Knihy

Zveřejněno dne 18. 3. 2019
Autogramiáda nové knihy o Synkopách 61
Vydavatelství PETRUS vydalo v březnu 2019 biografickou knihu Jiřího Vondráka o legendě československého bigbeatu, brněnských Synkopách 61 - nejdéle hrající české kapele, která za dobu své existence odehrála tisíce koncertů a dodnes dělá svým fanouškům radost.Výpravná publikace Synkopy 61... a bylo nám hej obsahuje 425 stran autentických vzpomínek, archivních materiálů, osobních i profesních zážitků, které se dnes zdají až neuvěřitelné, propojených červenou nitkou vypravěčského umu Jiřího Vondráka. Nechybí zábavné detaily, třeba jak se stravovalo na zájezdech po Polsku, a kdy si konečně kapela mohla dovolit koupit opravdovou bicí soupravu, stejně jako trefné a někdy trochu mrazivé zasazení do dobových reálií, kdy rocková hudba byla možností uniknout všudypřítomné šedi, a kdy jednoduchý popěvek nebo vlasy "přes uši" mohly znamenat ztrátu "kvalifikace" a zákaz vystupování.

Autogramiáda proběhne 20. března 2019 v 17.00 v knihkupectví Barvič a Novotný, Česká 13, Brno. Křest s projekcí dokumentu se pak uskuteční na místě nejvhodnějším, brněnské Mekce bigbeatové scény – v klubu Šelepka, 21. března 2019 od 19.00.

Autogramiáda Synkopy 61... a bylo nám hej
Knihkupectví Barvič a Novotný, Česká 13, Brno
20. března 2019 od 17.00
www.barvic-novotny.cz

PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Pavel Sedláček
Exotické koření s recepty
Grada
Unikátní a bohatě ilustrovaná publikace má za cíl seznámit zájemce o koření, a celkově o vaření, s jednotlivými druhy exotických bylinek, koření a jejich směsí. Nedílnou součástí knihy jsou i recepty, které vždy obsahují nejméně jedno z uváděných koření. Kniha má v dnešní době své bohaté opodstatnění, neboť se setkáváme se širokou nabídkou exotického koření ať již prodávaného na našem trhu, nebo dovezeného ze zahraničí. S jeho správným rozlišením a použitím si však zatím poradí jen velmi málo kuchařů či kuchařek, a to i z řad profesionálů, přestože se ho snaží v hojné míře při přípravě jídel používat.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+