Knihy
Tuzemský sociolog a analytik vydává populárně naučnou knihu o "chudobě, vzdělávání, populismu a dalších výzvách české společnosti". Věnuje se v ní problémům, kterým čelí dnešní společnost v Česku i v zahraničí, jakou jsou například dezinformace, exekuce, omezené možnosti uplatnění nebo budoucnost práce.
Knihy – celý článek
25. 2. 2020
Blog oceněný v loňském roce Magnesií Literou vychází nyní knižně. Autorčino vyprávění o bolesti a beznaději života poznamenaného alkoholismem se dočkalo širokého čtenářského ohlasu a svou upřímností a otevřeností přispívá k odtabuizování ženské závislosti na alkoholu.
Knihy – celý článek
20. 2. 2020
Literárními cenami ověnčený brněnský rodák Jan Němec vydal v uplynulém roce novou, v pořadí čtvrtou knihu. Po básnické sbírce z roku 2007 a sbírce povídek z roku 2009 následoval v roce 2013 vynikající životopisný román Dějiny světla, pojednávající o slavném českém fotografovi Františku Drtikolovi.

Knihy – celý článek
12. 2. 2020
Jedinou ženou, která kdy vyhrála jeden z nejtěžších dostihových závodů, Velkou pardubickou steeplechase, byla Lata Brandisová. Příběh této pozoruhodné, neprávem pozapomenuté osobnosti, zasazený do bouřlivé doby 20. století očima britského autora, vypráví kniha s poutavým názvem Nezlomná.

Knihy – celý článek
20. 1. 2020
Známý novinář se rozhodl knižně vydat soubor svých cestovatelských textů pro Týdeník Echo. Na svých výpravách (nejen) po českých zemích zajímavým způsobem zachycuje genius loci jednotlivých míst, díky svému zaměření s patrným kulturně-historickým přesahem.
Knihy – celý článek
17. 1. 2020
Václav Havel je osobností, jejíž myšlenky z módy hned tak nevyjdou. Ať už patříme k jeho odpůrcům, nebo obdivovatelům, jedno mu upřít nemůžeme - Česká republika neměla nikdy tak skvělou pověst v zahraničí jako právě v době jeho "prezidentování".
Knihy – celý článek
14. 1. 2020
Zmapovat vývoj znaků a vlajek Brna a jeho 29 městských částí. Takový je cíl monografie archiváře Petra Houzara. Nejdříve uvádí čtenáře do celkové problematiky heraldiky se zaměřením na městské části statutárních měst ČR. Poté jej seznamuje i s tvorbou a schvalováním brněnských symbolů. Kniha vznikla nejen proto, aby přiblížila brněnskou heraldiku veřejnosti, ale také aby pomáhala zástupcům samotných městských částí vyznat se v jejich symbolech.
Knihy – celý článek
21. 12. 2019
Je to taková česká verneovka. Příběh se točí hlavně okolo objevů tragicky zesnulého geniálního vynálezce, jenž pocházel z Prašiny (fiktivní část dnešní Prahy), kde nefunguje nic na elektřinu. Prostě vědecko-fantastická detektivka, v níž jsou hlavními postavami děti.

Knihy – celý článek
20. 12. 2019
Románový thriller Josefa Habase Urbana, ke kterému napsal předmluvu filmový režisér a hudebník Emir Kusturica, je výjimečným literárním počinem, který kombinuje reálné prvky s fikcí, což ještě umocňuje napínavou atmosféru celé knihy. Prolíná se v ní několik dílčích příběhů, které pojí společný konec, jenž je zároveň předzvěstí dalšího pokračování.
Knihy – celý článek
17. 12. 2019
Téma dospívání není v literatuře žádnou novinkou, naopak se jedná o jedno z těch nejprodávanějších a nejčtenějších (samozřejmě hned vedle detektivek). Málokteré je ale tak těsně svázané s konkrétním místem jako to popsané ve druhé knize původem pražské spisovatelky Simony Bohaté.
Knihy – celý článek
15. 12. 2019
Starší články ze sekce Knihy
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Louisa May Alcottová
Malé ženy
Ikar
Romantická Meg, nezkrotná Jo, nenápadná Beth a rozmazlená Amy. Čtyři sestry, které musejí čelit stesku po tatínkovi, který bojuje v občanské válce, chudobě či vážné nemoci, ale hlavně svým vlastním ambicím, tužbám a malým nectnostem. Čtyři dívčí hrdinky, jež postupně dospívají, zakládají vlastní rodiny a poznávají velké lásky, velké smutky, všední strasti i nevšední krásy života. To jsou proslulé Malé ženy, které se již po generace zapisují do srdcí stále nových čtenářů nejen v Americe, kde si získaly status rodinné klasiky a věčného bestselleru. Malé ženy přinášíme českých čtenářům v kompletní nezkrácené podobě včetně druhého dílu, jenž sleduje další osudy sester Marchových.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+