Lidé

Zveřejněno dne 21. 2. 2019
Tell or Show se vydá cestou necestou
Originální divadelní talk show Tell or Show moderátora Filipa Tellera pokračuje 19. března 2019 v Divadle Bolka Polívky dalším dílem, tentokrát s podtitulem Cestou necestou. Pozvání do gauče pro hosty přijali reportér a držitel ocenění Křišťálová lupa Janek Rubeš a horolezec Radek Jaroš, který jako první Čech a teprve patnáctý člověk na světě vystoupal na všech 14 osmitisícovek světa a získal tak prestižní Korunu Himálaje.

Janek Rubeš osobně i svými pořady zachránil nejednoho turistu před neférovými taxikáři či směnárníky. Jeho pořad Honest Guide upozorňuje na turistické nástrahy Prahy a uvádí méně známé tipy a doporučení. Pořad vzniká v české verzi pro Stream.cz a v anglické verzi pro Stream International. Tu doplňují cizojazyčné titulky například v korejštině, italštině, španělštině a portugalštině. Mezinárodní přesah Rubešovy tvorby potvrzují svým zájmem zahraniční turisté. Díl pořadu Honest Prague Guide s názvem Prague's worst tourist trap zaznamenal víc než milion přehrání a zájem zahraničních médií. Časopis Forbes Janka Rubeše v roce 2016 zařadil do žebříčku 30 pod 30, výběru 30 nejtalentovanějších lidí v Česku, kteří ještě nedosáhli 30 let. V roce 2017 získal cenu Osobnost roku v rámci prestižní ankety Křišťálová lupa.

Druhý host březnové Tell or Show, Radek Jaroš, je nejúspěšnějším českým himálajským horolezcem. Specialista na expedice v malém počtu členů absolvuje výstupy výhradně bez použití kyslíkového přístroje a pomoci výškových nosičů. Jeho výstup na všech 14 světových osmitisícovek není jen sportovním úspěchem, ale především příběhem velkého odhodlání. Souhrou nešťastných náhod utrpěl během sestupu z Annapurny v roce 2012 těžké omrzliny na většině prstů u nohou. I přes poměrně rychlou zdravotní pomoc, sedm operací a obrovské úsilí doktorů, přišel o jedenáct článků prstů. Annapurna byla předposlední horou na jeho cestě za Korunou Himálaje. I přes handicap, který amputované prsty představují, se rozhodl, že svůj sen dokončí a v roce 2014 úspěšně vystoupil na svoji 14. osmitisícovku, K2, horu, jež je mezi odborníky často označována jako nejnebezpečnější na světě.

Vstupenky jsou k dispozici na webu tellorshow.cz, na webu a pokladně Divadla Bolka Polívky a v prodejní síti GoOut.

Tell or Show
Divadlo Bolka Polívky, Jakubské náměstí 5, Brno
19. března 2019 od 19.00
http://tellorshow.cz/ 


PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Pavel Sedláček
Exotické koření s recepty
Grada
Unikátní a bohatě ilustrovaná publikace má za cíl seznámit zájemce o koření, a celkově o vaření, s jednotlivými druhy exotických bylinek, koření a jejich směsí. Nedílnou součástí knihy jsou i recepty, které vždy obsahují nejméně jedno z uváděných koření. Kniha má v dnešní době své bohaté opodstatnění, neboť se setkáváme se širokou nabídkou exotického koření ať již prodávaného na našem trhu, nebo dovezeného ze zahraničí. S jeho správným rozlišením a použitím si však zatím poradí jen velmi málo kuchařů či kuchařek, a to i z řad profesionálů, přestože se ho snaží v hojné míře při přípravě jídel používat.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+