Puls

novinka, prodej brýlí, zakázkový výroba, čočky, měření zraku, lékař,

Zveřejněno dne 5. 7. 2014
Ochrana zraku slunečními brýlemi
Letní dny nás přímo lákají vystavit své tělo sluníčku a nachytat trochu tepla a bronzu. Je ale tato letní pohoda to nejlepší, co můžeme pro svoje tělo a oči udělat?

Očima vnímáme téměř 80 % všeho, co se kolem nás děje, a z tohoto důvodu si jistě zaslouží odpovídající pozornost a péči. Sluneční paprsky, které na nás dopadají, mají různé vlastnosti a tím i různé účinky na naše tělo a oči. Některé sluneční paprsky vidíme – světlo, některé pouze cítíme – teplo, a jiné ani nevidíme ani necítíme – jako UV paprsky. Přestože UV paprsky smysly nevnímáme, mají vliv na naše tělo i zdraví. Kromě některých pozitivních dopadů na náš organizmus převládá celá řada negativních účinků, a to i na oči.

Zatížení nejenom očí UV zářením se za poslední roky zvýšilo. Je to způsobeno tím, že více cestujeme do míst s intenzivnějším slunečním svitem. V zimě na hory a v létě k moři. Životní prostředí, ve kterém se pohybujeme, nese také svůj drobný podíl v podobě různých ozónových děr. Navíc naše pracovní doba i pracovní prostředí jsou takové, že denní světlo často ani nevidíme. Tím se schopnost přirozené ochrany organizmu postupně snižuje, jak také dokazují výsledky některých nových výzkumů.

Co je dobré o UV ještě vědět?
Nezapomeňte, že UV paprsky se odráží a rozptylují o vše, na co dopadnou. Pokud jste na pláži, k odrazu dochází od písku i od vodní hladiny. Chraňte své oči tedy nejen na přímém slunci, ale také ve stínu pod slunečníkem a při lehkém zatažení oblohy. S růstem nadmořské výšky UV záření roste, i na horách je nutné oči dostatečně chránit. A pozor, UV paprsky jsou v určité míře nebezpečné i pod vodou.

Dioptrické brýle a slunce
Pokud běžně nosíte dioptrické brýle a nemůžete mít klasické sluneční brýle, nezoufejte, i pro vás existuje několik možností zhotovení dioptrických slunečních brýlí.

1. Samozabarvovací brýlová skla
Pro ty, kteří nechtějí střídat dioptrické a sluneční brýle, existují samozabarvovací skla. Tato brýlová plastová skla reagují na UV záření a podle jeho intenzity se zabarví. V místnosti jsou brýle čiré, venku se ztmaví a slouží jako sluneční brýle.

2. Polarizační brýlová skla
Kromě ochrany proti UV záření poskytují polarizační brýlová skla také snížení oslnění od nepříjemných odlesků slunečních paprsků, zvýšení kontrastu, nezkreslené podání barev a jasnější pohled. Jsou skvělým řešením na léto pro všechny nositele brýlí a dokonalým řešením pro řidiče.

3. Klasická zabarvená a zrcadlová brýlová skla
Dioptrická plastová skla lze zabarvit až z 85 %. Nejčastější barevnou volbou je hnědá, šedá, nebo zelená. Tato skla po zabroušení do brýlových obrub plnohodnotně nahradí klasické sluneční brýle. Je možné je zušlechtit například zrcadlovou povrchovou úpravou, což je jeden z nejvýraznějších trendů letošního léta. Její provedení je různobarevné, od žluté přes modrou až po stříbrnou.

Uvedená brýlová plastová skla mají 100% UV filtr a vámi požadované dioptrie. Lze je pořídit ve všech provedeních - do dálky, na blízko, i pro brýle, kde je dálka i blízko v jednom, tzv. multifokální. Navíc se dají vylepšit protiodrazovými, tvrzenými a dalšími povrchovými vrstvami. U těchto brýlí platí dvojnásob, že je potřeba spolehnout se na kvalitní optiku se zárukou a jistotou originálu.

Oční studio Aleš Žejdl


PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
novinka, prodej brýlí, zakázkový výroba, čočky, měření zraku, lékař,
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Pavel Gejdoš
Věže České republiky
Plot
Po publikaci Rozhledny, která zmapovala stavby postavené cíleně pro turisty za účelem výhledu, přichází kniha věnovaná věžím, tedy budovám, které vznikaly za jinými účely – jako okrasa, dominanta, průmyslová stavba, ukázka stavebního mistrovství či pragmaticky jako místo, odkud hlásný či ponocný z nadhledu hlídal město. Pavel Gejdoš, spoluzakladatel Klubu přátel rozhleden, pečlivě vybral 405 nejzajímavějších, nejkrásnějších a nejdostupnějších věží u nás. Jeho knihu můžete brát jako encyklopedický přehled, ale také jako vybídnutí k procházce historií či malebnou krajinou naší země.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+