Knihy
Známý novinář se rozhodl knižně vydat soubor svých cestovatelských textů pro Týdeník Echo. Na svých výpravách (nejen) po českých zemích zajímavým způsobem zachycuje genius loci jednotlivých míst, díky svému zaměření s patrným kulturně-historickým přesahem.
Knihy – celý článek
17. 1. 2020
Václav Havel je osobností, jejíž myšlenky z módy hned tak nevyjdou. Ať už patříme k jeho odpůrcům, nebo obdivovatelům, jedno mu upřít nemůžeme - Česká republika neměla nikdy tak skvělou pověst v zahraničí jako právě v době jeho "prezidentování".
Knihy – celý článek
14. 1. 2020
Zmapovat vývoj znaků a vlajek Brna a jeho 29 městských částí. Takový je cíl monografie archiváře Petra Houzara. Nejdříve uvádí čtenáře do celkové problematiky heraldiky se zaměřením na městské části statutárních měst ČR. Poté jej seznamuje i s tvorbou a schvalováním brněnských symbolů. Kniha vznikla nejen proto, aby přiblížila brněnskou heraldiku veřejnosti, ale také aby pomáhala zástupcům samotných městských částí vyznat se v jejich symbolech.
Knihy – celý článek
21. 12. 2019
Je to taková česká verneovka. Příběh se točí hlavně okolo objevů tragicky zesnulého geniálního vynálezce, jenž pocházel z Prašiny (fiktivní část dnešní Prahy), kde nefunguje nic na elektřinu. Prostě vědecko-fantastická detektivka, v níž jsou hlavními postavami děti.

Knihy – celý článek
20. 12. 2019
Románový thriller Josefa Habase Urbana, ke kterému napsal předmluvu filmový režisér a hudebník Emir Kusturica, je výjimečným literárním počinem, který kombinuje reálné prvky s fikcí, což ještě umocňuje napínavou atmosféru celé knihy. Prolíná se v ní několik dílčích příběhů, které pojí společný konec, jenž je zároveň předzvěstí dalšího pokračování.
Knihy – celý článek
17. 12. 2019
Téma dospívání není v literatuře žádnou novinkou, naopak se jedná o jedno z těch nejprodávanějších a nejčtenějších (samozřejmě hned vedle detektivek). Málokteré je ale tak těsně svázané s konkrétním místem jako to popsané ve druhé knize původem pražské spisovatelky Simony Bohaté.
Knihy – celý článek
15. 12. 2019
"Víte, jaký je to pocit, když vám ze dne na den nepřijde domů manžel? Představte si, že vám odejde do práce zdravý člověk, že už nikdy nepřijde, že vás nikdy nepohladí, že se nikdy nepomilujete, že vás nechytne za ruku… Nejde říct: chlapů je milion. Ten váš je jeden." Tak zní úvod k pozoruhodné knize, kterou letos vydalo malé nakladatelství sídlící v Želešicích u Brna. Editorka Kamila Hladká do ní kromě výpovědí konkrétních pamětnic, jež tvoří jeho stěžejní část, zahrnula množství fotografií a materiálů z rodinných archivů. Za pomoci toho všeho kniha Hornické vdovy vypráví trochu jiný příběh hornictví, než na jaký jsme zvyklí.

Knihy – celý článek
19. 11. 2019
Listopadový čas je pochmurný sám o sobě, v tomto období se nabízí četba spíše něčeho klidnějšího a veselejšího. Koho ale chladné počasí nechává chladným, ten se může pustit do temné novinky Miloše Urbana KAR.
Knihy – celý článek
17. 11. 2019
Divadlo Feste přináší osmý ročník Festivalu scénických čtení SPECIFIC, který se zaměřuje na současné indické drama. V podobě tří scénických čtení představí dramatické texty, které vzešly z unikátní spolupráce s indickými akademiky, dramaturgy a překladateli Sarah Mariam a Amiteshem Groverem.
Knihy – celý článek
12. 10. 2019
Brno s Lipskem si řeknou AHOJ! Tento podzim ožije Moravská zemská knihovna v Brně nejen novým leskem díky právě skončené rekonstrukci, ale hlavně bohatým programem dvouměsíčního festivalu AHOJ Brno! Echo Lipska.

Knihy – celý článek
21. 9. 2019
Starší články ze sekce Knihy
Časopis:
Novinky:
René Nekuda
Kreativní zápisník
Nakladatelství U veverky
Jestliže připustíte myšlenku, že kreativita je něco jako myšlenkový sval, který se dá cvičit, pak jste právě objevili skvělého trenéra! Tento zápisník je velice zábavný společník, jenž umí hravou formou rozvíjet kreativitu, uchovávat nejlepší nápady, rozšiřovat slovní zásobu, odkrývat hluboká tajemství a bojovat s tzv. tvůrčím blokem. Kreativní zápisník je šest let praxe českého lektora tvůrčího psaní Reného Nekudy vměstnaných do více než stovky netradičních a bohatě ilustrovaných cvičení, kde jediným správným řešením jste vy sami.
Partneři:
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+