Lidé

Zveřejněno dne 6. 5. 2020
Květnový Kult s Luďkem Sobotou
V době, kdy je všechno vzhůru nohama, zůstává jedna věc stálá – brněnský Kult! Z pochopitelných důvodů v něm tentokrát některé rubriky nenajdete, zato zde objevíte mnoho nového a netradičního.
Dozvíte se, jak se s náhlou stopkou pro kulturní akce vypořádali na brněnské radnici a co na to Hvězdárna a planetárium na Kraví hoře. Jak totiž říká její ředitel Jiří Dušek, "po každé noci zase přijde den". Proto jsme nelenili a nasbírali pro Vás tipy nejen na domácí kino, divadlo a poslech hudby, ale také nápady "outdoorové".

Proč si neudělat procházku parky a ulicemi a pořádně si je beze spěchu prohlédnout? Také o takových místech se v tomto čísle dočtete. Přestože jsou to mnohdy místa notoricky známá, věřte tomu, že v Kultu je objevíte ze zcela nové perspektivy. Nechybí samozřejmě ani tradiční rozhovory se zajímavými osobnostmi. Luďka Sobotu zná každý jako nenapravitelného komika, ale jen málokdo ví, že kromě hraní také celý život píše.

S knihami nepřímo souvisí také setkání s Vojtěchem Hanušem, předsedou Sdružení přátel Jaroslava Foglara. Hovořili jsme s ním o tom, jak lze v dnešní době vycházet z odkazu populárního skautského vedoucího a spisovatele. A jelikož kvůli cestovním omezením není možné zaletět si do Athén, skočte si aspoň do Atheny. Taverna Athena aneb řecké bistro nedaleko Lužánek poslouží, až vás bude honit mlsná.

Zkrátka zůstávejte s námi a nic zajímavého vám neuteče!

Aktuální květnové vydání magazínu KULT! si můžete stáhnout v PDF za drobný poplatek ZDE.

Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Lucie Tučková
Sítem slov
Novela Bohemica
Poutavá kniha romanistky Lucie Tučkové je osobitým vhledem do moderní české literatury s přesahy do 19. století a také do francouzské a italské oblasti. Autorka se přibližuje ke spisovatelům, kteří ji hluboce oslovují, a vybírá si podstatná témata, která nebývají v jejich díle na první pohled zřejmá, anebo se s nimi literární kritika doposud mnoho nezabývala. Texty přitom originálně osvětlují ve většině případů tvorbu spisovatelů, které řadíme mezi velikány naší literatury, mezi nimiž jsou i Julius Zeyer, Jakub Deml, Zbyněk Hejda, Pavel Zajíček anebo Bohumil Hrabal, z francouzské literatury např. Henri Pourrat či Marie Noël. Svěží, čtenářsky přístupnou a formulačně přesnou knihu dokresluje řada neznámých či dosud vzácně publikovaných fotografií a několik překladů coby ukázek z díla.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+