Lidé

Zveřejněno dne 7. 8. 2016
Tradiční Cibulová slavnost se blíží

Vyrazte s rodinou na Cibulové slavnosti a návštěvu zkombinujte s relaxací ve vyhlášených termálních lázních Laa jen kousek za hranicemi v regionu Weinviertel.Vydejte se s rodinou či přáteli od soboty 13. do pondělí 15. srpna jen kousek za hranice k našim rakouským sousedům a vychutnejte si atraktivní kombinaci tradičních Cibulových slavností s relaxací ve vyhlášených termálních lázních Therme Laa, které se nacházejí v lázeňském městečku Laa an der Thaya v dolnorakouském Weinviertelu na česko-rakouských hranicích jen padesát minut jízdy z Brna (dostupné i přímou autobusovou linkou 104) a necelé tři hodiny jízdy z Prahy.

Od 13. do 15. srpna se v Laa an der Thaya koná další ročník vyhlášených Cibulových slavností, které nabízejí bohatý program pro celou rodinu sestávající z různých výstav, vyhlášeného regionálního občerstvení, ochutnávek a prodeje místních produktů, hudebního programu na náměstí a v historickém centru lázeňského městečka Laa, trhů s místními tradičními produkty, autogramiády bývalého slavného rakouského skokana na lyžích Andrease Goldbergera (sobota 16:00 hod.), otevření výstavy Hrady a zámky v Laa a okolí, programu pro děti, tanečních vystoupení, jízdy kočárem městem, horolezecké stěny, komentovaných prohlídek pivovaru Hubertus Bräu v češtině včetně ochutnávek piva, prohlídek historické části Laa s průvodcem nebo autobusových výletů zdarma do vesniček Gaubitsch nebo Wildendürnbach s prohlídkou Šibeničního vrchu, jedné z nejkrásnějších vinných sklepních uliček v celém Rakousku s 200 vinnými sklípky, a z výletů taxíkem na rodinná cibulová pole rodiny Eigner s prohlídkou.

Vedle hlavního večerního hudebního programu na náměstí v Laa bude vrcholem oslav nedělní soutěž o nejtěžší cibuli v regionu Laa a okolí (celý region je vedle vína vyhlášen právě pěstováním cibule). Podle ní také nese celá akce své jméno (Zwiebelfest). Soutěž začíná ve 13:30 hodin, soutěž v loupání cibule od 15:00 hod. a v pondělí od 15:00 hod. bude na programu Cibulový štafetový běh. Vstup na slavnosti je zdarma. Kompletní program Cibulových slavností 2016 v češtině najdete ke stažení na adrese www.zwiebelfest.at, popř. ho získáte telefonicky na +43 (0) 2522 2501–52.

Nabídka termálního lázeňského komplexu Therme Laa je opravdu široká: termální bazény, venkovní vířivka, vodopády, solný venkovní bazén s teplotou 36 °C s podvodní hudbou, velký venkovní bazén s teplotou 22–24 °C s podvodními světly, 90m tobogán Fantasia, nově zrekonstruovaný a rozšířený saunový svět s plochou 1500 m² (borovicová sauna, finská sauna s panoramatickým výhledem, vonná parní lázeň, nově vybudovaný venkovní termální bazén a venkovní ochlazovací bazén, saunové nálevy a procedury se solí, medem, krémem, originální procedura s konopným mlékem, bylinkové sanatorium, aromatická sauna), rodinná textilní sauna Laaská džungle, masážní programy, péče o tvář i celé tělo. Dětský svět a dětské bazény s rodinnými lehátky, velké pískoviště se zastíněním, skákací hrad, dětské animátorky, vodní gymnastika, restaurace, louka s pohodlnými lehátky a slunečníky, beach volejbal, stolní tenis, letní bar.

Cibulová slavnost
Termální lázně Therme Laa
13.–15. srpna 2016 

PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Anselm Grün
Rok plný štěstí. Pozitivní myšlenky pro každý den
Pragma
Najděte ve svém životě konečně klid, každý den se na chvilku usaďte a užívejte si života. Co je pro to nutné? Například přesně tato krásná kniha od Anselma Grüna. Autor pro vás připravil inspirativní myšlenky pro každý den v roce, u kterých se zastavíte a uvědomíte si krásu a smysl života. Tyto motivační texty vás budou provázet po celý rok a poslouží jako balzám v našem současném hektickém životě.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+