Puls

Zveřejněno dne 4. 7. 2016
Oftal poradí s jakýmkoliv problémem očí


Oční kliniku Oftal
naleznete na ulici Nové sady v Brně. Reprezentuje ji špičkový tým lékařů a sester v čele s primářem MUDr. Jurajem Urminským, Ph.D. Ten je známým odborníkem oboru oftalmologie, certifikovaným specialistou na fakické čočky a operaci šedého zákalu po laserových operacích. Odborný tým kliniky se dokáže vypořádat téměř s jakýmkoliv problémem očí. Nabízí svým pacientům nejrůznější typy očních vyšetření a operací.
Pane primáři, mohl byste se krátce představit?
Vystudoval jsem Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Hradci Králové. V tamní fakultní nemocnici jsem také nastoupil na oční kliniku, kde jsem získal obě atestace v oboru očního lékařství. Nejprve jsem se zabýval problematikou dětské oftalmologie a chirurgie. Od roku 1998 se ale věnuji převážně nitroočním operacím, především pak chirurgii šedého a zeleného zákalu. Zabývám se rovněž transplantacemi rohovky. Celkem mám za sebou téměř čtyřicet tisíc operací, z toho pětatřicet tisíc operací nitroočních.

Prozradíte nám na úvod pár slov o oční klinice Oftal?
Oční klinika Oftal zahájila svou činnost v roce 1996. Byla prvním privátním zařízením v České republice, které začalo provádět laserové operace k odstranění dioptrických vad oka. Postupně jsme rozšířili spektrum zdravotnických služeb o další typy očních vyšetření a operací, začali se zabývat prevencí, otevřeli jsme všeobecnou a dětskou ambulanci. Dnes provádíme celé spektrum diagnostických a léčebných postupů chorob oka v souladu s nejnovějšími trendy v oboru očního lékařství.
  
Čím se oční klinika Oftal liší od ostatních pracovišť?
Jde nám především o individuální přístup ke klientovi. Každý člověk je jiný, a proto se snažíme nabídnout každému pacientovi řešení na míru, ať už jde o diagnostiku nemoci, nebo léčení. Vždy dbáme na to, abychom léčili celé oko, a ne pouze vybranou chorobu. Po ukončení léčby nebo po úspěšné operaci zůstává pacient i nadále naším klientem, pokud si to přeje. Aktivně rozvíjíme spolupráci s dalšími medicínskými obory. Poskytujeme konzultace a odborná vyšetření u chorob, které mohou mít negativní dopad na vidění. Jedná se například o cukrovku, vysoký krevní tlak nebo systémové choroby. Jako jedno z mála privátních pracovišť se také snažíme nemocem oka předcházet. V ambulanci oční kliniky provádíme preventivní vyšetření dospělých i dětských pacientů. Máme samozřejmě smlouvy se všemi zdravotními pojišťovnami.

Jak byste popsal váš tým?
Mít dobrý a kvalifikovaný personál je samozřejmě základ. V oční klinice Oftal najdete profesionály s bohatými zkušenostmi v oboru. Já sám mám více než dvacetiletou praxi a za sebou několik desítek tisíc provedených operací. Máme tu kolegy, kteří se specializují na laserové operace oka nebo choroby sítnice, dále tu máme dětského specialistu a velmi zkušeného lékaře v oblasti plastické chirurgie.

Které operace provádíte na vaší klinice nejčastěji?
Nejčastějším typem chirurgického zákroku je operace šedého zákalu s využitím speciálních nitroočních čoček, dále pak laserové operace rohovky k odstranění různých typů dioptrických vad, jako je krátkozrakost, astigmatismus, dalekozrakost nebo jejich kombinace. V poslední době rovněž výrazně narůstá počet pacientů ve věku nad pětačtyřicet let, kteří chtějí dobře vidět na čtení. Těm implantujeme speciální prémiové multifokální a trifokální nitrooční čočky. Přibývá i kosmetických úprav očních víček.

Jak si podle vašeho názoru v současné době vede obor oftalmologie a oční chirurgie?
Musím říci, že tento obor zaznamenal za poslední roky téměř raketový nárůst. Nové technologie pro diagnostiku očních nemocí a na to navazující rozvoj operačních technik a zdravotnických prostředků umožnily léčbu takových stavů, které ještě před pár lety nebylo možné léčit vůbec nebo jen velmi omezeně. Co je ale velmi důležité, některé operace včetně laserových korekcí zraku nejsou vhodné pro každého. Je proto třeba velmi pečlivě vybrat si takové pracoviště, kde vám poskytnou nejen podrobnou diagnostiku, ale také individuální konzultace a péči. Neuvážený krok totiž může vést k trvalému poškození zraku. Na oční klinice Oftal bereme bezpečnou léčbu a zdraví pacienta jako absolutní prioritu.

S čím může počítat pacient, který zavítá na vaši oční kliniku?
Vážíme si každého klienta, který k nám přijde, ať už má akutní problém, nebo ho zajímají možnosti operace. Po základním vyšetření přístrojovou technikou, na které se může klient objednat dopředu, aby nemusel čekat, následuje detailní vyšetření očním specialistou. Na základě toho je pak stanoven další postup léčby, kontrol a celkové péče. V případě operace si pacient kromě termínu může vybrat i chirurga, který zákrok provede. Podrobnější informace, kontakty a otvírací dobu naší kliniky najdete na webu www.oftal.cz nebo můžete zavolat na recepci, tel. 545 234 565.

Oftal oční klinika Brno
Business Complex TITANIUM
Nové sady 25, Brno 602 00
tel.: 545 234 565, 777 320 474 

PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Kolektiv autorů
Krvavý Bronx
Druhé město, Host
Populární čeští spisovatelé se inspirovali motivy z „černé kroniky“, a tak vznikla obsáhlá povídková antologie. Jejich texty se týkají a dotýkají brněnské čtvrti známé jako Bronx, což není její oficiální název: takhle se sociálně vyloučené lokalitě už dobrých třicet let říká. Všechny ty zprávy a zprávičky ovšem pocházejí z druhé poloviny 19. století – a jasně ukazují, že velký nepokoj a sociální drama nesla v sobě tahle městská část už v časech, kdy se jí ještě říkalo prostě Cejl. Irena Dousková, Kateřina Tučková, Ludvík Němec, Alena Mornštajnová, Bianca Bellová, Martin Reiner, Michal Konečný, Štěpán Kučera, Dora Kaprálová, Michal Sýkora, Petra Dvořáková, Jan Němec, Petr Stančík, Ondřej Hübl, Václav Kahuda či Petra Soukupová.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+