Lidé

Pominu-li fakt, že šlo o jednoho z našich největších cestovatelů, pak „světem“ Miroslava Zikmunda rozumím jeho celoživotní zvídavost, kdy se i ve velmi zralém věku neustále, živě, s až neuvěřitelnou skromností a pokorou zajímal o svět kolem sebe.

Lidé – celý článek
17. 1. 2022
Čestný doktorát Janáčkovy akademie múzických umění získá česká operní a koncertní pěvkyně Magdalena Kožená a také britský orchestrální i operní dirigent sir Simon Rattle. Obě hvězdy mezinárodního hudebního nebe si mimořádné ocenění převezmou při slavnostním zasedání Umělecké rady JAMU v úterý 18. ledna v Divadle na Orlí, kde ceremoniál v 11 hodin začne.

Lidé – celý článek
16. 1. 2022
Až do konce ledna můžete v brněnské Galerijní tramvaji potkat pojízdnou výstavu Homesharing – sdílená péče o děti s postižením. Tento inovativní projekt komunitní spolupráce v Jihomoravském kraji realizuje Slezská diakonie Brno a financuje ho nadační fond Abakus.
Lidé – celý článek
11. 1. 2022
Přání Ježíškovi, Mstitel, Dvě slova jako klíč nebo Indián. To je jen stručný výčet filmů, v nichž se nedávno objevil nebo se teprve objeví herec Jaroslav Dušek. Výraznou osobností je ovšem i z mnoha jiných důvodů. Na málokoho platí slovíčko „svérázný“ tak jako na něj. Přímo i nepřímo to dokládá také následující rozhovor.

Lidé – celý článek
10. 1. 2022
Obálka a samozřejmě i ústřední rozhovor prvního letošního Kultu patří Jaroslavu Duškovi, výrazné osobnosti české filmové a divadelní scény. Obzvlášť bohatá je tentokrát filmová a seriálová rubrika, která se mimo jiné věnuje korejskému fenoménu, Hře na oliheň. Velkou zajímavostí je pak rozhovor věnovaný řemeslné kovářské dílně, kde vznikají historické zbraně, šperky a další unikáty.

Lidé – celý článek
7. 1. 2022
Loňský rok byl chudý na spoustu věcí včetně kulturních akcí. Například se uskutečnila jen přibližně polovina všech festivalů, které se v naší vlasti běžně konají. Hodně festivalů posunulo termín konání až na letošní rok a jejich pořadatelé doufají, že vše už bude jako dřív. Tento krok učinil i jeden z největších a nejznámějších festivalů v naší kotlině Colours of Ostrava, na kterém vystoupí zvuční interpreti jako The Killers, LP a další. O dalších odvětvích kulturního průmyslu ani nemluvě.
Lidé – celý článek
3. 1. 2022
Z diplomky nemá nic, nicméně se svou muzikou sklízí stále populárnější písničkář Michal Horák a student Pedagogické fakulty UK v posledních měsících a týdnech jeden úspěch za druhým. Důkazem budiž mimo jiné jeho druhá řadovka Michalbum, z níž vzešly úspěšné singly a klipy Blaženo či Plány jdou, a v neposlední řadě také ukazatel z nejzásadnějších – přízeň samotných hudebních fanoušků. Právě ta Horákovi vynesla titul Objev roku v letošním ročníku ankety popularity Český slavík.

Lidé – celý článek
27. 12. 2021
La Grace je replikou historické plachetnice z druhé poloviny 18. století, která od roku 2010 brázdí vody světových moří i oceánů a umožňuje zažít unikátní plavbu spojenou s výukou námořního řemesla. Co obnáší její provoz a jaký je život na takové lodi, vám přímo z její paluby přiblíží její kapitán Josef Dvorský a quartermaster Romana Bezděková.
Lidé – celý článek
20. 12. 2021
Společnost je rozdělená na očkované a neočkované. Nemám toto dělení rád, protože to může svádět k diskriminaci jedné nebo druhé skupiny. Může to vést k povyšování se prvních nad druhé. Uchýlit se k něčemu takovému je velmi snadné. Stojíme nad propastí a uklouznout je lehké. Historie i  současnost nám dokazují, kam až takové rozlišování může zajít – ke zločinům proti lidskosti i genocidám. Nebylo jich už dost?
Lidé – celý článek
14. 12. 2021
V následujícím rozhovoru se vám představí Tereza Válková, hlavní sbormistryně Czech Ensemble Baroque, a prozradí vám něco o svém působení v hudební sféře. Dozvíte se také, co je tak zvláštního na barokní hudbě, a lehce zabrousíme i do osobního života.

Lidé – celý článek
13. 12. 2021
Starší články ze sekce Lidé
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Christian Schwochow
Je Suis Karl
Bontonfilm
Berlínem otřese teroristický útok. Pravicová teroristická buňka okolo chytrého studenta Karla, ho provedla ve stylu islamistických atentátů. Chtějí obrátit náladu obyvatelstva ve prospěch nacionalistického převratu. Všechno perfektně běží, dokud se Karl nedozví, že existuje osoba, která útok přežila.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2022 Radek Holík
Google+