Lidé

Zveřejněno dne 2. 3. 2021
MINIROZHOVOR: Hana Laudátová
Série minirozhovorů pokračuje a tentokrát jsme se na pár otázek zeptali Hany Laudátové, manažerky pro marketing a PR brněnského VIDA! science centra a velké milovnice vědy a smíchu. Víte, co znamená slovo Vida a co je fascinující na nejrůznějších objevech a pokusech?Jak jste se stala milovnicí vědy?
Myslím, že člověka baví to, co mu jde, v čem vyniká. Já jsem studovala humanitní gymnázium. Podle zásady „mezi slepými jednooký králem“ jsem tu snadno nabyla dojmu, že mám přírodovědné nadání. To mě přivedlo až k doktorátu z mineralogie. Studium mě opravdu těšilo, ale jsem ráda, že se živím propagací a psaním.

Co vás fascinuje na nejrůznějších objevech a pokusech?
Strašně ráda se dozvídám něco zajímavého. Je to parádní, když vám díky novým informacím dojdou nové souvislosti. Věci se začínají propojovat, dávat smysl. A určitě nejlepší pokusy jsou ty, které si sami vyzkoušíte. Na www.vida.cz najdete návody na desítky takových pokusů a k naprosté většině budete potřebovat jen to, co máte běžně doma.

Přistihla jste se někdy při vyslovení slova „vida“? A co pro vás Vida znamená?
„VIDA!“ říkám často, ale „vida“ zřídka. V tomto smyslu určitě častěji „to je zajímavé“ nebo „to jsem nevěděla“. S názvem jsme se před otevřením hodně trápili. Volba nebyla jednoznačná právě proto, že je to výraz, který už se skoro nepoužívá. Podle toho, jaká citoslovce nejčastěji zní naší expozicí, bychom se spíš měli jmenovat „Hustýýýý“. Nicméně nelitujeme. VIDA! je všem srozumitelná, a to i v zahraničí. Má v sobě jednoduchost a živost.

Co nejraději děláte, když nemusíte nic dělat?
Ráda se dívám na filmy, chodím na výlety, piju pivo s přáteli a povídám si. A opravdu ráda se nahlas směju.

Hana Laudátová pracuje jako manažerka pro marketing a PR brněnského VIDA! science centra. Baví ji hledat cesty, jak složitá témata přiblížit veřejnosti. Ráda by lidi přesvědčila, že objevovat, jak funguje svět kolem nás, je zábava. Má manžela a dva syny. A je tomu ráda.

Redakce
Článek otištěn v Kult 03/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Martin Jaroš, Taras Povoroznyk
Taryho svět
XYZ
V Taryho životě se v posledních letech odehrála spousta přemetů a salt, ale s těmi si jako správný parkourista uměl vždycky poradit. Stačilo několik vychytaných triků a ocitl se zpátky na vrcholu. Jakým výzvám musel v poslední době čelit a jak ho změnily? Kam ho zavedlo jeho podnikání? A jaké to je, stát se poprvé otcem? Tary má tentokrát v plánu prásknout na sebe úplně všechno a prozradit ty nejlepší triky, jak se stát úspěšným youtuberem.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+