Lidé

Zveřejněno dne 21. 2. 2019
Tell or Show se vydá cestou necestou
Originální divadelní talk show Tell or Show moderátora Filipa Tellera pokračuje 19. března 2019 v Divadle Bolka Polívky dalším dílem, tentokrát s podtitulem Cestou necestou. Pozvání do gauče pro hosty přijali reportér a držitel ocenění Křišťálová lupa Janek Rubeš a horolezec Radek Jaroš, který jako první Čech a teprve patnáctý člověk na světě vystoupal na všech 14 osmitisícovek světa a získal tak prestižní Korunu Himálaje.

Janek Rubeš osobně i svými pořady zachránil nejednoho turistu před neférovými taxikáři či směnárníky. Jeho pořad Honest Guide upozorňuje na turistické nástrahy Prahy a uvádí méně známé tipy a doporučení. Pořad vzniká v české verzi pro Stream.cz a v anglické verzi pro Stream International. Tu doplňují cizojazyčné titulky například v korejštině, italštině, španělštině a portugalštině. Mezinárodní přesah Rubešovy tvorby potvrzují svým zájmem zahraniční turisté. Díl pořadu Honest Prague Guide s názvem Prague's worst tourist trap zaznamenal víc než milion přehrání a zájem zahraničních médií. Časopis Forbes Janka Rubeše v roce 2016 zařadil do žebříčku 30 pod 30, výběru 30 nejtalentovanějších lidí v Česku, kteří ještě nedosáhli 30 let. V roce 2017 získal cenu Osobnost roku v rámci prestižní ankety Křišťálová lupa.

Druhý host březnové Tell or Show, Radek Jaroš, je nejúspěšnějším českým himálajským horolezcem. Specialista na expedice v malém počtu členů absolvuje výstupy výhradně bez použití kyslíkového přístroje a pomoci výškových nosičů. Jeho výstup na všech 14 světových osmitisícovek není jen sportovním úspěchem, ale především příběhem velkého odhodlání. Souhrou nešťastných náhod utrpěl během sestupu z Annapurny v roce 2012 těžké omrzliny na většině prstů u nohou. I přes poměrně rychlou zdravotní pomoc, sedm operací a obrovské úsilí doktorů, přišel o jedenáct článků prstů. Annapurna byla předposlední horou na jeho cestě za Korunou Himálaje. I přes handicap, který amputované prsty představují, se rozhodl, že svůj sen dokončí a v roce 2014 úspěšně vystoupil na svoji 14. osmitisícovku, K2, horu, jež je mezi odborníky často označována jako nejnebezpečnější na světě.

Vstupenky jsou k dispozici na webu tellorshow.cz, na webu a pokladně Divadla Bolka Polívky a v prodejní síti GoOut.

Tell or Show
Divadlo Bolka Polívky, Jakubské náměstí 5, Brno
19. března 2019 od 19.00
http://tellorshow.cz/ 


PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Volker Kutscher
Lunapark
MOBA
Berlín 1934: Pod železničním mostem je nalezen mrtvý příslušník SA. Na zdi nad ním se skví komunistické heslo. Tajná státní policie vychází z politicky motivované vraždy, ale komisař Gereon Rath se rozhodně vést vyšetřování jiným směrem. Když je nalezen další ubitý příslušník SA, vypadá to podle všeho na čin sériového vraha. Během vyšetřování začíná být politická situace stále výbušnější a tlak na komisaře roste: SA se zmocní jeho ženy a on sám dostává jednoznačnou objednávku vraždy.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+