Menu

Zveřejněno dne 16. 3. 2017
Kult pití kávy

Bohdan Kult podlehl kultu kávy naplno. Svou kavárnu otevřel koncem listopadu roku 2015 a nutno uznat, že jde o příjemný prostor, ve kterém si svůj oblíbený kávový rituál můžete v klidu vychutnat. Se zapůjčenou knihou, nebo snad s knihou vlastní? Sám, anebo s přáteli? To je již čistě na vás.Kavárna se nachází v Králově Poli nedaleko Slovanského náměstí, přesněji na adrese Husitská 6. Kousek od zastávky tramvají 1 a 6, přímo u zastávky trolejbusu 30 a autobusů  44, 53 a 84. Jde o moderní čistý prostor dokouzlený několika barevnými hřejivými prvky. V zadní části se ukrývá oddělený menší salónek vhodný pro soukromá setkání i pracovní snídaně či jiné schůzky.

Kávu si zde vybrali od brněnské pražírny Caffé del Saggio. Na stálém mlýnku mají sladkou Brazílii, na mlýnku druhém střídají jednodruhové arabiky, nejčastěji africké kávy ovocitější chuti. Nám byla při návštěvě nabídnuta již zmíněná Brazílie a pak káva z Tanzanie. Tanzanii jsme si nechali připravit jako espresso a z Brazílie cappuccino. S oběma kávami jsme byli spokojeni, espresso bylo správně extrahované, chuťově plné a vyvážené, spíše sladké. Cappuccino bylo lahodné, dobře prolité, správné teploty. Ke kávě vás jistě potěší také domácí koláče a jiné vybrané lahůdky.

Slovo kult vzniklo z latinského slova cultus, což znamená nejen uctívání, ale i péče a kultivace. V kavárně Kult vám dobrou a pozornou péči skutečně budou věnovat. Správnou přípravou a zaměřením na kvalitu se tato kavárna rozhodně dobře podepíše i na kultivaci vašeho dne.

Kult Cafe
Husitská 6
po–pá 7:30–18:00
so 8:00–12:00

hak
Článek otištěn v Kult 03/17
 Přidejte k článku první komentář >> 
Reklama:

Novinky:
Margaret Atwood
Příběh služebnice - audiokniha
OneHotBook
Dystopická vize ukazuje blízkou budoucnost na půdě dnešních Spojených států amerických, které se proměnily v republiku Gilead a vlády se chopil klerofašistický režim, který militantně volá po návratu k tradičním hodnotám. Země se potýká s ekologickými katastrofami a ztrátou lidské plodnosti, takže ženy, které ještě mohou mít děti, jsou jako "služebnice" nuceny k sexuálnímu otroctví v rodinách velitelů, aby s nimi zplodily potomky namísto neplodných chotí. Jednou z nich je i vypravěčka, která musí obezřetně manévrovat mezi Veliteli, jejich krutými Manželkami, hospodyněmi Martami i ostatními Služebnicemi – protože kdokoli z nich může být špiónem Gileádu.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2018 Radek Holík
Google+