Knihy
Mezinárodní bestseller o síle vzdělání a o osvobození sebe sama i za cenu ztráty těch nejbližších. Autorka životopisného románu vyrostla v horách v izolaci mormonské rodiny, přesto se dokázala z neutěšeného prostředí vymanit a vystudovat tři univerzity.

Knihy – celý článek
2. 6. 2020
Už řadu let jsou v kurzu autobiografie, zlí jazykové by řekli, že je píše každý druholigový fotbalista i umělec. Jen málokdo se každopádně může pochlubit životem tak bohatým, plným osobních vzpomínek na klíčové momenty 20. století, jako Barbara Coudenhove-Kalergi.

Knihy – celý článek
26. 5. 2020
V jedné z recenzí na novou knihu Michala Viewegha jsem četl, že její námět by se hodil spíš k povídce. V té by ovšem autor neměl dostatečný prostor, aby lépe vykreslil pozadí událostí i charaktery postav. Přitom právě ona rozpracovanost knihy mě přesvědčila, že věci, které působí na první pohled až absurdně, jsou naopak celkem normální.

Knihy – celý článek
19. 5. 2020
Herce Luďka Sobotu není třeba představovat. Většině lidí se při vyslovení jeho jména vybaví komický chlapík, který jako by neuměl do pěti počítat. Luděk Sobota se s touto nálepkou nespokojil. Komika mu sice zůstala vlastní, ovšem uplatňuje ji také ve vlastní literární tvorbě a nejde jen o sepisování divadelních scének. Nedávno mu vyšla vzpomínková kniha Holé a trapné dýchání, kde s lehkostí zachycuje nejrůznější životní eskapády a postřehy. Co na to říká jeho okolí a stane se psaní jeho druhou profesí? Dozvíte se v následujícím rozhovoru!

Knihy – celý článek
17. 5. 2020
Sdružení přátel Jaroslava Foglara (SPJF) je spolkem s celostátní působností sídlícím v Brně. V letošním roce oslaví již 30 let své existence – na konci dubna 1990 mu sám legendární autor knih pro mládež udělil souhlas s používáním jeho jména v názvu. Nejen o tom, jak dnes vypadá práce s odkazem Jaroslava Foglara, jsme si povídali se současným předsedou SPJF Vojtěchem Hanušem.

Knihy – celý článek
2. 5. 2020
Novinka známé současné spisovatelky Radky Třeštíkové vyjde 14. května a bude to pořádná jízda! V knize Foukneš do pěny se čtenáři setkají s hlavní hrdinkou, která po rozchodu sedne do auta a rozhodne se dojet až na konec světa. A určitě nepůjde o projížďku růžovým sadem

Knihy – celý článek
19. 4. 2020
Řeč je o knihách, které jsou určeny dětským čtenářům. Tedy čtenářům, kteří jsou ve věku, kdy se tvoří citový vztah ke čtení, který mnohdy vydrží do konce života. V tom dobrém i v tom odmítavém. Jakou knihu vybrat, aby čtení děti bavilo a nepovažovaly ho za nutné zlo? Na pomoc přichází Městská knihovna v Praze a portál Knihovny.cz, provozovaný Moravskou zemskou knihovnou – spuštěním webu http://ctenidetem.knihovny.cz/.
Knihy – celý článek
17. 4. 2020
České literární centrum (ČLC), sekce Moravské zemské knihovny Brno (MZK), vypisuje stipendium pro autorky a autory z České republiky s cílem podpořit jejich tvůrčí psaní v domácím prostředí v čase pandemie a omezení volného pohybu i cestování po Evropě.
Knihy – celý článek
16. 4. 2020
Moravská zemská knihovna byla pro veřejnost uzavřena již 11. března. Od prvních okamžiků se snažila svým čtenářům přiblížit možnosti využití elektronických zdrojů přístupných na dálku.
Knihy – celý článek
8. 4. 2020
Anthony Horowitz (*1955) už dávno není jen autorem populární detektivní série o Alexi Riderovi pro děti, které se celosvětově prodalo 19 miliónů výtisků. V současné době patří k nejznámějším scenáristům a spisovatelům ve Velké Británii.
Knihy – celý článek
3. 4. 2020
Starší články ze sekce Knihy


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+