Knihy

Zveřejněno dne 1. 3. 2021
Slzy pana Radosty
Jana Budaře známe převážně jako herce, nicméně se předvedl i jako zdatný spisovatel a ilustrátor. Jeho nová kniha Příběh lásky vypráví příběh o muži jménem Radosta Křemenec, jemuž život připravil krutou ránu v podobě ztráty milované ženy. Opustil jej nejen smích, ale i schopnost plakat. Na jeho cestě za znovunalezením smyslu života se však objevují neobyčejní pomocníci.Příběh lásky je novým literárním počinem herce Jana Budaře. Tenké modré desky ukrývají smutný, leč velmi milý příběh Radosty Křemence, doktora z vesničky Štístková. Nikdo jej nikdy neviděl plakat, všichni znali jen jeho neobyčejný léčivý smích. Tak tomu bylo až do chvíle, kdy jej navždy opustila milovaná žena Milada. Tehdy ten čarovný smích utichl, přesto Radosta neuronil jedinou slzu. Od magických pomocníků se později dozvídáme, že aby se stal znovu šťastným, musí vyplakat celé jezero slz.

Milá, ač velmi krátká pohádka v sobě skrývá cosi magického a vybízí k zamyšlení. Proces Radostovy „léčby“ je popisován ve snovém, možná až lehce halucinačním duchu a značně brnká na struny čtenářovy představivosti. Příjemným překvapením je pak čistá a jednoduchá grafická podoba knihy s autorovými vlastnoručními ilustracemi. Už samotná obálka působí příjemně pohádkově, jednotlivé kapitoly jsou od sebe zdařile graficky odděleny. Na své si přijdou především milovníci příběhů s poselstvím a emoční hloubkou, které Příběh lásky nepopiratelně má. Přestože vypráví o nelehkých životních situacích, je to příjemné oddechové čtení, které zahřeje u srdce a rozjasní den.

Hodnocení: 85 %

Michaela Petráková
Článek otištěn v Kult 03/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Activity Knock Out
Piatnik
Kdo je jazykově obratný a má kombinační schopnosti? Hozené kostky určují písmena, ze kterých musí váš tým sestavit pojmy. Ty pak musí tým protihráčů slovy popsat a uhodnout! Výzva: čas, který potřebuje tým k vytvoření pojmů má protihráč k dispozici k hádání. Pokuste se společně, za pomoci kombinačních dovedností, soustředění a malé dávky štěstí, vysvětlit a uhodnout hledané pojmy.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+