Knihy
Série Assassin’s Creed otevírá milionům hráčů po celém světě cestu k poznávání dějin. Řecko za peloponéské války, Egypt pod vládou královny Kleopatry, renesanční Itálie, Karibik hemžící se piráty, Francie v období revoluce nebo viktoriánský Londýn nejsou pouze náhodně vybraná dějiště jednotlivých dílů ságy. Právě na těchto místech a v těchto dobách se psala světová historie.

Knihy – celý článek
23. 11. 2020
Ačkoli teploty venku už klesají směrem k nule, na knižní pulty se dostává new adult romantická záležitost, která vás přenese zpět do bezstarostného léta. A ty trošičku dospělejší z nás i zpět do sladkých let kolem dvacítky. Seznamte se s Hailee a Chasem.

Knihy – celý článek
14. 11. 2020
Podle žebříčků prodejnosti a oblíbenosti knižních titulů to vypadá, že k úspěchu a nálepce bestseller stačí vydat cokoli s tématikou 2. světové války. A ještě lépe holocaustu. Na kvalitě přitom tolik nezáleží. Přistupovat tímto způsobem k novince z pera Jakuby Katalpy (vlastním jménem Terezy Jandové) by však přece jen nebylo úplně fér. Tvorba této cenami ověnčené spisovatelky a výtvarnice je totiž všechno možné, jenom ne jednoduchá, prvoplánová nebo líbivá.

Knihy – celý článek
10. 11. 2020
Kdo má výraznou postavu současné francouzské literatury, spisovatele Michela Houellebecqa, zafixovaného jako romanopisce, měl by zpozornět. Houellebecq se nyní svým čtenářům poprvé představuje v novém žánru – eseji. A činí tak samozřejmě svým typickým, svérázným způsobem. Výbor z jeho kratších textů zahrnuje i rozhovor a novelu.

Knihy – celý článek
3. 11. 2020
V případech, jako je tento (film versus kniha), rád zmiňuji cestovatele Petra Horkého, který se u své prvotiny, přepisu Neznámé země, nechal slyšet: „Aby kniha měla vůbec smysl, musí v ní být něco víc než v seriálu.“

Knihy – celý článek
16. 10. 2020
Kdyby se ti dva skutečně potkali, byla by to velká láska, o které se píšou sladké zamilované písničky plné radosti. Jejich vztah byl však spíše rockovou baladou.

Knihy – celý článek
11. 10. 2020
Román Mazl tov belgické novinářky Margot Vanderstraetenové otevírá téma, kterého je v českém literárním prostředí stále pomálu – téma cizích kultur, které jsou běžnému smrtelníkovi nepřístupné, zároveň ale pro většinovou společnost nepředstavují vážnější hrozbu. Autobiograficky laděná kniha je navíc o to cennější, že je vyprávěná pohledem z vnitřku i vnějšku zároveň.

Knihy – celý článek
19. 9. 2020
Po úspěchu netradičního průvodce 111 místy v Praze přichází autor se stejným konceptem do Brna a doporučuje místa, památky i gastronomii, která stojí za objevení, když vás Špilberk, Petrov ani vila Tugendhat už nelákají. Místa, na kterých nikdy nebyl, díky knize objeví i rodilý Brňan.

Knihy – celý článek
16. 9. 2020
Žádný literární žánr se v českém prostředí netěší tak stálému a neotřesitelnému zájmu čtenářů jako detektivka. A to jak ta zahraniční, tak česká. Odborná, a přesto svižná a čtivá monografie mapující dějiny detektivky u nás, je možná ještě zajímavější než žánr samotný. 

Knihy – celý článek
6. 9. 2020
Milan Kundera, který patří mezi nejvýraznější světové spisovatele a jehož dílo se dočkalo na čtyři tisíce vydání, se společně se svou manželkou Věrou rozhodl věnovat svoji knihovnu i s archivem Moravské zemské knihovně (MZK) v Brně.

Knihy – celý článek
3. 8. 2020
Starší články ze sekce Knihy
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Tempus
Spellbound
„Spellbound“, nejnovější nabídka středověké rockové kapely Tempus, jedná se o náladový příběh o lásce a magii; oslavuje život a odkrývá tajemství minulosti. Kromě pro kapelu typického folku se v této novince skrývá i rockový projev s keltským nádechem, který příjemně podtrhuje celý tajemný příběh.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+