Knihy

Zveřejněno dne 14. 3. 2021
Slyšte, slyšte!
Po dlouholeté spolupráci s vydavateli OneHotBook a Audiotéka se do samostatného vydávání audioknih pustilo i brněnské Nakladatelství JOTA. Vydávání knih do uší pod hlavičkou nakladatelství si darovalo ke třicátým narozeninám, které oslavilo loni na podzim. V nahrávacích studiích se od té doby v rychlém sledu střídají zkušení herci i nové talenty, aby namluvili oblíbenou klasiku i aktuální novinky.


A na co se můžete v audioknihách z JOTY těšit?

Nejde začít jinak než několika generacemi čtenářů milovanou kultovní ságou Mládí v hajzlu. První tři díly neslušných eskapád ďábelsky inteligentního puberťáka Nicka Twispa namluvil Borek Kapitančik. 31 hodin nekorektního humoru, během kterých zapomenete na okolní svět. Ole!

Wim Hof je nejen světově proslulý Ledový muž, ale také název stejnojmenné knihy, která je aktuálně naprostým trhákem. Inspirující text o převratné metodě, díky které se můžeme naučit využít svůj fyzický i duševní potenciál, zlepšit svou imunitu a naučit se správnému způsobu otužování, namluvil Pavel Hromádka.

S jedním z nejtěžších úkolů své kariéry si skvěle poradil fenomenální Zdeněk Junák. Namluvil totiž převod Malého prince do hantecu – Malého principála. Nesmrtelný text Antoina de Saint-Exupéryho do svérázné brněnské mluvy převedl Jindra Eliáš, aniž by ho zbavil původního půvabu. Tak nastražte ovar na storku, jak hroznohadica šlukla elefanta.

Román Kde zpívají raci je literární událostí, jež se dotkla srdcí milionů čtenářů po celém světě. V letech 2019 a 2020 vévodil žebříčku bestsellerů New York Times a na Goodreads získal přes 1 100 000 čtenářských hodnocení. Výjimečné knize propůjčila svůj medový hlas herečka Jana Štvrtecká, držitelka ceny Františka Filipovského a dabérka roku 2016. Atmosférický román vás přenese do městečka uprostřed bažin Jižní Karolíny, kde v osamění, zavržená rodinou i okolním světem, vyrůstá dívka Kya... Kde zpívají raci je křehký i silný příběh o lásce, zradě a očistné síle přírody, který v procítěném podání Jany Štvrtecké získavá ještě větší hloubku.

Žánrově rozmanitou nabídku, ze které si vybere každý člen rodiny, najdete na internetových stránkách nakladatelství www.jota.cz a také u renomovaných prodejců audioknih.


PR
Článek otištěn v Kult 03/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Holly Watt
Lidská trofej
MOTTO
Investigativní novinářka Casey Benedictová už odhalila skandály řady mocných. Když v londýnském nočním klubu náhodně zaslechne útržek rozhovoru, vydá se po stopách domnělé sebevraždy mladého bohatého Brita, který se před smrtí svěřil s děsivým tajemstvím. Neúnavné pátrání po pravdě ji dovede až do libyjské pouště, kde člověk snadno zmizí beze stopy. Její neuvěřitelná odhalení zasáhnou ta nejvyšší místa a prověří nezávislost médií.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+