kč/ks. 


Před více než 70 lety nastartovali dva muži před pražským sídlem Autoklubu Republiky Československé motor stříbrného osobního vozu Tatra 87 a vydali se na první část cesty po pěti světadílech. Začala se psát fenomenální historie nepřehlédnutelné tatrovky s československou vlaječkou na kapotě, jejíž posádku tvořili dva čerství inženýři – 26letý Jiří Hanzelka ze Štramberku a o rok starší Plzeňan Miroslav Zikmund.

Více nejen o této legendární dvojici se dozvíte na 23. ročníku cestovatelského festivalu GO Kamera, který se uskuteční od 16. do 19. ledna 2020 na brněnském výstavišti.

Soutěžní otázka:

Kolik zemí procestovala dvojice H+Z při své první cestě v letech 1947–1950?

a) 18
b) 42
c) 61

Soutěže se můžete zúčastnit do 15. ledna 2020 na facebookové stránce Magazín KULT!


Redakce
Článek otištěn v Kult 01/20
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Tim Waver
Nikdo není doma
Mystery Press
Všechny domy jsou prázdné. Všichni zmizeli... Zapadlá yorkshirská vesnička měla pouhých devět obyvatel. Nebyli to jen sousedé, ale také blízcí přátelé, kteří se často vídali a trávili spolu čas, včetně osudného Halloweenu, kdy se sešli naposledy. Povečeřeli, popili a vyrazili na setmělá blata, aby si užili předvečer svátku všech svatých. Nikdo se už nevrátil. Nezůstaly žádné stopy ani důkazy, jen několik fotografií, které toho večera pořídili. O dva roky později je už policie naprosto bezradná, a případ proto přebírá soukromý vyšetřovatel David Raker, kterého záhada úplně pohltí. Jaká tajemství obyvatelé před svými rodinami ukrývali? A co tajili jeden druhému? Bylo všechno takové, jak by se mohlo na první pohled zdát? A bude Raker pátrat po devíti lidech – nebo po devíti tělech?
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+