Menu

Zveřejněno dne 16. 3. 2017
Kult pití kávy

Bohdan Kult podlehl kultu kávy naplno. Svou kavárnu otevřel koncem listopadu roku 2015 a nutno uznat, že jde o příjemný prostor, ve kterém si svůj oblíbený kávový rituál můžete v klidu vychutnat. Se zapůjčenou knihou, nebo snad s knihou vlastní? Sám, anebo s přáteli? To je již čistě na vás.Kavárna se nachází v Králově Poli nedaleko Slovanského náměstí, přesněji na adrese Husitská 6. Kousek od zastávky tramvají 1 a 6, přímo u zastávky trolejbusu 30 a autobusů  44, 53 a 84. Jde o moderní čistý prostor dokouzlený několika barevnými hřejivými prvky. V zadní části se ukrývá oddělený menší salónek vhodný pro soukromá setkání i pracovní snídaně či jiné schůzky.

Kávu si zde vybrali od brněnské pražírny Caffé del Saggio. Na stálém mlýnku mají sladkou Brazílii, na mlýnku druhém střídají jednodruhové arabiky, nejčastěji africké kávy ovocitější chuti. Nám byla při návštěvě nabídnuta již zmíněná Brazílie a pak káva z Tanzanie. Tanzanii jsme si nechali připravit jako espresso a z Brazílie cappuccino. S oběma kávami jsme byli spokojeni, espresso bylo správně extrahované, chuťově plné a vyvážené, spíše sladké. Cappuccino bylo lahodné, dobře prolité, správné teploty. Ke kávě vás jistě potěší také domácí koláče a jiné vybrané lahůdky.

Slovo kult vzniklo z latinského slova cultus, což znamená nejen uctívání, ale i péče a kultivace. V kavárně Kult vám dobrou a pozornou péči skutečně budou věnovat. Správnou přípravou a zaměřením na kvalitu se tato kavárna rozhodně dobře podepíše i na kultivaci vašeho dne.

Kult Cafe
Husitská 6
po–pá 7:30–18:00
so 8:00–12:00

hak
Článek otištěn v Kult 03/17
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Marek Najbrt
Prezident Blaník - DVD
Falcon
Celovečerní film Prezident Blaník vypráví příběh lobbisty Antonína Blaníka, který se rozhodne kandidovat na prezidenta České republiky. Hlavní hrdina Tonda Blaník ohlásil prezidentskou kandidaturu, v kampani slíbil například máslo a lithium do každé rodiny nebo korupci dostupnou pro všechny a sehnal i sto tisíc podpisů. Kandidaturu na Hrad však nakonec nepodal, když se jeho asistentovi Žížalovi nepodařilo doručit včas podpisové archy na ministerstvo vnitra. Přesto Tonda Blaník pokračuje ve snaze zachránit českou zemi a ukázat jejím obyvatelům, jak se mít líp. Celovečerní film navazuje na úspěšný seriál Kancelář Blaník.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2018 Radek Holík
Google+