Lidé

Zveřejněno dne 6. 2. 2018
PŘEDSTAVUJEME: Kristýna Štarhová

Představitelka titulní ženské role v Krásce a zvířeti, Bombaleríny v muzikálu Kočky, moderátorka různých akcí anebo také culíkatá Týna skotačící s dětmi na televizní obrazovce  to vše – je Kristýna Štarhová, mladá herečka a zpěvačka s pohybovým nadáním. O tom, jak své talenty uplatňuje a jak vypadá její práce nejen pro televizi, nám prozradila v následujícím rozhovoru.

 Jaké máte ohlasy na pořad ČT Déčka Hýbánky, kde účinkujete? Podařilo se vám rozhýbat mladou generaci? 
Hýbánky běží v televizi už pátým rokem a neustále si drží vysokou sledovanost. Myslím, že to svědčí o úspěšnosti. S mým kolegou Zdeňkem Králem vyjíždíme i na živé akce a na nich vidíme, že děti si s námi rády zatančí a zazpívají. Ohlasy máme tedy velmi pozitivní, a když se nám podaří roztančit například zlínské náměstí při tradičním Filmovém festivalu, máme radost.


Jak vznikají scénáře jednotlivých dílů? Podílíte se na nich také?

Na scénáři se podílíme tři – režisér pořadu Pavel Šimák, můj spoluúčinkující Zdeněk Král a já. V první fázi posíláme náměty Pavlovi, který je dále rozpracuje. Zdeněk se zaměřuje na hudební složku, já na tu tanečně – pohybovou. Pak dáme vše dohromady a je to.


Nedávno se objevily také Hýbánky s písmenky, o co v nich jde?

Jedná se o stejný princip, jen jsme se navíc zaměřili na logopedii. V rámci jednoho dílu procvičujeme vždy nějaké písmeno a hrajeme si se záměnami – tím vznikají vtipné situace. Všechny díly jsou také v internetovém vysílání České televize, kde se na ně mohou děti zpětně podívat a procvičovat s námi.


Na JAMU jste vystudovala muzikálové herectví – je pravda, že je to hodně náročný obor?
Je náročný zejména časově a fyzicky. V porovnání s jinými vysokými školami jsem se nemusela tolik učit, ale spíš jsem ve škole trávila veškerý svůj čas, od devíti hodin od rána do osmi do večera, někdy i o víkendech. A co se týče náplně studia, tak je to taky fuška. Spousta hodin tance, herectví, zpěvu, to jsou ty základní předměty, ale bylo jich mnohem víc. Navíc jsem v prvním ročníku otěhotněla, takže jsem studovala za dva. 


Jaké je to v současnosti s uplatněním jeho absolventů? Muzikály se zdají být stále v kurzu…

Budu mluvit za svůj ročník. My všichni uplatnění máme. Většina z nás je v angažmá v brněnských divadlech, dva jsme na volné noze. Myslím, že to je skvělé.

Zdá se vám výhodnější být bez stálého angažmá?
Každý má na to jiný pohled a každému vyhovuje něco jiného. Pro mě je to výhodnější, protože si můžu organizovat svůj čas sama. Mám to sice trošku náročnější v tom, že hodně cestuji, protože hostuji v Mostě, v Plzni, momentálně zkouším v Ostravě, ale i tak mi to zatím vyhovuje.

Nejen v televizi působíte velmi pozitivním dojmem. Je něco, co vám i v pošmourných zimních dnech spolehlivě dodává radost a energii?
To mě těší. Těch věcí je hodně. Když nad tím tak přemýšlím, tak asi všechno kromě brzkého vstávání a vaření.


Kristýna Štarhová (*1993) Narodila se v Brně, kde také vystudovala JAMU, obor muzikálové herectví. Již během školy začala spolupracovat s Českou televizí, kde dodnes natáčí pořad pro děti Hýbánky. Po škole zůstala na volné noze a hostuje v divadlech v Brně i mimo něj. Má pětiletého syna.


Eva Svobodová
Článek otištěn v Kult 02/18
 Přidejte k článku první komentář >> 
Reklama:

Novinky:
Vojtěch Matocha
Prašina
Paseka
Prašina je tajuplné místo, temný ostrov uprostřed zářící Prahy. Nikdo neví proč, ale na Prašině nefunguje elektřina. Lampy tu nesvítí, tramvaje nejezdí, rádio nehraje, mobil je bez signálu. A v téhle strašidelné čtvrti pátrá Jirka se svými kamarády Tondou a En po dávném tajemství, které by mohlo změnit svět. Jejich dobrodružství je o to nebezpečnější, že při tom musejí čelit partě všeho schopných dospělých chlapů, kteří mají stejný cíl. Foglarovsky laděný a mimořádně napínavý příběh doplňují ilustrace, které čtenáře vezmou přímo do nitra Prašiny.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2018 Radek Holík
Google+