Menu

Zveřejněno dne 28. 7. 2019
Komár kafe – káva, která bodne
U zastávky Sušilova je najdete teprve od ledna tohoto roku. Nabídka i koncept však mají své kořeny mnohem hlubší. Před čtyřmi lety začínal majitel a barista Honza Komárek s konceptem kávového okýnka s názvem Komár kafe na konečné zastávce Lesná. Již tenkrát jsme ho navštívili a ocenili nejen nabídku kvalitně připravované jednodruhové kávy a jednoduchých svačin do ruky, ale i jeho nehynoucí úsměv a optimismus. Kávu, koláče i rohlíčky jste si zde mohli dopřát od brzkých ranních hodin, a to nejen s sebou, ale i na stojáka u malého stolečku u okýnka.Od roku 2017 jste Honzu mohli potkávat častěji na nové adrese, a sice v Černých polích v parku při náměstí SNP. Kávové okýnko na Lesné fungovalo sice i nadále, ale majitel toužil po kavárně s možností posezení a širší kavárenskou nabídkou včetně vlastních dortů. Ačkoliv se mu to zde částečně splnilo, místo mělo své limity. V prosinci 2018 se proto chopil nové příležitosti a ve spolupráci s kolegyní Lenkou, známou pod značkou Lenkapeče, se dali do rekonstrukce bývalé samoobsluhy v Kounicově ulici při zastávce Sušilova.

Se startem tohoto roku zde otevřeli vyhlášený espresso bar s výběrovou kávou i kavárenskými dezerty. O víkendech se stali vyhledávaným místem díky svým brunchům, ale i v týdnu se sem hodně chodí, třeba na snídaně. Chcete-li mít jistotu místa, neváhejte si udělat rezervaci předem, neprohloupíte. S příchodem letních měsíců prostor sdílí také se zmrzlinářem, který pod značkou Ještě jednu nabízí skutečně prvotřídní zmrzlinu.

Na jednom z espresso mlýnků najdete standardně kávu od brněnské pražírny Fiftybeans, na druhém se kávy průběžně obměňují, stejně jako na filtrech. Otevřeno je zde od úterka do neděle mezi 8. a 20. hodinou, a nemáte-li později odpoledne již na kávu chuť, vychutnejte si skleničku vína nebo nějakou limonádu. Kdybyste snad raději chtěli posedět v nedalekém parku, k zapůjčení zde mají také piknikové deky.

Takže se stavte na kafe, které bodne, a věřím, že i vy budete odcházet i vracet se s úsměvem.

https://www.facebook.com/komarkafeespressobar/

Kačka Eichi Bilíková
Článek otištěn v Kult 07/19
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
David Böhm, Ondřej Buddeus
Hlava v hlavě
Labyrint
Druhé, větší a chytřejší vydání. Nevšední publikace, první česká hlavopedie, určená především pro dětského čtenáře, jemuž má originální a hravou vizuální formou pomoci pochopit základní skutečnosti týkající se hlavy, mozku a jeho fungování. Výsledkem je vizuálně nápaditá a poetická kniha, spojující humor, zábavu i poučení, v níž na všetečné dětské otázky odpovídají nejen neurolog, boxer či detektiv. Hlava v hlavě získala Magnesii Literu jako nejlepší kniha roku pro děti, Zlatou stuhu České sekce IBBY pro výtvarný počin roku a první místo v soutěži Nejkrásnější česká kniha.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+