Lidé
Začátkem měsíce října přivál chladný vítr nejen samotný podzim, ale i nové číslo magazínu KULT!, které na vás čeká na obvyklých distribučních místech po celém Brně. Říjnové vydání voní po kávě, představí vám kolektiv Divadla MALÉhRY a nabídne množství kulturních zážitků ke zpestření těchto sychravých dnů.
Lidé – celý článek
30. 9. 2020
Jak blízko má k sobě móda a umění? Nejen o tom jsme si povídali s brněnskou návrhářkou Lucií Dolores Daguerrovou.

Lidé – celý článek
11. 9. 2020
Ve výroční den 21. srpna bude v reprezentativních prostorách Jihomoravského kraje předána Pamětní medaile plukovníku Otakaru Pospíšilovi, který se, jako jeden z mála vojáků československé armády, aktivně vymezoval vůči okupaci v roce 1968. Takto oceněn bude vůbec poprvé.

Lidé – celý článek
21. 8. 2020
Česká Miss, soutěž krásy s třicetiletou tradicí, hledá letošní královnu. Pokud si myslíš, že bys jí mohla být právě Ty, neváhej a přihlas na jeden z castingů České Miss, které se budou konat od 9. srpna do 16. září 2020 po celé České republice. K účasti v letošním ročníku zve nejen ambasadorka soutěže Eliška Bučková, ale i Karolína Kokešová, Klára Vavrušková a Karolína Mališová, které nedávno společně nafotily novou kampaň.

Lidé – celý článek
8. 8. 2020
V době, kdy vás letní radosti neodvanou do jiných končin, můžete zažít mnoho příjemného i v Brně. Abyste prázdninovou sezonu prožili zajímavým a obohacujícím způsobem, je tu aktuální letní číslo Kultu.

Lidé – celý článek
4. 7. 2020

Masarykova univerzita si připomene justiční vraždu dr. Milady Horákové, která byla před 70 lety odsouzena a popravena během komunistických politických procesů. Vyvěšením černého praporu ve dnech 26. a 27. června se univerzita připojí k iniciativě Milada 70: Zavražděna komunisty.

Lidé – celý článek
24. 6. 2020
První "pokoronavirové" číslo Kultu je zde! Jsme jako všichni moc rádi, že život se zase vrací do starých kolejí a už můžeme opět chodit i jinam než do lesa.

Lidé – celý článek
7. 6. 2020
Jednou z nejzobrazovanějších českých osobností je bezpochyby Tomáš Garrigue Masaryk. Už za života stál modelem mnoha výtvarným zpodobněním, zvláště sochám (prý se tomu podroboval docela rád). Jako by k tomu vyzývala už sama Masarykova štíhlá, sošná postava.

Lidé – celý článek
21. 5. 2020
Spolek KULT v čele s Radkem Holíkem spustil projekt Zachraňme kulturu. Prostřednictvím propagace a podpory veřejného života chce navrátit kultuře její sílu. A možná ji i navýšit oproti stavu před krizí. Obrací se na Čechy s žádostí o pomoc a zapojení se.

Lidé – celý článek
14. 5. 2020
S trochou nadsázky bychom mohli říct, že všechno, co dělal, bylo světové. K mnoha úspěchům mu mimo jiné dopomohla jeho verbální obratnost a vlastenecké nadšení ve společnosti. Především v období budování samostatného Československa. Otázkou je, zda si Karel Absolon sám – vědomě, či nevědomě – nebudoval do jisté míry kult osobnosti

Lidé – celý článek
11. 5. 2020
Starší články ze sekce Lidé


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+