Lidé

Zveřejněno dne 17. 1. 2019
Proč jsem tady?
V pondělí 21. ledna 2019 proběhne v kině Scala od 18.00 beseda se dvěma mediálně známými katolickými duchovními, Zbigniewem Czendlikem a Markem O. Váchou. Ústředním tématem besedy Proč jsem tady aneb Zápas s andělem bude téma hledání vlastní identity.Téma se týká každého člověka, ať už z pohledu vývoje psychologického či duchovního. Zvláštním způsobem se však dotýká dětí z pěstounských rodin.

Oba besedující pánové zabrousí do této (a možná i jiných) oblastí lidského života a podělí se třeba i o své osobní zkušenosti. Závěrečná část besedy pak bude patřit moderované diskusi s publikem. Téma nabízí řadu vážných otázek k zamyšlení, zároveň však nebude nouze o humor, vlastní oběma účinkujícím.

Besedu moderuje Karolina Antlová. Vstupné 270 Kč.

Po skončení pořadu proběhne pro zájemce autogramiáda Zibiho a Orkových knih, které si rovněž bude možné na místě zakoupit. Výtěžek z akce bude věnován na podporu konkrétních činností dětí z pěstounských rodin.

Zbigniew Jan Czendlik (*1964), řečený Zibi, je římskokatolický kněz polské národnosti, působící od roku 1992 v České republice. Začínal v Náchodě a od roku 1993 dodnes v Lanškrouně. Je známý i jako moderátor, například v pořadu České televize Uchem jehly (od 2011) nebo Českého rozhlasu Jak to vidí (od 2015). Rád sportuje, dříve hrával fotbal, nyní se věnuje golfu, občas si zahraje tenis nebo zalyžuje. V říjnu 2016 mu vyšla kniha Postel hospoda kostel, kterou napsal společně s Markétou Zahradníkovou a za niž obdrželi cenu čtenářů v rámci soutěže Magnesia litera 2017. V dubnu 2018 byla kniha vydána v Polsku pod názvem "Bóg nie jest automatem do kawy". V listopadu 2018 vyjde kniha Uchem jehly Zbigniewa Czendlika, která je přepisem několika rozhovorů daného pořadu. Kněz má svou talk show, s níž vyjíždí za lidmi po celém Česku. Aktivně se podílí na charitativních a sociálních projektech různého typu, za účelem podpory seniorů či dětí s hendikepem. Je patronem psího útulku.

Marek Vácha (*1966), řečený Orko, je římskokatolický kněz, administrátor ve farnosti Lechovice u Znojma a zároveň farní vikář v Praze, při kostele Nejsvětějšího Salvátora. Je přednostou Ústavu etiky na III. lékařské fakultě UK Praha. Vystudoval obor Molekulární biologie a genetika na Přírodovědecké fakultě MU Brno a teologii v Olomouci a v Bruselu. Účastnil se dvou výprav na Antarktidu (1997 a 2000). Šest měsíců žil v trapistickém klášteře ve Francii (2002). Vyučoval biologii a náboženství na biskupském gymnáziu v Praze. Na Fakultě sociálních studií MU v Brně vede seminář zaměřený na vztah křesťanství a ekologie. Publikuje v řadě odborných i populárních periodik, zabývá se tématy evoluční biologie, lékařskými i environmentálními. Je autorem několika knih, mezi nimi například té s názvem Nevyžádané rady mládeži (2017), která vzbudila velký ohlas. V listopadu 2018 vyšel další titul, s názvem Radost z Boha. Je zván na akce různého typu, kde přednáší na rozličná témata. Rád chodí po planetě Zemi, protože je krásná. Z živočichů jej fascinují motýli, pro jejich krásně namixované barvy.

Proč jsem tady aneb Zápas s andělem
Kino Scala
21. ledna 2019 od 18.00
www.kinoscala.cz

PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Václav Havel, Adam Michnik
Podivná doba: Rozhovory Adama Michnika s Václavem Havlem
Paseka
Poprvé se setkali v roce 1978 na tajné schůzce na vrcholcích Krkonoš jako nepřátelé komunistického režimu. Necelých dvanáct let nato se dramatik Václav Havel stal československým a později českým prezidentem a novinář Adam Michnik šéfredaktorem největšího polského deníku Gazeta Wyborcza. Počáteční setkání dvou výjimečných osobností, které spojila myšlenka účinné a nenásilné strategie, jak demontovat autoritářské režimy ve střední Evropě, vyústilo v přátelství na celý život. Během následujících dvou porevolučních desetiletí spolu nepřetržitě vedli dialog o tom, jak ve svých zemích znovu vybudovat demokracii, vypěstovat svobodnou politickou kulturu a neztratit přitom své ideály. Rozhovory, v nichž se Havel a Michnik střetávali svými názory, odlišnou životní zkušeností i vtipem, jsou pronikavým svědectvím oné podivuhodné doby, v jejíchž důsledcích dnes žijeme. V takto ucelené podobě a česky vycházejí poprvé.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+