Lidé
Série minirozhovorů pokračuje a tentokrát jsme se na pár otázek zeptali ředitele Technického muzea v Brně Iva Štěpánka, který je velkým milovníkem historických technických předmětů. Víte, jaký exponát mu udělal v poslední době velkou radost?
Lidé – celý článek
19. 4. 2021
S jakou literární či filmovou postavou byste chtěli strávit den? (Rytíři Kultu odpovídají na otázku)
Lidé – celý článek
17. 4. 2021
Životní příběh zpěváka Raega nejednou rezonoval českými médii. Cesta od šikanovaného kluka s vietnamskými kořeny a značnou nadváhou ke známému hudebnímu interpretovi byla dlouhá a plná pádů, přesto jeho tvorbu nyní znají a poslouchají statisíce lidí. V následujícím rozhovoru prozradil, jaký byl návrat zpět na vrchol a kam míří dál.
Lidé – celý článek
12. 4. 2021
Obálka dubnového čísla magazínu KULT! tentokrát patří Ladislavu Phamovi alias Raegovi, který se rozpovídal o svém životě, hudební tvorbě i plánech do budoucna. Kromě velkého rozhovoru s ním si přečtete i recenze na jeho knihu a nové album. Prolétneme svět filmů, seriálů, knih i počítačových her. Vezmeme vás také zpět časem a zhlédnete krásy 18. století na zámku Valtice.
Lidé – celý článek
9. 4. 2021
Přestože kultura utichla a památky jsou veřejnosti uzavřené, na zámku Valtice nikdo nezahálí. Opravy, úklid, nové akce – to vše, až se znovu otevře, bude naprosto nezbytné. Richard Svoboda, kastelán zámku ve Valticích, nám prozradil, co chystají do budoucna, co on sám na zámku miluje a zabrousíme i k natáčení nových epizod historického seriálu Marie Terezie.
Lidé – celý článek
5. 4. 2021
Období rokoka, 18. století nebo jinými slovy období Marie Antoinetty. Těmto časům se věnuje fotografka a návrhářka historických oděvů Šárka Tóthová. Pod značkou Šáruš History Fashion vlastnoručně zhotovuje rokokové oděvy a rovněž v nich své klienty fotografuje. Prozradila nám více o své tvorbě a také o zámeckých akcích, kde můžete její práci zhlédnout na vlastní oči.
Lidé – celý článek
4. 4. 2021
Pro Jiřího Wienera, ředitele programové a hudební části brněnského rádia Krokodýl, je hudba na prvním místě. K tomu všemu navíc usedá každý den za mikrofon v bloku s názvem Po obědě s Krokodýlem (12–15), Hity na přání (19–20) a Devadesátka (20–21), v sobotu navíc provází Hitparádou Rádia Krokodýl (16–18). V rozhovoru jsme se dozvěděli, co nového v rádiu připravují a jak chtějí podpořit lokální hudebníky.

Lidé – celý článek
25. 3. 2021
Program online Cestovatelských střed v Národním muzeu pokračuje. Každou středu od 19 hodin se můžete prostřednictvím YouTube setkat se zajímavými lidmi, kteří vás vezmou na krátkou exkurzi po celém světě.

Lidé – celý článek
17. 3. 2021
Jaroslav Foglar od dětství vynikal ve stylistice a ve psaní vůbec (celý život si vedl deník). To se projevilo i v jeho pozdějším působení v úloze kronikáře Pražské Dvojky. Skautského oddílu, jenž byl jakýmsi předobrazem sdružení z románu Hoši od Bobří řeky.
Lidé – celý článek
16. 2. 2021
Tváří březnového Kultu se stal herec, spisovatel a budoucí režisér Jan Budař, který se rozpovídal i o vlastních ilustracích. Čeká vás množství knižních recenzí, kde si pro sebe velký prostor získal Jaroslav Foglar, který vdechl život Rychlým šípům nebo Hochům od Bobří řeky. A abyste poznali magazín KULT! i z méně formální stránky, představíme vám našich sedm Rytířů Kultu.

Lidé – celý článek
10. 3. 2021
Starší články ze sekce Lidé
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Catana Chetwyndová
Tulení
COOBOO
Proč se vůbec obtěžovat vylézáním z postele, když tam člověk může zůstat zavrtaný pod peřinou se svou drahou polovičkou a roztomilým komiksem, který se postará o dobrou náladu? Tulení je sbírka stripů, které dokonale zachycují upřímné, hravé a reálné okamžiky z každodenního života jednoho páru. Buďte hrdí na své výstřelky a podivnosti, máme je všichni! To pravé kouzlo se stane až ve chvíli, kdy si k sobě najdete ten zapadající puzzlík na celý život.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+