Lidé

Zveřejněno dne 13. 10. 2019
Beseda s veterány-piloty RAF
Hvězdárna a planetárium Brno zve na jedinečné setkání s některými z posledních žijících českých příslušníků RAF – Tomášem Lomem a Jiřím Pavlem Kafkou a potomky zesnulých veteránů. Uskuteční se v úterý 15. října 2019 od 18.00 při příležitosti otevření výstavy o 68. noční stíhací peruti britského letectva.


Poslední volné vstupenky jsou k dostání v online systému Hvězdárny a planetária Brno na stránkách www.hvezdarna.cz.

Vernisáž výstavy, která bude besedě předcházet (v 15.00, Křížová chodba Nové radnice), odhaluje portréty všech 23 československých pilotů a 18 radarových operatérů ve službách této perutě. Fakta, fotografie a příběhy shromáždili a uvedli na svět manželé Jan a Sabina Kratochvílovi, zakladatelé a majitelé Muzea českého, slovenského a rusínského exilu, sídlícího v Brně.  

"Vážím si toho, že Hvězdárna a planetárium Brno může hostit opravdové hrdiny našich dějin a podpořit tak uchovávání paměti na tuto epochu. Věřím, že jen tak máme šanci nezapomenout na chyby, jichž jsme se v minulosti dopustili. Pan Kafka a s panem Lomem patří mezi muže, díky kterým můžeme žít ve svobodném státě. Pro mě je jejich odhodlání a nasazení vlastního života motivací k tomu, abych nepolevoval v prosazování vize chytrého a vzdělaného národa. Věřím také, že setkání s potomky již zesnulých příslušníků RAF připomene fakt, že rozhodnutí bojovat za dobro se dědí z generace na generaci i s vědomím, že se za tuto odvahu musí pykat," uvedl ředitel brněnské hvězdárny a senátor Parlamentu České republiky Jiří Dušek.

Beseda s příslušníky 311. bombardovací perutě RAF
Hvězdárna a planetárium Brno
15. října 2019 od 18.00  
www.hvezdarna.cz


PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Petr Borkovec
Věci, které ztrácíme
Meandr
Ty jednou někde necháš vlastní hlavu! Minule klíče, včera šála – a teď sluchátka! Na co prosím tě myslíš?“ Leporelo o věcech, které často ztrácíme. Které zapomínáme ve vlaku, ve škole, na plotě, v obchodě nebo kdovíkde. O věcech, s nimiž se už neshledáme...
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+