Menu

Zveřejněno dne 4. 4. 2017
Na návštěvě u baristy roku
Je krátce po soutěži Barista roku. Podívejme se proto, jak se daří tomu, který tento titul již získal, a to dokonce dvakrát. Reprezentoval naši republiku na mistrovství světa ve Vídni (2014) a v Seattlu  (2015). Letos nesoutěžil. Věnoval se naplno své nové kavárně, kterou otevřel v Brně teprve koncem února. Že je to místo, kde dostanete vždy skutečně dobrou kávu, jsme vyzkoušeli i my.

Název pro svou kavárnu vybíral Adam Neubauer delší dobu. A ve výsledku je v něm obsaženo vše, co si přál. Něco z něj samotného, konkrétně iniciály jeho jména, zároveň půdorys espresso baru i jeho pojetí dvou světů, které dělí diagonála. V názvu Monogram však také můžete citelně vnímat slovo gram, který s kávou znatelně souvisí. Jak totiž možná znalejší z vás vědí, správná příprava kávy souvisí nejen s délkou její extrakce a objemem vody, ale i se správnou gramáží kávy a samozřejmě také se správností jejího namletí.

Victoria Arduino je jméno Adamovy věrné kolegyně, zatím vlastně dokonce jediné, neboť Adam si zakládá na tom, že v kavárně pracuje on sám. Konkrétně jde o špičkový kávovar (Victoria Arduino 388 Black Eagle Gravitech), který spolu s dalšími technologiemi a díky zkušenému baristovi pomáhá zajistit, že každá servírovaná káva je skutečně stoprocentní.

Kávu si vybral z anglické pražírny Has Bean. Při naší návštěvě jsme ochutnali espresso i cappuccino naturálně zpracované kávy z El Salvadoru z farmy Finca Argentina. Espresso bylo lahodné, plné sladké chuti. Espresso bylo také základem cappuccina, které prostě nemělo chybu. Jistě zpříjemní den i vám, kdykoli si jen budete přát. Adam při naší návštěvě již očekával novou zásilku a věříme, že se máme zase na co těšit.

Otevření kavárny Adama Neubauera bylo dlouho očekávanou událostí. Možná se vám zdá, že kavárnu v Brně potkáte na každém rohu. Ryzích espresso barů tu však zase tolik nemáme. Tento je navíc skutečně výjimečný. Věříme, že si ho zamilujete i vy.

MONOGRAM Espresso bar
Kapucínské náměstí 12
otevřeno po–pá 8:30–18:30
http://www.monogramespressobar.cz
https://www.facebook.com/Monogram-Espresso-Bar


hak
Článek otištěn v Kult 04/17
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Ken Kesey
Vyhoďme ho z kola ven - audiokniha
Tympanum
Audioknižní vydání unikátní rekonstruované nahrávky nejúspěšnějšího románu amerického autora, který se stal ikonou generace hippies. Nezrotný karbaník, rváč a milovníka života McMurphy se raději nechá prohlásit za duševně chorého, než aby nastoupil do nápravného pracovního tábora. Stává se jedním z pacientů sanatoria pro choromyslné, kde vládne sadistická Velká sestra Ratchedová. McMurphy se však začne tvrdému režimu vzpírat. Jeho odvážné nápady vzbuzují u ostatních pacientů obdiv, strach a posvátnou úctu. Přesto však ani jeho přítel, mlčící silák indián Bromden, ani nikdo jiný, není schopen zachránit rebela McMurphyho před železnou rukou ústavního řádu. Jeho nejvyšší oběť se tak nakonec stává demonstrací nezcizitelnosti lidské svobody.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2018 Radek Holík
Google+