Menu

Zveřejněno dne 4. 4. 2017
Na návštěvě u baristy roku
Je krátce po soutěži Barista roku. Podívejme se proto, jak se daří tomu, který tento titul již získal, a to dokonce dvakrát. Reprezentoval naši republiku na mistrovství světa ve Vídni (2014) a v Seattlu  (2015). Letos nesoutěžil. Věnoval se naplno své nové kavárně, kterou otevřel v Brně teprve koncem února. Že je to místo, kde dostanete vždy skutečně dobrou kávu, jsme vyzkoušeli i my.

Název pro svou kavárnu vybíral Adam Neubauer delší dobu. A ve výsledku je v něm obsaženo vše, co si přál. Něco z něj samotného, konkrétně iniciály jeho jména, zároveň půdorys espresso baru i jeho pojetí dvou světů, které dělí diagonála. V názvu Monogram však také můžete citelně vnímat slovo gram, který s kávou znatelně souvisí. Jak totiž možná znalejší z vás vědí, správná příprava kávy souvisí nejen s délkou její extrakce a objemem vody, ale i se správnou gramáží kávy a samozřejmě také se správností jejího namletí.

Victoria Arduino je jméno Adamovy věrné kolegyně, zatím vlastně dokonce jediné, neboť Adam si zakládá na tom, že v kavárně pracuje on sám. Konkrétně jde o špičkový kávovar (Victoria Arduino 388 Black Eagle Gravitech), který spolu s dalšími technologiemi a díky zkušenému baristovi pomáhá zajistit, že každá servírovaná káva je skutečně stoprocentní.

Kávu si vybral z anglické pražírny Has Bean. Při naší návštěvě jsme ochutnali espresso i cappuccino naturálně zpracované kávy z El Salvadoru z farmy Finca Argentina. Espresso bylo lahodné, plné sladké chuti. Espresso bylo také základem cappuccina, které prostě nemělo chybu. Jistě zpříjemní den i vám, kdykoli si jen budete přát. Adam při naší návštěvě již očekával novou zásilku a věříme, že se máme zase na co těšit.

Otevření kavárny Adama Neubauera bylo dlouho očekávanou událostí. Možná se vám zdá, že kavárnu v Brně potkáte na každém rohu. Ryzích espresso barů tu však zase tolik nemáme. Tento je navíc skutečně výjimečný. Věříme, že si ho zamilujete i vy.

MONOGRAM Espresso bar
Kapucínské náměstí 12
otevřeno po–pá 8:30–18:30
http://www.monogramespressobar.cz
https://www.facebook.com/Monogram-Espresso-Bar


hak
Článek otištěn v Kult 04/17
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Hana Hindráková
Nezlomný. Příběh plný bolesti a odhodlání.
Alpress
Skutečný příběh plný bolesti, strachu, vzdoru a odhodlání. Njoro musel opustit v sedmi letech matku, která byla závislá na alkoholu a mlátila ho. Začal žebráním, ale brzy mu nezbylo než krást. Život v gangu provázelo znásilňování i lynčování. Zákon ulice ho natolik poznamenal, že se možná nedokáže dostat z úplného dna, ani když mu někdo podá pomocnou ruku.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2018 Radek Holík
Google+