Menu

Zveřejněno dne 12. 11. 2019
RECENZE: Spital Cafe Mitte
Dobré jméno, spojené s výběrovou kávou, si již před lety získala jedna z těch nejmenších kaváren v Brně, Cafe Mitte v ulici Panská. V lednu 2018 se nedaleko hlavního vchodu do Fakultní nemocnice Bohunice otevřel sesterský podnik Spital Cafe Mitte.Pro Cafe Mitte je v obou případech typické důmyslné využití dispozičně minimálního prostoru s jasným konceptem s profesionálně připravenou kávou, sladkostmi, limonádou i svačinou, a to samozřejmě také ve variantě s sebou. Nabízí tak rychlé občerstvení studentům z nedalekého kampusu, zaměstnancům v blízkých kancelářských budovách, personálu nemocnice i jejím návštěvníkům – za zmínku stojí speciální menu pro dárce krve z místního transfúzního a tkáňového centra. Kavárna je bezbariérová a na bezbariérovém WC najdete také přebalovací pult.

V letních měsících můžete využít velkorysé zahrádky, a to nejen vedle kavárny, ale i na její střeše. Objednat si musíte na baru, ale jinak o vás bude dobře postaráno. Obsluha je sehraná a zdá se, že dobrou náladu umí rozdávat za všech okolností. Ač se některým může zdát cena za kávu i dobroty trochu vyšší, potěší vás jistě rychlost obsluhy, kvalita kávy, ale i voda ke kávě, které vás čeká u každého stolu dostatek.

Na mlýnku nejčastěji najdete kávu brněnské pražírny Rebelbean. Objevují se tu však také kávy od Doubleshotu či jiné, snad skoro vždy zde pořídíte i nějakou zrnkovou kávu domů. Čas od času se zde koná cupping. Kávu si běžně vychutnáte jak na bázi espressa, tak na filtru. Kavárna se nachází kousek od zastávky trolejbusu a je jednou z mála v Brně, kde se otevírá už v 6:00. Neváhejte ji navštívit!

https://www.facebook.com/spitalcafemitte/
po – pá 6.00 – 18.00
so a ne 8.00 – 18.00

Kačka Eichi Bilíková
Článek otištěn v Kult 11/19
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Lucie Tučková
Sítem slov
Novela Bohemica
Poutavá kniha romanistky Lucie Tučkové je osobitým vhledem do moderní české literatury s přesahy do 19. století a také do francouzské a italské oblasti. Autorka se přibližuje ke spisovatelům, kteří ji hluboce oslovují, a vybírá si podstatná témata, která nebývají v jejich díle na první pohled zřejmá, anebo se s nimi literární kritika doposud mnoho nezabývala. Texty přitom originálně osvětlují ve většině případů tvorbu spisovatelů, které řadíme mezi velikány naší literatury, mezi nimiž jsou i Julius Zeyer, Jakub Deml, Zbyněk Hejda, Pavel Zajíček anebo Bohumil Hrabal, z francouzské literatury např. Henri Pourrat či Marie Noël. Svěží, čtenářsky přístupnou a formulačně přesnou knihu dokresluje řada neznámých či dosud vzácně publikovaných fotografií a několik překladů coby ukázek z díla.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+