Lidé

Projekt Milujeme kulturu dostal na přelomu roku hezčí kabát. Mimo spuštění zbrusu nového webu zahájil aktivní podporu konkrétních umělců a kulturních subjektů. Ve spojení se skupinou Fenomén, Prasátkem Cecil a Jetviral vzniklo nové video. Podpořit českou kulturu můžete i vy, třeba finančním darem či vlastním videem.

Lidé – celý článek
14. 1. 2021
Roman Horký a kapela Kamelot platí už několik desítek let za stálici české muziky. Zatím poslední album Země tvých dlaní sice vyšlo už v roce 2018, ale jak se dozvíte i z následujícího rozhovoru, dosavadní dráhu svých autorů určitě neuzavře. O Romanu Horkém je navíc v těchto dnech slyšet také z jiných důvodů.

Lidé – celý článek
13. 1. 2021
První letošní číslo magazínu KULT! právě vychází! Tváří na obálce se tentokrát stal Roman Horký, který se rozpovídal o své kapele Kamelot, společné písni s Ilonou Csákovou i svém pohledu na současnou situaci ve světě i v Česku. Nově v časopise najdete tipy ze světa počítačových her, s Petrem Horkým procestujete svět a vstupenkou do minulosti vám bude historická hudba, kterou si můžete poslechnout po boku čtyřnohého společníka – koně.
Lidé – celý článek
5. 1. 2021
Filmový a seriálový svět přišel o dalšího velikána. Na komplikace spojené s nemocí covid-19 zemřel ve věku 90 let František Filip. Jeho jméno je spojeno především se známými seriály jako Chalupáři, Cirkus Humberto nebo F. L. Věk.
Lidé – celý článek
9. 1. 2021
Přinášíme Vám zbrusu novou rubriku plnou minirozhovorů se zajímavými lidmi. Tentokrát jsme vyzpovídali ředitele Hvězdárny a planetária Brno, Jiřího Duška. Co nového chystá brněnská Hvězdárna a jaké mýty se ukrývají mezi hvězdami?

Lidé – celý článek
2. 1. 2021
Rada města Brna již v loňském roce schválila realizaci sochy Gregora Johanna Mendela na Mendlově náměstí v rámci projektu Sochy pro Brno. Stane se tak při příležitosti 200. výročí jeho narození, které připadá na rok 2022.
Lidé – celý článek
28. 12. 2020
Také naše dlouhodobě nejpopulárnější zpěvačka se musela podřídit nečekané situaci, která letos zasáhla obzvlášť silně i oblast kultury. Lucie Bílá ovšem nelenila a zaměřila se na celou řadu různých projektů. Popovídali jsme si s ní nejen o nich, ale také o nadějných vyhlídkách do nového roku.

Lidé – celý článek
6. 12. 2020
Předvánoční čas je po roce opět tady a s ním i prosincové číslo magazínu KULT!. Čeká vás velký rozhovor se zpěvačkou Lucií Bílou a vaším uším zalahodí neobvyklý středověký rock. Také se společně opět vydáme do brněnského podzemí, tentokrát pod Moravské náměstí, a v neposlední řadě si užijete malou lekci hantecu.

Lidé – celý článek
3. 12. 2020
Ve věku 92 let zemřela televizní a rozhlasová hlasatelka Kamila Moučková, která byla tváří protiokupačního vysílání v srpnu 1968. Na svém webu to uvedla Česká televize.
Lidé – celý článek
24. 11. 2020
Dobrovolnické centrum ADRA Brno propojuje lidi, kteří chtějí pomáhat, s těmi, kteří pomoc potřebují. Naši dobrovolníci se starají o to, aby lidé ve složitých životních situacích nezůstávali sami. Běžně se soustředíme především na dobrovolnictví v domovech pro seniory a i teď se snažíme pomáhat tam, kde je to třeba.

Lidé – celý článek
11. 11. 2020
Starší články ze sekce Lidé
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Ondřej Müller, Rostislav Walica
Zapomenutý svět Zdeňka Buriana
Plus
Co všechno zůstalo z bohaté tvorby Zdeňka Buriana neprávem zapomenuto? Vydejte se prozkoumat méně známou část mistrova díla, které nepřestává fascinovat celé generace čtenářů. Čekají na vás dosud nepublikované soubory ilustrací, westernové obálky nebo návrhy kostýmů, které vznikly pro první československý barevný film.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+