Lidé

Zveřejněno dne 17. 1. 2019
Proč jsem tady?
V pondělí 21. ledna 2019 proběhne v kině Scala od 18.00 beseda se dvěma mediálně známými katolickými duchovními, Zbigniewem Czendlikem a Markem O. Váchou. Ústředním tématem besedy Proč jsem tady aneb Zápas s andělem bude téma hledání vlastní identity.Téma se týká každého člověka, ať už z pohledu vývoje psychologického či duchovního. Zvláštním způsobem se však dotýká dětí z pěstounských rodin.

Oba besedující pánové zabrousí do této (a možná i jiných) oblastí lidského života a podělí se třeba i o své osobní zkušenosti. Závěrečná část besedy pak bude patřit moderované diskusi s publikem. Téma nabízí řadu vážných otázek k zamyšlení, zároveň však nebude nouze o humor, vlastní oběma účinkujícím.

Besedu moderuje Karolina Antlová. Vstupné 270 Kč.

Po skončení pořadu proběhne pro zájemce autogramiáda Zibiho a Orkových knih, které si rovněž bude možné na místě zakoupit. Výtěžek z akce bude věnován na podporu konkrétních činností dětí z pěstounských rodin.

Zbigniew Jan Czendlik (*1964), řečený Zibi, je římskokatolický kněz polské národnosti, působící od roku 1992 v České republice. Začínal v Náchodě a od roku 1993 dodnes v Lanškrouně. Je známý i jako moderátor, například v pořadu České televize Uchem jehly (od 2011) nebo Českého rozhlasu Jak to vidí (od 2015). Rád sportuje, dříve hrával fotbal, nyní se věnuje golfu, občas si zahraje tenis nebo zalyžuje. V říjnu 2016 mu vyšla kniha Postel hospoda kostel, kterou napsal společně s Markétou Zahradníkovou a za niž obdrželi cenu čtenářů v rámci soutěže Magnesia litera 2017. V dubnu 2018 byla kniha vydána v Polsku pod názvem "Bóg nie jest automatem do kawy". V listopadu 2018 vyjde kniha Uchem jehly Zbigniewa Czendlika, která je přepisem několika rozhovorů daného pořadu. Kněz má svou talk show, s níž vyjíždí za lidmi po celém Česku. Aktivně se podílí na charitativních a sociálních projektech různého typu, za účelem podpory seniorů či dětí s hendikepem. Je patronem psího útulku.

Marek Vácha (*1966), řečený Orko, je římskokatolický kněz, administrátor ve farnosti Lechovice u Znojma a zároveň farní vikář v Praze, při kostele Nejsvětějšího Salvátora. Je přednostou Ústavu etiky na III. lékařské fakultě UK Praha. Vystudoval obor Molekulární biologie a genetika na Přírodovědecké fakultě MU Brno a teologii v Olomouci a v Bruselu. Účastnil se dvou výprav na Antarktidu (1997 a 2000). Šest měsíců žil v trapistickém klášteře ve Francii (2002). Vyučoval biologii a náboženství na biskupském gymnáziu v Praze. Na Fakultě sociálních studií MU v Brně vede seminář zaměřený na vztah křesťanství a ekologie. Publikuje v řadě odborných i populárních periodik, zabývá se tématy evoluční biologie, lékařskými i environmentálními. Je autorem několika knih, mezi nimi například té s názvem Nevyžádané rady mládeži (2017), která vzbudila velký ohlas. V listopadu 2018 vyšel další titul, s názvem Radost z Boha. Je zván na akce různého typu, kde přednáší na rozličná témata. Rád chodí po planetě Zemi, protože je krásná. Z živočichů jej fascinují motýli, pro jejich krásně namixované barvy.

Proč jsem tady aneb Zápas s andělem
Kino Scala
21. ledna 2019 od 18.00
www.kinoscala.cz

PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Petr Klíma
Luštěninová kuchařka se spoustou zeleniny
SmartPress
Neházejte hrách na stěnu. Uvařte z něj skvělou večeři! S novou knihou Petra Klímy objevíte kouzlo moderní veganské kuchyně. A protože zásadní součást zdravého jídelníčku představují bílkoviny, je věnována luštěninám jako jejich kvalitnímu rostlinnému zdroji. Jak ale luštěniny skutečně zařadit do domácího vaření? Jak je správně připravovat, klíčit, fermentovat, skladovat? Co všechno se z nich dá vyčarovat a jaké druhy se na co hodí nejlépe? A hlavně, jak si na nich i s dětmi pochutnat a nikdy se u toho nenudit? Kniha obsahuje téměř 80 skvělých receptů plných „zelených bílkovin“ (saláty a pomazánky – klíčené luštěniny – polévky – hlavní jídla – laskominy a sladká jídla).
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+