Lidé

Zveřejněno dne 10. 2. 2021
ROZHOVOR: Míša Rotterová
Míša Rotterová, kterou můžete slyšet na Free Rádiu a Rádiu Krokodýl, natočila video výzvu na podporu kultury a mezi prvními se tak připojila k projektu Milujeme kulturu. Vidět ji můžete také na jevišti Janáčkova divadla a Divadla Radost.Jak vnímáte současný stav české kultury?
Jako hodně smutný. Kdyby mi někdo před rokem řekl, že něco takového nastane a bude to trvat tak dlouho, nevěřila bych. Stále mi to přijde jako nějaké sci-fi. A ještě víc mě mrzí, jak to někteří lidé bagatelizují. Naštěstí takové reakce zahlédnu jen občas a od cizích lidí.  

Zapojila jste se do výzvy Milujeme kulturu, jak jste se o ní dozvěděla?
Řekla mi o ní kamarádka Niki Šindelářová, která také podporuje kulturu a dělá mimo jiné skvělé dětské programy. Ráda jsem se zapojila, protože kulturu je potřeba podporovat a dávat v této době vědět, že rozhodně neumřela. 

Pro Milujeme kulturu jste natočila video. Co bylo jeho obsahem?
Zkoušíte moji paměť, co? (smích) Video bylo jen krátkým pozdravem a poděkováním všem, co kulturu jakkoliv podporují. Třeba tím, že nevrací vstupenky na koncerty, do divadel, případně pošlou dobrovolné vstupné v rámci online koncertů, divadelních představení atp.

Působíte v Rádiu Krokodýl a Free Rádiu, ale máte i vlastní kapelu. Co považujete za své „hlavní povolání“?
Z mé pracovní smlouvy vyplývá, že jsem herečka. (smích) Jsem v angažmá v Divadle Radost. Mimo to ale opravdu pracuji v rádiu, dokonce vysílám ještě i na Rádiu Jihlava. A máme kapelu No Tiddlers. Otázku, co je to hlavní nebo co bych si vybrala, kdybych musela dělat jen jednu věc, dostávám často. Nic není hlavní. Vše se krásně doplňuje a v každé činnosti uplatňuji jiný kus sebe. 
Navíc v této zvláštní době jsem neskutečně vděčná, že pracuji i v rádiu. Protože tam se nic nemění, vysíláme stále...

Vnímáte kulturu jako nezbytnou součást společnosti? Co byste vzkázala lidem, kteří ji považují za zbytečnou?  
Samozřejmě! Kultura je hodně široký pojem. Uvědomují si ti lidé, kteří ji považují za zbytečnou, co vše by nebylo, kdyby nebyla kultura? Mám pocit, že ne... Jinak by takhle mluvit nemohli.

Míša Rotterová je herečka, moderátorka, zpěvačka a lektorka. V současné době je v angažmá Divadla Radost. Vidět ji ale můžete i na jevišti Janáčkova a Mahenova divadla. Působí jako moderátorka a redaktorka zpravodajství na Rádiu Krokodýl, Free Rádiu a Rádiu Jihlava. S oblibou moderuje živé akce. Je součástí akustického dua No Tiddlers, kde hrají známé melodie ve své úpravě. Od popu přes pop rock po šansony atd. Starší i novější, české i zahraniční. Částečně se věnují i vlastní tvorbě, ale ta se zatím na jejich koncertech vyskytuje minimálně.

Redakce
Článek otištěn v Kult 02/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Michal Prokop, Framus Five
Mohlo by to bejt nebe…
SUPRAPHON
Dlouho očekávané nové album naší rockové legendy. Dvanáct původních písniček a jedna speciální cover verze. Michal Prokop ve špičkové autorské i pěvecké formě. Odkazy přátel, návraty k podstatě i překvapivé spolupráce.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+