Lidé

Zveřejněno dne 25. 3. 2021
PŘEDSTAVUJEME: Krokodýlí párty v obýváku
Pro Jiřího Wienera, ředitele programové a hudební části brněnského rádia Krokodýl, je hudba na prvním místě. K tomu všemu navíc usedá každý den za mikrofon v bloku s názvem Po obědě s Krokodýlem (12–15), Hity na přání (19–20) a Devadesátka (20–21), v sobotu navíc provází Hitparádou Rádia Krokodýl (16–18). V rozhovoru jsme se dozvěděli, co nového v rádiu připravují a jak chtějí podpořit lokální hudebníky.Jako programový ředitel Rádia Krokodýl působíte už skoro 16 let. Co jste dělal předtím?
Budete se divit, ale byl jsem vlastně posluchač, který vždycky chtěl dělat v rádiu Krokodýl. Pracoval jsem jako geodet-zeměměřič a jednoho dne při měření, vytyčování v terénu, jsem poslouchal Krokodýla a slyšel o reality show: Krokodýl ve vaší kůži – vyměň si job za job. Principem bylo, že moderátor z rádia šel dělat vaši práci a vy jeho, tedy vysílání. Pro mě to byl splněný sen. Vyzkoušel jsem to a při mém vysílání v rádiu mě šťastnou náhodou slyšel ředitel Krokodýla. Ihned zavolal do studia s otázkou: „Kdo je ten nový moderátor?“ Bylo mu řečeno, že jsem posluchač z nové reality show, co se vysílá. On jen odpověděl: „Ten se mi líbí, bereme ho“ (smích) A tak jsem si splnil svůj dětský sen. Začal jsem moderovat. Měl jsem cit pro výběr písniček, a tak jsem časem začal vybíral novinky do hitparády, kterou jsem i vysílal, a postupně se propracoval na hudebního dramaturga a programového ředitele. 

V čem je Rádio Krokodýl specifické?
Krokodýl je specifický tím, že je v Brně a na jižní Moravě doma. Ostatní rádia „odletěla“ do Prahy, Krokodýl zůstává a je tak posluchačům nejblíže. Ve vysílání se věnujeme především tématům z Brna a okolí. Navíc jsme unikátní největším hudebním výběrem v éteru. Hrajeme největší hity od osmdesátých let po současnost a na rozdíl od ostatních rádií neopakujeme písničky, což naši posluchači oceňují vysokou poslechovostí. Žádnou písničku neuslyšíte během dne dvakrát.

Jak se během let vyvíjí Krokodýlova poslechovost a jak ji ovlivnila covidová krize?
Krokodýl, jako jedno z mála rádií v České republice, zaznamenal nárůst posluchačů, potvrzují to nejnovější výsledky poslechovosti rádií. Krokodýl je dlouhodobě nejposlouchanější regionální rádio v ČR. V období pandemie jsme lidem dělali radost ve vysílání, bavili je, informovali, vozili dárky od posluchačů lékařům a sestřičkám v nemocnicích a v době zákazu koncertování a zpívání jsme ještě více podporovali české interprety. O víkendech jsme vysílali živě pořad „Krokodýlí párty v obyváku“. Posluchači si s námi mohli zatancovat doma, v kuchyni, v obýváku, v garáži nebo na cestách v autě.

Máte zjištěno, které skupiny obyvatel patří mezi vaše nejvěrnější posluchače?
Ano, máme, je to zjednodušeně celá rodina a lidé v produktivním věku 25–45 let.

Snažíte se pomáhat lokálním hudebníkům?
V našem vysílání dáváme pravidelně prostor interpretům z Brna a jižní Moravy. Je to naše obrovská výhoda a podpora kultury na jižní Moravě, protože ostatní rádia vysílají z Prahy, ale my jsme doma v Brně.

Určitě máte mezi českými i zahraničními interprety své favority. Jsou však i takoví, které vy osobně považujete za nadhodnocené?
Tak takové nemám. Na interprety se dívám nestranně. Favority mám mezi žánry, ale ne mezi interprety.

Existují interpreti nebo písničky, které byste z nějakého důvodu do vysílání nikdy nezařadil?
Zařazujeme písničky, které jsou melodické, chytlavé a lidé si je mohou zpívat doma, v práci, na cestách. Zjednodušeně řečeno, buď se lidem líbí, nebo ne, a to rozhoduje.

Posloucháte ve volném času stejnou hudbu, jakou pouštíte svým posluchačům?
Ve volném času jsem rád za klid (smích). Muziku poslouchám hlavně v práci, při tvorbě playlistů a při sledování trendů a vývoje muziky.

Co si pro nás Rádio Krokodýl chystá do budoucna, a to v krátkodobém i dlouhodobém horizontu?
Chystáme se v těchto těžších časech lidem hlavně zvedat náladu. Jak ve vysílání „OnAir“, tak i mimo (OfAir). Plánujeme přivítat jaro a rozdávat v ulicích Brna a jižní Moravy každý den 103 květin za úsměv, i když bude možná pod rouškou nebo respirátorem. A co chystáme dál? To zjistíte, když si v Brně vyladíte 103 FM, Rádio Krokodýl.

Rádio Krokodýl je brněnská soukromá rozhlasová stanice vysílající na území jižní Moravy. Byla založena v roce 1994 spuštěním brněnské frekvence 103 FM. Od roku 2002 se dá naladit také ve Vyškově. Je zaměřena na posluchače moderní hudby, ale také starších hitů z 90. let 20. století a prvního desetiletí 21. století. Budova Rádia Krokodýl se nachází v ulici Gorkého 45 v Brně.

PR
Článek otištěn v Kult 03/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Catana Chetwyndová
Tulení
COOBOO
Proč se vůbec obtěžovat vylézáním z postele, když tam člověk může zůstat zavrtaný pod peřinou se svou drahou polovičkou a roztomilým komiksem, který se postará o dobrou náladu? Tulení je sbírka stripů, které dokonale zachycují upřímné, hravé a reálné okamžiky z každodenního života jednoho páru. Buďte hrdí na své výstřelky a podivnosti, máme je všichni! To pravé kouzlo se stane až ve chvíli, kdy si k sobě najdete ten zapadající puzzlík na celý život.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+