Lidé
Moderátora Jana Rosáka jsme vyzpovídali u příležitosti úctyhodného jubilea, slaví totiž 50. rok od nástupu do Československého rozhlasu. A také nás překvapil novou knihou Baví mě bavit. Čekají vás i další zajímavé rozhovory, filmové recenze, například na Dunu nebo Poslední souboj, dále seriálový hit Yellowstone či cesta do hlubin Brna – nakouknete do tramvajové štoly pod Špilberkem.

Lidé – celý článek
1. 12. 2021
V roce 1968 stál v čele proreformních procesů v socialistickém Československu, zmařených v témže roce příchodem „bratrských vojsk“. Jeho další politickou kariéru po listopadu 1989 předčasně ukončila autonehoda. Jaké byly Dubčekovy vzestupy a pády?
Lidé – celý článek
27. 11. 2021
Jaké to je, pokud s koněm nebo na koni absolvujete sedm tisíc kilometrů? Své o tom ví Dalibor Balut z Troubelic na Olomoucku. Vyučený truhlář, který žije ve vlastnoručně postaveném srubu, odkud vyráží na daleké cesty po Evropě. Pro mnohé to může být jako splněný klukovský sen z dobrodružných knížek o zálesácích přežívajících v divoké přírodě. Ptáte se, jak na to?

Lidé – celý článek
24. 11. 2021
Zakladatelka mezinárodně úspěšné značky Inca Collagen Romana Ljubasová patří mezi nejvýraznější podnikatelky v Česku. Sama sebe považuje také za cestovatelku a věčného snílka. Ale jak je na tom se vztahem ke kultuře? I o tom byl náš následující rozhovor.

Lidé – celý článek
22. 11. 2021
Jeden můj kamarád sháněl garáž na pronájem a stěžoval si: „Napsal jsem ráno chlápkovi na Messenger, že mám zájem o jeho garáž, že ji beru. Byl jsem mezi prvními. Od té chvíle jsem od něj neobdržel žádnou odpověď,“ posteskl si. „Až odpoledne mi napsal, že je garáž již pronajatá,“ pokračoval. „Kdyby napsal třeba ‚JE VÍCE ZÁJEMCŮ‘ nebo se jen vyjádřil prostým ‚NE‘,“ dále se rozčiloval. Zmínil i to, že někteří lidé zcela přestanou komunikovat a už mu nikdy neodpoví.

Lidé – celý článek
15. 11. 2021
Herečka Tereza Volánková se k souboru brněnského Divadla Husa na provázku připojila poměrně nedávno, nicméně s ní přicházejí na jeviště i nedivadelní projekty. Jedním z nich je Provázek.kvíz, který vám na stránkách Kultu představíme. Dále vás navnadíme na nové Krotitele duchů, návrat legendárního Matrixu a přidáme oblíbenou kompilaci divadla, knih, rozhovorů a samozřejmě i jídla.
Lidé – celý článek
2. 11. 2021
Zdaleka ne každý člověk se věnuje oboru, který vystudoval. Řečeno sportovní terminologií, profesní „přestup“ Daniela Šobáně přesto zaujme na první pohled. Z architekta se stal výraznou postavou na poli finančního poradenství. Co přesně ho k tomu vedlo a jak se cítí v roli poradce v televizním pořadu Krotitelé dluhů
Lidé – celý článek
25. 10. 2021
Příznivcům klasické hudby jistě není cizí jméno Miloslav Vávra, který působí v několika orchestrech a Czech Virtuosi zaštiťuje dokonce z pozice manažera. Vystudoval hru na violu – ta zůstává „jeho“ nástrojem dodnes.

Lidé – celý článek
22. 10. 2021
Svou vizáží úplně neodpovídal do té doby ustálenému vzoru „vyžehlených“ milovníků typu Alaina Delona nebo Gérarda Philipa. Proto mu učitelé na konzervatoři prorokovali, že se mu nikdy nepodaří zahrát si milostnou scénu. Přesto se časem jeho jméno stalo kultovním. Synonymem pro šarmantního svůdníka.
Lidé – celý článek
18. 10. 2021
Zámek Lysice je jedním z barokních skvostů jižní Moravy a pyšní se obzvláště zajímavou zahradou s krytou promenádní kolonádou. Právě zahrada brzy projde dvouapůlletou rekonstrukcí, při které bude obnovena její podoba z 19. století. Abychom vám přinesli více informací a perliček ze života na lysickém zámku, vyzpovídali jsme jeho kastelánku Martinu Rudolfovou.

Lidé – celý článek
11. 10. 2021
Starší články ze sekce Lidé
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Lucy Kirkwoodová
Nebesa
Mahenovo divadlo
Anglický venkov uprostřed osmnáctého století, v malém městě se staví šibenice pro vražedkyni malé dívky. Ona vražedkyně tvrdí, že čeká dítě, což by znemožňovalo její popravu. Proto soud povolá dvanáct žen, dvanáct matek, aby rozhodly, zda je obviněná Sally skutečně v požehnaném stavu.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+