Filmy

Zveřejněno dne 27. 3. 2021
Michael Keaton si opět zahraje Batmana, jeho vlastní film však nečekejte
Role samozvaného strážce Batmana se v minulosti ujala spousta herců, mezi kterými figuruje i americký rodák Michael Keaton. Ten se do své role vrátí po neuvěřitelných 30 letech, ale pouze jako sekundant.Michael Keaton je již herecký veterán, který má na svém kontě spoustu známých rolí, nicméně většina fanoušků si jej spojuje především s miliardářským playboyem Brucem Waynem neboli samozvancem Batmanem. Toho si v letech 1989–1992 zahrál ve dvou ikonických filmech Batman a Batman se vrací, které natočil režisér Tim Burton.

I když se herec této roli věnoval už dávno, po letech si ji opět zopakuje. Loni byl totiž osloven společností Warner Bros., která ho požádala o účast na filmu The Flash. Ten by se měl zaměřovat na mnohovesmír DC Comics, a právě v jednom ze světů by se měla objevit i Keatonova verze starého Batmana.

Plnohodnotný návrat však očekávat nelze, Keatonův Temný rytíř by měl být jen jednou z mnoha vedlejších postav, které se ve snímku objeví. I tak jde o jednoznačně neočekávanějšího hosta, protože je herec podle mnohých považován za nejlepšího představitele Batmana v historii.

Premiéra filmu je stanovena na listopad příštího roku a žádná další spolupráce mezi DC Comics a hercem se prozatím neplánuje. Keaton se tak sice dočká vysněného návratu (v průběhu let na Batmana neustále s radostí vzpomíná), ale společnosti Warner Bros. jde spíše o splnění snu spoustě diváků.

Adam Šedý
Článek otištěn v Kult 03/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jaroslav Foglar
Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Jana Fischera
ALBATROS
Kultovní český komiks, který milují celé generace malých i dospělých čtenářů, přichází v nové podobě. Rychlé šípy září, jak jste je ještě neviděli a plní tak přání svého výtvarníka Jana Fischera. Navíc poprvé ve všech variantách, které spolu s J. Foglarem vytvořili. Soubor vychází i s rozsáhlým doslovem T. Prokůpka v unikátní grafické úpravě Martina T. Peciny.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+