Knihy

Zveřejněno dne 14. 11. 2018
Čarodějovy hodiny dobývají knižní pulty i filmová plátna
Pohádka ze 70. let, jejíž autorem je americký spisovatel John Bellairs, odstartovala v kinech. Čtenáře jistě potěší fakt, že Čarodějovy hodiny vyšly i ve formě nového knižního zpracování s filmovou obálkou. Jedná se o první vlaštovku 11dílné série, plné magie a kouzelnických experimentů. Jste připraveni na tajemnou výpravu do říše nadpřirozena?Hlavním hrdinou je Lewis Barnavelt, malý sirotek, který se poprvé setkává se strýčkem Jonathanem. Barnavelt si ho představoval všelijak, jen ne takhle! Na tomhle lehce zavalitém, výstředně oblékaném chlapíkovi není vzhled tou nejpodivnější věcí. Jonathan totiž umí kouzlit! A jeho praštěná sousedka paní Zimmermannová jakbysmet!

"Strýc Jonathan rozhodně nebudil dojem, že by mu záleželo na tom, co si pomyslí sousedé. Kdyby chtěl ve tři ráno pod starým kaštanem hrát ve sportovním letadle na saxofon, klidně by to udělal."

Barnavelt je z kouzlení nadšený a sám začne s magií experimentovat. Jenomže nevědomky vzkřísí bývalou majitelku domu, Serennu. Ona a její manžel kdysi zazdili do stěn domu hodiny. A ne ledajaké, nýbrž kouzelné hodiny! Skrývají tak ohromnou moc, která by dokázaly zničit lidstvo. Dokáže Barnavelt odvrátit hrozící katastrofu?

Byť se Čarodějovy hodiny jeví jako pohádka pro děti, příběh si užijí i starší čtenáři. Navíc lehce pochmurná atmosféra přímo vyzývá ke čtení o chladných podzimních večerech. Kratší rozsah potěší ty, kteří rádi slupnou knihu na jeden zátah.

Čarodějovy hodiny
John Bellairs
Omega, 2018

PR
Článek otištěn v Kult 11/18
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Alexandr Flek
Parabible
Biblion
Tisková zpráva o našem prezidentovi Ježíši z Nošovic je aktuální, místy až provokativní biblickou parafrází. Příběh Ježíše Nazaretského zasazuje do kulis současného Česka, především ale staví dnešního čtenáře před nově obnažené pointy dávných evangelijních příběhů a výroků. Jde o rozlousknutí jádra biblických textů ze slupky jejich dobového kontextu a o jejich nové „zabalení“ do současné literární formy. Evangelický teolog Alexandr Flek je známý jako překladatel Bible21, bestselleru roku 2009. Tentokrát ale namísto snahy o maximální přesnost překladu volí jiný přístup: aktualizované převyprávění. Reflektuje tak původní záměr biblického textu: vyprovokovat čtenáře k reakci, překvapit, konfrontovat, rozesmát nebo rozčílit. Parabible je tedy dílčí, zaujatou, subjektivní, ale vážně míněnou odpovědí na otázku: Jak by mohl vypadat Ježíšův příběh, kdyby se odehrál dnes.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+