Soutěže

Zveřejněno dne 27. 12. 2019
SOUTĚŽ: Slavná cestovatelská dvojice H+Z
Magazín Kult Vám přináší soutěž o 3 jednodenní vstupenky na festival GO Kamera v ceně 300 Kč/ks. 


Před více než 70 lety nastartovali dva muži před pražským sídlem Autoklubu Republiky Československé motor stříbrného osobního vozu Tatra 87 a vydali se na první část cesty po pěti světadílech. Začala se psát fenomenální historie nepřehlédnutelné tatrovky s československou vlaječkou na kapotě, jejíž posádku tvořili dva čerství inženýři – 26letý Jiří Hanzelka ze Štramberku a o rok starší Plzeňan Miroslav Zikmund.

Více nejen o této legendární dvojici se dozvíte na 23. ročníku cestovatelského festivalu GO Kamera, který se uskuteční od 16. do 19. ledna 2020 na brněnském výstavišti.

Soutěžní otázka:

Kolik zemí procestovala dvojice H+Z při své první cestě v letech 1947–1950?

a) 18
b) 42
c) 61

Soutěže se můžete zúčastnit do 15. ledna 2020 na facebookové stránce Magazín KULT!


Redakce
Článek otištěn v Kult 01/20
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
David Böhm, Ondřej Buddeus
Hlava v hlavě
Labyrint
Druhé, větší a chytřejší vydání. Nevšední publikace, první česká hlavopedie, určená především pro dětského čtenáře, jemuž má originální a hravou vizuální formou pomoci pochopit základní skutečnosti týkající se hlavy, mozku a jeho fungování. Výsledkem je vizuálně nápaditá a poetická kniha, spojující humor, zábavu i poučení, v níž na všetečné dětské otázky odpovídají nejen neurolog, boxer či detektiv. Hlava v hlavě získala Magnesii Literu jako nejlepší kniha roku pro děti, Zlatou stuhu České sekce IBBY pro výtvarný počin roku a první místo v soutěži Nejkrásnější česká kniha.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+