Puls

Zveřejněno dne 26. 9. 2019
Exhibice šplhavců na Špilberku
Víte kdy a za jakou disciplínu získalo Československo vůbec první olympijské zlato? Ve šplhu bez přírazu je v Paříži v roce 1924 vybojoval brněnský Sokol Bedřich Šupčík. Jeho zlatá medaile je nyní k vidění na hradě Špilberku na výstavě Branky Body Brno, která mapuje 150 let organizovaného sportu v Brně.

U příležitosti vystavení této historicky nesmírně cenné trofeje vás zveme na exhibiční závod ve šplhu. Bedřich Šupčík má dodnes v Brně následovníky, kterým je vzorem. Pojďte se podívat, jak šplhají dnešní borci! Exhibici ve šplhu zhlédnete v nádherných prostorách Hranolové věže ve východním křídle hradu Špilberk.

Exhibiční závod ve šplhu na laně je doprovodnou akcí výstavy Branky Body Brno.

KDY: 28. září 2019 od 14.00
KDE: východní křídlo, hrad Špilberk (vstup z malého nádvoří)


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Kolektiv autorů
Krvavý Bronx
Druhé město, Host
Populární čeští spisovatelé se inspirovali motivy z „černé kroniky“, a tak vznikla obsáhlá povídková antologie. Jejich texty se týkají a dotýkají brněnské čtvrti známé jako Bronx, což není její oficiální název: takhle se sociálně vyloučené lokalitě už dobrých třicet let říká. Všechny ty zprávy a zprávičky ovšem pocházejí z druhé poloviny 19. století – a jasně ukazují, že velký nepokoj a sociální drama nesla v sobě tahle městská část už v časech, kdy se jí ještě říkalo prostě Cejl. Irena Dousková, Kateřina Tučková, Ludvík Němec, Alena Mornštajnová, Bianca Bellová, Martin Reiner, Michal Konečný, Štěpán Kučera, Dora Kaprálová, Michal Sýkora, Petra Dvořáková, Jan Němec, Petr Stančík, Ondřej Hübl, Václav Kahuda či Petra Soukupová.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+