Knihy
Pejskové, třetí pohádková kniha divadla MALÉhRY, jehož domovskou scénou je brněnské Divadlo Bolka Polívky, je na světě. Knížka je plná veselých příběhů pro pobavení nejen dětí, ale i jejich rodičů a především všech, kteří mají rádi pejsky a nezapomněli, jaké to bylo být dětmi. Křtít se bude 9. prosince v 16.30 v Book Therapy na Zelném trhu v centru Brna za přítomnosti autorky Daniely Zbytovské a také dalších členek divadla MALÉhRY Nikoly Zbytovské a Barbory Seidlové. Kmotrou bude známá výtvarnice Vendula Chalánková. Pejsci a děti jsou vítáni!

Knihy – celý článek
30. 11. 2021
Vlci nemají v lidské společnosti zrovna hezký obraz. V pohádkách pojídají rudé dívenky i milé stařenky a neštítí se ani demolice obydlí nebohých vepříků. V lese bychom je raději také nepotkali, ačkoliv všichni ze statistik víme, že je mnohem nebezpečnější sednout do auta. Nebojíte-li se čelit předsudkům, poznejte Moudrost vlků, jíž vám zprostředkuje Elli H. Radingerová.

Knihy – celý článek
23. 11. 2021
Gideon je otrokyní Devátého dvora, který ji zahrnuje neskrývanou nenávistí. Jaké je však její překvapení, když Ctihodná dcera Harrow, paní Devátého dvora, zmaří její útěk a učiní ji svým doprovodem na cestě za nebezpečným posláním. Gideon tak musí vyměnit svůj milovaný obouruční meč za rapír, sarkastické poznámky za mlčení a doprovodit svou paní do Prvního dvora, kam se jí ani za mák nechce.

Knihy – celý článek
9. 11. 2021
Byl to Jaroslav Foglar, kdo vymyslel fenomén tajemných městských čtvrtí, v nichž se dá zažít „něco dobrodružného“. A nemusíme přitom hned luštit záhadu hlavolamu. Jednou z nich je i Řásnovka. Co na tom, že není tak organizovaná nebo nepřátelská jako legendární Stínadla.
Knihy – celý článek
2. 11. 2021

Kdo by neznal barbara Conana! Divokého neohroženého bojovníka, jehož ve filmu ztvárnil Arnold Schwarzenegger. Postavy v komiksu s názvem Conan z Cimmerie – sv. III se však slavnému herci tak úplně nepodobají. Naštěstí zde vítězí autorská licence tří malířů.

Knihy – celý článek
26. 10. 2021
Jelikož obálku knihy v předchozích vydáních většinou zdobí kresba postavy protínající cílovou pásku, svádí to k myšlence, že onen „boj o první místo“ je především bojem o vítězství v běžeckém závodě. Příběh je ovšem mnohem složitější.
Knihy – celý článek
19. 9. 2021
Poprvé tato kniha vyšla ještě jako samizdat. Když pak vyšla oficiálně, bylo to krátce před Havlovým zvolením prezidentem, aby se občané seznámili s novou hlavou státu – vůdčím představitelem dosavadního protikomunistického odboje.

Knihy – celý článek
12. 10. 2021
Darth Vader – jméno stejně zlověstné jako slavné. Je to takřka čtyřicet pět let, co se objevil na plátnech kin a jeho sípání vyděsilo fanoušky po celém světě. Vader se zařadil mezi nejproslulejší fiktivní zloduchy a trůní zde po boku profesora Moriartyho, Saurona či Lorda Voldemorta. Právě o Dartu Vaderovi vypráví nový komiks Star Wars: Moře v plamenech – Pevnost Vader vydaný nakladatelstvím Egmont.

Knihy – celý článek
6. 10. 2021
„Vím jistě, že se nejmenuji Piranesi.“ Fráze, která asi nejlépe vystihuje podstatu této knihy. O člověku, který se domnívá, že je mu mezi třiceti a pětatřiceti lety, a zapisuje si svá pozorování v domě Síní, Soch a Přílivů.

Knihy – celý článek
21. 9. 2021
Po mimořádném úspěchu Záhady hlavolamu se Jaroslav Foglar rozhodl (spíš byl čtenáři opět donucen) ve vyprávění o Stínadlech pokračovat. A přestože napsal neméně vzrušující příběh, po jeho přečtení vyvstává otázka, oč byla Stínadla v Záhadě hlavolamu atraktivnější, když byla ještě tajemná.

Knihy – celý článek
14. 9. 2021
Starší články ze sekce Knihy
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Leopold Králík
Milovníci sportu aneb Smrt darebáka
Carpe Diem
Kniha Milovníci sportu aneb Smrt darebáka je první ze série detektivních příběhů se společným názvem Milovníci ze školského prostředí, které spojuje postava vyšetřovatele Dana Švédy. Tento hlavní hrdina připomíná s trochou nadsázky kultovní postavu detektiva Phila Marlowa z románů Raymonda Chandlera.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+