Lidé

Zveřejněno dne 6. 2. 2018
PŘEDSTAVUJEME: Kristýna Štarhová

Představitelka titulní ženské role v Krásce a zvířeti, Bombaleríny v muzikálu Kočky, moderátorka různých akcí anebo také culíkatá Týna skotačící s dětmi na televizní obrazovce  to vše – je Kristýna Štarhová, mladá herečka a zpěvačka s pohybovým nadáním. O tom, jak své talenty uplatňuje a jak vypadá její práce nejen pro televizi, nám prozradila v následujícím rozhovoru.

 Jaké máte ohlasy na pořad ČT Déčka Hýbánky, kde účinkujete? Podařilo se vám rozhýbat mladou generaci? 
Hýbánky běží v televizi už pátým rokem a neustále si drží vysokou sledovanost. Myslím, že to svědčí o úspěšnosti. S mým kolegou Zdeňkem Králem vyjíždíme i na živé akce a na nich vidíme, že děti si s námi rády zatančí a zazpívají. Ohlasy máme tedy velmi pozitivní, a když se nám podaří roztančit například zlínské náměstí při tradičním Filmovém festivalu, máme radost.


Jak vznikají scénáře jednotlivých dílů? Podílíte se na nich také?

Na scénáři se podílíme tři – režisér pořadu Pavel Šimák, můj spoluúčinkující Zdeněk Král a já. V první fázi posíláme náměty Pavlovi, který je dále rozpracuje. Zdeněk se zaměřuje na hudební složku, já na tu tanečně – pohybovou. Pak dáme vše dohromady a je to.


Nedávno se objevily také Hýbánky s písmenky, o co v nich jde?

Jedná se o stejný princip, jen jsme se navíc zaměřili na logopedii. V rámci jednoho dílu procvičujeme vždy nějaké písmeno a hrajeme si se záměnami – tím vznikají vtipné situace. Všechny díly jsou také v internetovém vysílání České televize, kde se na ně mohou děti zpětně podívat a procvičovat s námi.


Na JAMU jste vystudovala muzikálové herectví – je pravda, že je to hodně náročný obor?
Je náročný zejména časově a fyzicky. V porovnání s jinými vysokými školami jsem se nemusela tolik učit, ale spíš jsem ve škole trávila veškerý svůj čas, od devíti hodin od rána do osmi do večera, někdy i o víkendech. A co se týče náplně studia, tak je to taky fuška. Spousta hodin tance, herectví, zpěvu, to jsou ty základní předměty, ale bylo jich mnohem víc. Navíc jsem v prvním ročníku otěhotněla, takže jsem studovala za dva. 


Jaké je to v současnosti s uplatněním jeho absolventů? Muzikály se zdají být stále v kurzu…

Budu mluvit za svůj ročník. My všichni uplatnění máme. Většina z nás je v angažmá v brněnských divadlech, dva jsme na volné noze. Myslím, že to je skvělé.

Zdá se vám výhodnější být bez stálého angažmá?
Každý má na to jiný pohled a každému vyhovuje něco jiného. Pro mě je to výhodnější, protože si můžu organizovat svůj čas sama. Mám to sice trošku náročnější v tom, že hodně cestuji, protože hostuji v Mostě, v Plzni, momentálně zkouším v Ostravě, ale i tak mi to zatím vyhovuje.

Nejen v televizi působíte velmi pozitivním dojmem. Je něco, co vám i v pošmourných zimních dnech spolehlivě dodává radost a energii?
To mě těší. Těch věcí je hodně. Když nad tím tak přemýšlím, tak asi všechno kromě brzkého vstávání a vaření.


Kristýna Štarhová (*1993) Narodila se v Brně, kde také vystudovala JAMU, obor muzikálové herectví. Již během školy začala spolupracovat s Českou televizí, kde dodnes natáčí pořad pro děti Hýbánky. Po škole zůstala na volné noze a hostuje v divadlech v Brně i mimo něj. Má pětiletého syna.


Eva Svobodová
Článek otištěn v Kult 02/18
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
David Balda
Narušitel - DVD
Bontonfilm
Silný a napínavý příběh českého leteckého esa, jeho kamarádů i bezbřehou lásku k létání přináší do kin film Narušitel. Život armádních letců socialistického Československa naplňovaly opojné chvíle svobody v oblacích a přátelství na celý život, z velké části ho ale ničil dozor státní bezpečnosti a jejích udavačů. Čtveřice kamarádů a jejich letecký mentor spolu létají a slouží v armádě dvacet let. Pak se ale po dlouhé době začne rozmotávat smrt bývalého pilota RAF při pokusu o přelet na západ a hlavní hrdina nemá jiné východisko, než se ho pokusit napodobit. „Jste narušitel, následujte mě,“ jsou slova, která sám často hlásí do vysílačky, když nutí k přistání ty, kdo se na západ za svobodou vydávají vzduchem v letadlech. Teď se o stejně zoufalý útěk musí pokusit i on.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+