Lidé
Jednou z nejzobrazovanějších českých osobností je bezpochyby Tomáš Garrigue Masaryk. Už za života stál modelem mnoha výtvarným zpodobněním, zvláště sochám (prý se tomu podroboval docela rád). Jako by k tomu vyzývala už sama Masarykova štíhlá, sošná postava.

Lidé – celý článek
21. 5. 2020
Spolek KULT v čele s Radkem Holíkem spustil projekt Zachraňme kulturu. Prostřednictvím propagace a podpory veřejného života chce navrátit kultuře její sílu. A možná ji i navýšit oproti stavu před krizí. Obrací se na Čechy s žádostí o pomoc a zapojení se.

Lidé – celý článek
14. 5. 2020
S trochou nadsázky bychom mohli říct, že všechno, co dělal, bylo světové. K mnoha úspěchům mu mimo jiné dopomohla jeho verbální obratnost a vlastenecké nadšení ve společnosti. Především v období budování samostatného Československa. Otázkou je, zda si Karel Absolon sám – vědomě, či nevědomě – nebudoval do jisté míry kult osobnosti

Lidé – celý článek
11. 5. 2020
V době, kdy je všechno vzhůru nohama, zůstává jedna věc stálá – brněnský Kult! Z pochopitelných důvodů v něm tentokrát některé rubriky nenajdete, zato zde objevíte mnoho nového a netradičního.

Lidé – celý článek
6. 5. 2020
Současná koronavirová situace přináší problémy praktické, ale i emocionální. Chcete pomoct rozpustit samotu, kterou trpí mnoho seniorů, jež musí zůstat doma? Je to jednoduché. Pomáhejte taky!

Lidé – celý článek
13. 4. 2020
Statutární město Brno zřídilo v souvislosti s aktuálním zvýšeným rizikem onemocnění COVID-19 telefonní linku, na kterou se mohou obracet senioři, kteří potřebují pomoc se zajištěním nákupů základních potravin, hygienických potřeb apod. Ozvat se mohou na číslo 800 140 800.

Lidé – celý článek
24. 3. 2020
Patří mezi stálice televizní obrazovky, na níž se již řadu let objevuje coby moderátor zejména zpravodajských pořadů. Pro Jiřího Václavka jsou proto denní aktuality bez nadsázky denní chléb. V médiích se pohybuje jako ryba ve vodě, přesto žurnalistiku nikdy nestudoval. Nejen o fake news, České televizi a úskalích moderátorské profese jsme si povídali v následujícím rozhovoru.

Lidé – celý článek
18. 2. 2020
V listopadu je obvykle radno uchýlit se někam do tepla. Ať už to bude v koutku domova k radiátoru s knihou nebo do setmělého sálu divadla či kina, jsme tu, abychom Vám nabídli řadu zajímavých tipů jak využít volný čas.

Lidé – celý článek
1. 11. 2019
Hvězdárna a planetárium Brno zve na jedinečné setkání s některými z posledních žijících českých příslušníků RAF – Tomášem Lomem a Jiřím Pavlem Kafkou a potomky zesnulých veteránů. Uskuteční se v úterý 15. října 2019 od 18.00 při příležitosti otevření výstavy o 68. noční stíhací peruti britského letectva.
Lidé – celý článek
13. 10. 2019
Podzimní vítr přivál do Brna také pestrou kulturní nabídku, kterou vám jako vždy rádi přiblížíme. Hned první říjnový týden přinese tradiční kávový festival, zpříjemňující nastávající sychravá rána.

Lidé – celý článek
30. 9. 2019
Starší články ze sekce Lidé


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+