Filmy

Zveřejněno dne 1. 1. 2021
ČT1 vykreslí život Boženy Němcové
V neděli 3. ledna od 20:10 večer uvede Česká televize první díl minisérie Božena, která nabízí pohled na život spisovatelky Boženy Němcové. Série má celkem čtyři díly, na každý z nich se lze těšit vždy v neděli večer.

Sedmnáctiletá Bára Panklová je svéhlavá a svobodomyslná dívka. Ženské povinnosti, například pečení, jí nic neříkají a raději se věnuje četbě. Rodiče se rozhodnou jí najít ženicha, který by byl ochoten si ji vzít i bez věna. Jako nejvhodnější budoucí manžel se jeví o patnáct let starší úředník Josef Němec. Mladá dívka mu učaruje, jenže ta se sňatku brání. Proti vůli rodičů však nic nezmůže.


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Alain-Fabien Delon
Z rodu vyvolených
Garamond
Příběh dominantního otce a syna ve formě fiktivníh zpovědi, kde je vše pravda. Může se život přes noc obrátit naruby? Osmnáctiletý Alex Delval sní o tom, že se stane hercem jako jeho otec. Když je mu ale nabídnuta role, přepadnou ho silné pochybnosti. Jeho démoni ho doženou k alkoholu. Vypukne rvačka. Opona. Znovu při vědomí se Alex ocitá tváří v tvář neznámému muži. Šedesát let, příjemný vzhled. Psycholog. V hlubinách noci mezi nimi vznikne nečekané pouto. Alex se poprvé odváží poddat. Jak se stát sám sebou, když vyrůstal ve stínu mýtu? Jak překonat představu „syna někoho“, aby konečně převzal kontrolu nad svým osudem? Otec a syn. Láska a nenávist. A život před sebou.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+