Knihy
Román, který je i dnes vnímán na hranici naivity, neměl ani v době svého vzniku cestu ke čtenářům zrovna umetenou. Jaroslav Foglar Hochy od Bobří řeky „cizeloval“ dlouhé tři roky a pak jej nakladatelé dlouho odmítali. Přitom je to vedle tzv. „Stínadelské trilogie“, jeho nejznámější a nejvydávanější román pro mladé čtenáře.
Knihy – celý článek
13. 4. 2021
Když sem v járu devatenáct kol vosumašedesát dovesloval jako prvňák do bódy, měl sem už ve fšem jasno. Gómal sem, že je fšecko v gébišu a startuje doba temna. U nás v baráku totiž kempoval vo rok starší konópek a ten mně vo tý bódě a kantorskéch dokonale poreferoval. Pré tam na člověka šijó jen samý podělávky, nutijó ho k biflování nezáživnýho humusu, musí házet sicnu na sténým tymplu, vo prohazuňku po cimře žádné hantec a ještě k temu ani nemůže hodit řeč se sósedským. Jen poslóchat ty blbý a nezáživný žgryndy klimakterický úči. Bohužel sme se tam spolu už nemohli zbliknót, neboť byl poslané s dvojkou z chování druhó třídu přetrpět na jinó bódu. Postupně pak v budócnu vystřídal snad fšecky bódy v okolí a na žádnéch to nebyla podle jeho slov žádná hitpoška.
Knihy – celý článek
6. 4. 2021
Videoherní série Assassin’s Creed (AC) od francouzských Ubisoft games poutá hráče k obrazovkám již od roku 2007. Za tu dobu jim dala možnost navštívit řadu historických epoch a stát se součástí tehdejších událostí. Tvůrce z Ubisoftu napadlo využít nabytých vědomostí o dějinách a vydali ojedinělou publikaci nazvanou Assassin’s Creed: 2500 let historie.

Knihy – celý článek
24. 3. 2021
Stínadla Jaroslava Foglara – tajemnými uličkami protkaný domov Jana Tleskače, ježka v kleci a Vontů se žlutými špendlíky na klopách – se vrací v komiksovém svazku Rváčov I. Ocitáme se v 80. letech na Starém Městě, kde vzniká první postvontské dětské hnutí inspirované literárním dílem Jestřába neboli Jaroslava Foglara. Dílem, které začalo žít vlastním životem.

Knihy – celý článek
22. 3. 2021
Radovanec babáčů na vosmýho březenca se včil už tolik neprožívá. Vytlačil ho květnové Radovanec muter neboli Mutrfest. Ale je to nedogómaný, páč mutra je jen podmnožinó babáča.

Knihy – celý článek
20. 3. 2021
Po dlouholeté spolupráci s vydavateli OneHotBook a Audiotéka se do samostatného vydávání audioknih pustilo i brněnské Nakladatelství JOTA. Vydávání knih do uší pod hlavičkou nakladatelství si darovalo ke třicátým narozeninám, které oslavilo loni na podzim. V nahrávacích studiích se od té doby v rychlém sledu střídají zkušení herci i nové talenty, aby namluvili oblíbenou klasiku i aktuální novinky.
Knihy – celý článek
14. 3. 2021
Jana Budaře známe převážně jako herce, nicméně se předvedl i jako zdatný spisovatel a ilustrátor. Jeho nová kniha Příběh lásky vypráví příběh o muži jménem Radosta Křemenec, jemuž život připravil krutou ránu v podobě ztráty milované ženy. Opustil jej nejen smích, ale i schopnost plakat. Na jeho cestě za znovunalezením smyslu života se však objevují neobyčejní pomocníci.

Knihy – celý článek
1. 3. 2021
Tahle kniha v mnohém překvapí. Jak napovídá její název, jedná se o variace na téma „Soukromá tajemství“, jejichž zápletkou se obvykle lidé příliš nechlubí.

Knihy – celý článek
18. 1. 2021
V Práglu dělali už vod járu čtrnáct kil a jedna pětka machry s vorlojem, keré pro ně ubóchl Žanek Růža, kerýmu tamní hofírci hókali mistr Hanuš. Historija fšak ukázala, že só to fšecko báchorky a šméčka a ve skutečnosti jim ten vorloj vygóml Žanek Šindeluj, profesorské matiky a astronomie z tamní univerzity.

Knihy – celý článek
11. 2. 2021
Milovníky knih, kteří si rádi vychutnají své oblíbené příběhy třeba i při jízdě autem, určitě potěší audiokniha Božena Němcová. Je sbírkou osobní korespondence Boženy, které propůjčila hlas Anna Geislerová, a nejdůležitějších momentů v jejím životě, o nichž vypráví Igor Orozovič. Pokud vás zaujala minisérie Božena na ČT1, s touto audioknihou neprohloupíte.

Knihy – celý článek
6. 2. 2021
Starší články ze sekce Knihy
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Martin Jaroš, Taras Povoroznyk
Taryho svět
XYZ
V Taryho životě se v posledních letech odehrála spousta přemetů a salt, ale s těmi si jako správný parkourista uměl vždycky poradit. Stačilo několik vychytaných triků a ocitl se zpátky na vrcholu. Jakým výzvám musel v poslední době čelit a jak ho změnily? Kam ho zavedlo jeho podnikání? A jaké to je, stát se poprvé otcem? Tary má tentokrát v plánu prásknout na sebe úplně všechno a prozradit ty nejlepší triky, jak se stát úspěšným youtuberem.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+