Lidé
Jméno Evy Čerešňákové je úzce spojeno se soutěžemi krásy, v rozhovoru si tak přečtete o její cestě od I. české vicemiss přes účast na Miss Earth až k postu ředitelky celé České Miss. Jaká je realita za oponou soutěží krásy? Dozvíte se víc také o její úspěšné kariéře moderátorky a manažerky i jejích filantropických aktivitách, které ji zavedly až do dalekého Bangladéše.

Lidé – celý článek
13. 9. 2021
Po nepříjemném rozvodu a ztrátě svých podniků se Iveta Fabešová vrací zpět na zákuskové výsluní. Budování vlastní značky z důvodu opatření proti koronaviru zahájila provozem e-shopu, nicméně cukrařina v online prostředí ji nenaplňovala. Začátkem července konečně dosáhla svého a otevřela si novou cukrárnu v pražské Werichově vile.

Lidé – celý článek
7. 9. 2021

Byl sobotní večer krátce před jedenáctou hodinou a já jsem chtěl navštívit restauraci Kozlovna U Malchrů. Hledal jsem vchod, kterým se dostanu dovnitř. Našel jsem vstupní dveře, ale ty byly zamčené, přitom podle provozní doby mělo být otevřeno do půlnoci. Nevzdával jsem se a Kozlovnu jsem obcházel ze všech stran, jako nějaký středověký dobyvatel pátrající po skulince, kterou se dostane do hradu, aby jej mohl dobýt. U vrat do Kozlovny jsem nakonec potkal vrchního, který vynášel odpadkový koš.

Lidé – celý článek
6. 9. 2021
Ústřední rozhovor zářijového Kultu bude tentokrát opravdu sladký. Doslova. Z obálky se na vás totiž usmívá Iveta Fabešová, která je známou cukrářkou a proslula svými luxusními francouzskými dezerty. Obzvlášť hutná je filmová rubrika, která kromě zevrubných recenzí skrývá malé tajemství – najdete zde totiž zbrusu nový komiks DRAKult!
Lidé – celý článek
3. 9. 2021
Série minirozhovorů pokračuje a tentokrát jsme se na pár otázek zeptali Libuše Nivnické, ředitelky Knihovna Jiřího Mahena v Brně (KJM), velké milovnice čtení. Víte, že KJM slaví letos stoleté výročí?

Lidé – celý článek
2. 8. 2021
Zoologická zahrada města Brna se mimo vlastní chov zvířat zapojuje i do projektů na jejich záchranu. Vedle těch exotičtějších se podílí i na realizaci záchranných programů pro nejvíce ohrožené druhy v České republice, jako jsou sýček obecný nebo stále vzácnější sysel.

Lidé – celý článek
26. 7. 2021
Spojené státy americké, Blízký východ nebo Černobyl. Všechna tato místa navštívil cestovatel a publicista Jiří Kalát, který do Česka přiváží nejen krásné fotografie, ale především zkušenosti a zážitky z dalekých krajů. Prozradil nám něco o svých cestách, nové knize a právě o Černobylu, kam se po letech pomalu navrací život.

Lidé – celý článek
19. 7. 2021
K napsání editorialu prázdninového vydání Kultu jsem se nechal inspirovat básněmi Jana Skácela. Učarovalo mi, jak lze dobře napsaným veršem přiblížit a popsat cokoliv. Jsem uchvácen z veršů básně Krátký popis léta, které ve mně evokují všechny barvy, chutě a vůně léta a rozehrávají mou fantazii. Posuďte sami z pár veršů.
Lidé – celý článek
12. 7. 2021
„Chci upozornit na zlo v činech premiéra Babiše a prezidenta Zemana a věřím, že brzy přijde změna.“ Těmito a dalšími podobně ostrými slovy uvedl Tomáš Klus svou novou desku ČAUČESKU. Její poslání je tudíž více než jasné. Politika byla hlavním tématem také při následujícím rozhovoru. Došlo však i na zpěvákovu někdejší sportovní kariéru.

Lidé – celý článek
5. 7. 2021
Velký prázdninový KULT! obsahuje dvojnásobnou dávku kultury. Čeká vás celých 48 stran plných kulturních tipů, rozhovorů, knižních a filmových recenzí i článků na nejrůznější témata. Protože léto je již v plném proudu, nezapomeneme ani na plánované festivaly. Místo na obálce tentokrát zaujmul Tomáš Klus, který si ve velkém rozhovoru rozhodně nebere servítky a otevřeně hovoří o svých názorech na současné politické dění. Věděli jste, že býval nadějným moderním pětibojařem?
Lidé – celý článek
2. 7. 2021
Starší články ze sekce Lidé
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Antonín Mazáč
Aristokrat
Grada
Miluje zvířata, straní se lidí, fascinuje ho smrt... Uprostřed Karlových Varů je nalezeno torzo těla zabalené v igelitu a označené podivným symbolem – písmenem A v trojcípé hvězdě a kruhu. Případu se ujímá ambiciózní policistka Andrea Šimečková se svým vyšetřovacím týmem a postupně odhalují závoj nejasností, za nímž se skrývá dávno zaniklá ázerbájdžánská organizace s tajemným názvem Aristokratiya.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+