Knihy

Zveřejněno dne 18. 3. 2019
Autogramiáda nové knihy o Synkopách 61
Vydavatelství PETRUS vydalo v březnu 2019 biografickou knihu Jiřího Vondráka o legendě československého bigbeatu, brněnských Synkopách 61 - nejdéle hrající české kapele, která za dobu své existence odehrála tisíce koncertů a dodnes dělá svým fanouškům radost.Výpravná publikace Synkopy 61... a bylo nám hej obsahuje 425 stran autentických vzpomínek, archivních materiálů, osobních i profesních zážitků, které se dnes zdají až neuvěřitelné, propojených červenou nitkou vypravěčského umu Jiřího Vondráka. Nechybí zábavné detaily, třeba jak se stravovalo na zájezdech po Polsku, a kdy si konečně kapela mohla dovolit koupit opravdovou bicí soupravu, stejně jako trefné a někdy trochu mrazivé zasazení do dobových reálií, kdy rocková hudba byla možností uniknout všudypřítomné šedi, a kdy jednoduchý popěvek nebo vlasy "přes uši" mohly znamenat ztrátu "kvalifikace" a zákaz vystupování.

Autogramiáda proběhne 20. března 2019 v 17.00 v knihkupectví Barvič a Novotný, Česká 13, Brno. Křest s projekcí dokumentu se pak uskuteční na místě nejvhodnějším, brněnské Mekce bigbeatové scény – v klubu Šelepka, 21. března 2019 od 19.00.

Autogramiáda Synkopy 61... a bylo nám hej
Knihkupectví Barvič a Novotný, Česká 13, Brno
20. března 2019 od 17.00
www.barvic-novotny.cz

PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Miloš Doležal
Velký pátek číhošťského faráře P. Josefa Toufar: Křížová cesta
Nezávislý podmelechovský spolek
Dalším kamínkem do toufarovské mozaiky, kterou trpělivě a pečlivě skládá spisovatel Miloš Doležal, je jeho text čtrnácti zastavení křížové cesty. Čtrnáct obrazů, čtrnáct pozastavených situací na životní cestě i v trýznivém životním finále číhošťského faráře P. Josefa Toufara (1902—1950), jedné z prvních obětí komunistického režimu u nás, vznikalo několik let. Doplňují je meditace-modlitby-prosby karmelitánské řeholnice Marie Judit od Ježíše Zmrtvýchvstalého z kláštera v Dačicích. Vydáno k 70. výročí smrti P. Josefa Toufara 25. února 2020.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+