Knihy
Troufám si tvrdit, že přestože k nám Lucie Výborná promlouvá každý den prostřednictvím rozhlasu, ne všichni vědí, že se v této na první pohled křehké ženě vedle role velmi úspěšné moderátory ukrývá ještě dobrodružná duše, která ráda zavítá například do vysokých hor.
Knihy – celý článek
14. 12. 2020
Só bichle, kerý patřijó do takzvaný povinný literatury. Vo těch kdysi ámosové befelem rozhodli, že jejich lóskačka patří ke vzdělání. S tem si na mě ovšem nepřišli, u mě ten befel fungoval jako černé glét a oblókem sem se inkriminovaném bichlám vyhébal. K nim patřil i Krpaté princál vod Antoina de Saint-Exupéryho, kerýho ovšem Jindra ohleduplně a laskavě přebóchnul jako Malýho principála.

Knihy – celý článek
14. 1. 2021
Právě na Štědrý den uplynulo 103 let od narození brilantního kreslíře, publicisty a režiséra Jiřího Brdečky, který je znám pro svůj nezaměnitelný ostrý humor. K tomuto výročí vychází nová, humorem přetékající publikace Jiří Brdečka – Kreslené vtipy.
Knihy – celý článek
29. 12. 2020
Nahlédněte do kouzelného a nezapomenutelného světa Jamese Herriota, nejoblíbenějšího veterináře na světě, a jeho zvěřince vtipných, hřejivých, ale někdy i smutných příběhů zvířecích pacientů. Už přes čtyřicet let se mohou celé generace čtenářů ponořit do Herriotových úžasných příběhů plných lásky k životu a skvělého vyprávění. Jako veterinář projížděl odlehlými kouty anglického Yorkshiru, léčil malé i velké pacienty a prožíval různá dobrodružství.

Knihy – celý článek
23. 12. 2020
Série Assassin’s Creed otevírá milionům hráčů po celém světě cestu k poznávání dějin. Řecko za peloponéské války, Egypt pod vládou královny Kleopatry, renesanční Itálie, Karibik hemžící se piráty, Francie v období revoluce nebo viktoriánský Londýn nejsou pouze náhodně vybraná dějiště jednotlivých dílů ságy. Právě na těchto místech a v těchto dobách se psala světová historie.

Knihy – celý článek
23. 11. 2020
Ačkoli teploty venku už klesají směrem k nule, na knižní pulty se dostává new adult romantická záležitost, která vás přenese zpět do bezstarostného léta. A ty trošičku dospělejší z nás i zpět do sladkých let kolem dvacítky. Seznamte se s Hailee a Chasem.

Knihy – celý článek
14. 11. 2020
Podle žebříčků prodejnosti a oblíbenosti knižních titulů to vypadá, že k úspěchu a nálepce bestseller stačí vydat cokoli s tématikou 2. světové války. A ještě lépe holocaustu. Na kvalitě přitom tolik nezáleží. Přistupovat tímto způsobem k novince z pera Jakuby Katalpy (vlastním jménem Terezy Jandové) by však přece jen nebylo úplně fér. Tvorba této cenami ověnčené spisovatelky a výtvarnice je totiž všechno možné, jenom ne jednoduchá, prvoplánová nebo líbivá.

Knihy – celý článek
10. 11. 2020
Kdo má výraznou postavu současné francouzské literatury, spisovatele Michela Houellebecqa, zafixovaného jako romanopisce, měl by zpozornět. Houellebecq se nyní svým čtenářům poprvé představuje v novém žánru – eseji. A činí tak samozřejmě svým typickým, svérázným způsobem. Výbor z jeho kratších textů zahrnuje i rozhovor a novelu.

Knihy – celý článek
3. 11. 2020
V případech, jako je tento (film versus kniha), rád zmiňuji cestovatele Petra Horkého, který se u své prvotiny, přepisu Neznámé země, nechal slyšet: „Aby kniha měla vůbec smysl, musí v ní být něco víc než v seriálu.“

Knihy – celý článek
16. 10. 2020
Kdyby se ti dva skutečně potkali, byla by to velká láska, o které se píšou sladké zamilované písničky plné radosti. Jejich vztah byl však spíše rockovou baladou.

Knihy – celý článek
11. 10. 2020
Starší články ze sekce Knihy
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Lucie Výborná
Mezi světy
Universum
MEZI SVĚTY je výběr z deníků, v nichž nás autorka zavede z rozhlasového studia do mrazivých oblastí Antarktidy, na vrcholky hor, mezi české vojáky do Afghánistánu nebo na dalekou Havaj. Je to kniha o štěstí 4 000 metrů nad zemí, o místech, která jí přirostla k srdci, o mrznoucích prstech, chvílích na hranici bytí a nebytí, osvobozujícím smíchu i momentech prozření.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+