Lidé

Zveřejněno dne 13. 4. 2020
Zavolej babi, zavolej dědovi!
Současná koronavirová situace přináší problémy praktické, ale i emocionální. Chcete pomoct rozpustit samotu, kterou trpí mnoho seniorů, jež musí zůstat doma? Je to jednoduché. Pomáhejte taky!Video návod jak na to v hlavní roli s Jiřím Mádlem najdete zde: https://bit.ly/2Xku1je.

Iniciativa www.PomocSousedum.cz ve spolupráci s projektem Seniorem s radostí přichází s další výzvou, kterou se snaží aktivovat širší veřejnost k tomu, aby na seniory nezapomínala nejen s pomocí, ale také s mezilidským kontaktem.

"Chceme, aby lidé seniorům zavolali, aby jim dali najevo, že nejsou sami. Není lehké být zavřený doma a ještě nemít kontakt s okolním světem. Naši dědečkové a babičky musejí vědět, že i když teď za nimi nemůžeme, jsme tu pořád s nimi a pro ně, že na ně nezapomínáme," vysvětluje Jiří Mádl.

"Spolupracujeme s neziskovou organizací Seniorem s radostí, díky které mohou seniorům zavolat i ti, jež žádné seniory ve svém okolí neznají. Pokud žádného seniora ve svém okolí nemáte, nevadí. Můžete si ho půjčit. Stačí napsat na email office@senioremsradosti.cz a my vás propojíme s někým, kdo rád uslyší lidský hlas a bude mít radost, že není sám."

"Je mnoho seniorů, kteří i za normálních okolností zůstávají osamocení, a současná situace toto osamocení přinesla ještě daleko více lidem," říká Michal Deus ze studia MadeByDeus.com, které se i tentokrát, společně s agenturou AdHackers, na vzniku výzvy podílelo.

O tom ví své ředitelka a zakladatelka projektu Seniorem s radostí Jana Najbrtová: "Každý den nám volají babičky a dědečkové, kteří si chtějí jenom povídat. Chybí jim lidský kontakt, puštěná televize jim nestačí. Velice si vážíme aktivity Jirky Mádla a AdHackers. Díky době koronavirové jsme spojili síly na pomoc seniorů a stojí to za to."

Režisér spotů Jan Dufek k tomu doplňuje: "Rozhovor s druhým člověkem je někdy víc než cokoliv jiného. Navíc od starší generace je vždy co se naučit. Stačí dobře naslouchat."

A kdo nechce volat, ale i tak chce pomoct, může organizaci Seniorem s radostí přispět do sbírky na jejich dobrovolnické aktivity. Především na pokrytí nákladů na rozvozy, poplatky za léky a další. Odkaz na sbírku je zde: https://bit.ly/39Li3lj.

Další informace najdete zde: www.pomocsousedum.cz a www.senioremsradostí.cz.

Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Lucie Tučková
Sítem slov
Novela Bohemica
Poutavá kniha romanistky Lucie Tučkové je osobitým vhledem do moderní české literatury s přesahy do 19. století a také do francouzské a italské oblasti. Autorka se přibližuje ke spisovatelům, kteří ji hluboce oslovují, a vybírá si podstatná témata, která nebývají v jejich díle na první pohled zřejmá, anebo se s nimi literární kritika doposud mnoho nezabývala. Texty přitom originálně osvětlují ve většině případů tvorbu spisovatelů, které řadíme mezi velikány naší literatury, mezi nimiž jsou i Julius Zeyer, Jakub Deml, Zbyněk Hejda, Pavel Zajíček anebo Bohumil Hrabal, z francouzské literatury např. Henri Pourrat či Marie Noël. Svěží, čtenářsky přístupnou a formulačně přesnou knihu dokresluje řada neznámých či dosud vzácně publikovaných fotografií a několik překladů coby ukázek z díla.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+